Podstawową umiejętnością człowieka jest czytanie, bez którego nie jesteśmy w stanie swobodnie poruszać się w naszym świecie. Dlatego też rozwijanie i utrwalanie tej umiejętności jest bardzo ważne i trzeba zaczynać od najwcześniejszych lat.

 

Nasza kadra biblioteczna pracująca w oddziałach dla dzieci jest nieustająco szkolona, a filie współpracują z ośrodkami szkolnymi, pozaszkolnymi i wychowawczymi, dla których przygotowują odpowiednie tzw. lekcje biblioteczne. W naszych zajęciach uczestniczą już dwu- trzylatki. Czasem nawet młodsze dzieci, dla których są dostosowane zajęcia nie tylko czytelnicze, ale też sensoryczne i muzyczne.

Istnieje wiele metod zapoznawania dzieci ze światem książek. W Polsce na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się wiele nowych koncepcji nauki czytania. Jednak wciąż stają przed nami pytania: jak przygotować dziecko do czytania, jak je zachęcić do sięgania po książkę? Można odpowiedzieć jednym zdaniem: przykład idzie z góry, tylko czy to wystarczy?

Polecamy zapoznanie się z ciekawym artykułem i poradnikiem pt. "Nauka czytania dla dzieci". Jest on poświęcony różnym aspektom rozwijania kompetencji czytelniczych u dzieci. W tych tekstach zawarte są porady na temat nauki czytania, odnajdywania motywacji do ćwiczeń oraz podane są gry i zabawy pomagające w rozwijaniu kompetencji czytelniczych.

Artykuł powstał we współpracy firm Jenpix GmbH i C&A.

 

Link do polecanego artykułu: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/nauka-czytania-dla-dzieci