"Mała książka - wielki człowiek" dla dzieci w wieku przedszkolnym

Od września 2020 r. rozpoczyna się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu "Mała książka - wielki człowiek”, dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie po raz kolejny przystąpiła do akcji. Zapraszamy rodziców/opiekunów z dziećmi do odwiedzenia naszych filii i wzięcia udziału w projekcie. Kampania zachęca do codziennego czytania z dzieckiem, zaprasza rodziców i ich dzieci do świata literatury, a także do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej.

Obraz: Mała książka - wielki człowiek

Wyprawka Czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym
„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – edycja kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (obejmuje dzieci urodzone w latach 2014-2017) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Obraz: Nauczycielka z dziećmi

Filie MBP prowadzą bogatą działalnośc kulturalno-edukacyjną dla najmłodszych czytelników. Są to lekcje biblioteczne, konkursy, prelekcje, pokazy filmowe, specjalistyczne zajęcia edukacyjne (np. z robotyki czy wiedzy o filmie i teatrze). Najmłodsi mogą brać udział w Szeptankach - cyklu zajęć dla małych dzieci i ich opiekunów. Współpracujemy z Fundacją Sztukmistrze oraz Fundacją Hesperos.