Idą Święta! Koncert kolęd dla dzieci / 15 grudnia

Adres:

Filia nr 11 MBP
ul. Lwowska 6
Lublin

Kategoria:

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

W niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia pomoże wprawić dzieci koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu Pawła Banderskiego.

Paweł Banderski jest emerytowanym muzykiem wojskowej orkiestry w Szczecinie. Mimo przejścia w stan spoczynku cały czas tworzy aranżacje na potrzeby macierzystej formacji. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Lublinie. Od kilku lat zajmuje się hobbystycznie poezją śpiewaną. Swoje piosenki pisze do wierszy takich poetów, jak m. in. Józef Czechowicz, Jerzy Liebert, Ernest Bryll, Kazimiera Iłłakowiczówna, Zbigniew Herbert i wielu innych, a także do tekstów własnych. Oprócz tego pisuje własne utwory - głównie satyryczne - jednak publikuje je bardzo sporadycznie. W swoim dorobku ma obecnie ponad 200 piosenek. Tworzy również muzykę do własnych tekstów - piosenki dziecięce oraz pieśni o charakterze religijnym. Jego główne zainteresowania to literatura, turystyka górska, malarstwo i siatkówka.

Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (25 osób), prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną.

15 grudnia 2022, godz. 10.30, Filia nr 11 ul. Lwowska 6


Mapa