DOJAZD

Przystanek: Romera - kościół 01

Kursujące autobusy: 1, 6, 15, 21, 37, 38, 40

Wysiadając z autobusu kierujemy się w prawo do najbliższej sygnalizacji świetlnej, przechodzimy na drugą stronę ulicy i kierujemy się w prawo do ulicy Nałkowskich. Idziemy ulicą Nałkowskich cały czas prosto kilkaset metrów. Budynek Filii nr 31 znajduje się po lewej stronie na początku pasażu.

 

Przystanek: Romera - kościół 02

Kursujące autobusy: 1, 6, 15, 21, 37, 38, 40

Wysiadając z autobusu kierujemy się w lewo do ulicy Nałkowskich. Idziemy ulicą Nałkowskich cały czas prosto kilkaset metrów. Budynek Filii nr 31 znajduje się po lewej stronie na początku pasażu.

 

 

Przy budynku biblioteki znajduje się 8 miejsc parkingowych nie objętych strefą płatnego parkowania.

 

 

WEJŚCIE

 

Do budynku, w którym znajduje się Filia nr 31, prowadzą otwierane na zewnątrz, przeszklone dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 120 cm (100+20). Przy wejściu jest niewielki próg o wysokości 3 cm. Do wejścia prowadzi szeroki podjazd. Przed wejściem znajduje się kratka odpływowa. Biblioteka znajduje się na parterze.

 

 

W bibliotece znajdują się także przeszkolone drzwi wewnętrzne, otwierane na zewnątrz, o szerokości 100 cm.

 

 

OFERTA

 

Filia nr 31 składa się z jednego pomieszczenia otwierającego się na lewą i prawą stronę. Po lewej stronie znajduje się dział dziecięcy, są stoliki i krzesła.

 

Po prawej stronie znajduje się dział literatury dla dorosłych, wraz z wydzielonym miejscem do posiedzenia i poczytania czasopism.

 

W filii znajdują się dwa stanowiska bibliotekarzy. Biurko bibliotekarza po stronie lewej od wejścia ma 75 cm wysokości.

Biurko bibliotekarza po stronie prawej od wejścia ma 80 cm wysokości.

Na półpiętrze znajduje się jedno stanowisko komputerowe przy stoliku o wysokości 76 cm. Prowadzą do niego schody liczące 6 stopni o wysokości 20 cm, poręcze po obu stronach znajdują się na wysokości 114 cm. Szerokość korytarzyka ze schodami wynosi 106 cm.

 

Szerokość między regałami na książki wynosi 80 cm.

 

Biblioteka oferuje 752 audiobooków.

 

Pracownik w razie potrzeby pomoże wybrać konkretne tytuły. Ich dostępność można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób
z niepełnosprawnościami wzroku katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 525 86 44 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

 

Budynek filii nie jest wyposażony w toaletę dla czytelników. Udostępniana jest w wyjątkowych przypadkach. Znajduje się na półpiętrze. Prowadzą do niej drzwi o szerokości 84 cm. Nie jest ona dostosowana do osób z niepełnosprawnością ruchową.

  

 

EWAKUACJA

 

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.