DOJAZD

Przystanek: Krężnicka - przychodnia 01

Kursujące autobusy: 25, 8

Wysiadając z autobusu kierujemy się w prawo, po naszej lewej stronie znajduje się budynek Ośrodka Zdrowia, w którym znajduje się Filia nr 20 MBP. Przechodzimy przez furtkę i kierujemy się do wejścia.

 

Przystanek: Krężnicka - przychodnia 02

Kursujące autobusy: 25, 8

Wysiadając z autobusu kierujemy się w lewo do najbliższego przejścia. Przechodzimy na drugą stronę ulicy. Skręcamy w lewo. Po naszej prawej stronie znajduje się budynek Ośrodka Zdrowia, w którym znajduje się Filia nr 20 MBP. Przechodzimy przez furtkę i kierujemy się do wejścia.

 

Biblioteka nie posiada miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych, jednak poza obszarem budynku znajduje się kilka miejsc parkingowych.

WEJŚCIE

dostepnosc_F20_01.jpg     dostepnosc_F20_02.jpg    dostepnosc_F20_03.jpg

Do budynku, w którym znajduje się Filia nr 20, prowadzą otwierane na zewnątrz, nieprzeszklone drzwi o szerokości 108 cm. Do wejścia prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich z poręczami.

dostepnosc_F20_04.jpg   dostepnosc_F20_05.jpg

Po wejściu do budynku kierujemy się w lewo aż do schodów. Schody mają wysokość 16 cm, a szerokość klatki schodowej wynosi 96 cm. Schody liczą kolejno: 5 stopni, półpiętro, 13 stopni. Poręcze znajdują się na wysokości 81 cm.

dostepnosc_F20_06.jpg

Po wejściu na I piętro kierujemy się w lewo. Do lokalu biblioteki prowadzą nieprzeszklone otwierane na zewnątrz drzwi o szerokości 90 cm.

 

OFERTA

dostepnosc_F20_07.jpg

Filia nr 20 składa się z trzech pomieszczeń otwartych dla czytelników. Stanowisko bibliotekarza znajduje się po prawej stronie od wejścia i ma 74 cm wysokości.

dostepnosc_F20_08.jpg

Po lewej stronie od wejścia znajduje się pomieszczenie z jednym stanowiskiem komputerowym przy stoliku o wysokości 76 cm.

dostepnosc_F20_09.jpg

Po prawej stronie od wejścia znajduje się kolejne pomieszczenie z literaturą dla dzieci.

Biblioteka oferuje 551 audiobooków.

Pracownik w razie potrzeby pomoże wybrać konkretne tytuły. Ich dostępność można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób
z niepełnosprawnościami wzroku katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 750 09 26 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

Biblioteka nie posiada toalet dla czytelników.

 

EWAKUACJA

dostepnosc_F20_10.jpg   dostepnosc_F20_11.jpg

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracownika Biblioteki, który jest przeszkolony w prowadzeniu ewakuacji.