"Jak nie kochać jesieni?" - spotkanie z poezją śpiewaną / 8 grudnia

Adres:

Filia nr 11 MBP
ul. Lwowska 6
Lublin

Kategoria:

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 11 zaprasza na spotkanie z poezją śpiewaną w wykonaniu Pawła Banderskiego. Teksty literackie znanych poetów oraz teksty autorskie poświęcone tej porze roku zostaną zaprezentowane do własnych kompozycji muzycznych naszego gościa. Część muzyczną uzupełni recytacja Janusza Sokoła.

Paweł Banderski jest emerytowanym muzykiem wojskowej orkiestry w Szczecinie. Mimo przejścia w stan spoczynku cały czas tworzy aranżacje na potrzeby macierzystej formacji. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Lublinie. Od kilku lat zajmuje się hobbystycznie poezją śpiewaną. Swoje piosenki pisze do wierszy takich poetów, jak m. in. Józef Czechowicz, Jerzy Liebert, Ernest Bryll, Kazimiera Iłłakowiczówna, Zbigniew Herbert i wielu innych, a także do tekstów własnych. Oprócz tego pisuje własne utwory - głównie satyryczne - jednak publikuje je bardzo sporadycznie. W swoim dorobku ma obecnie ponad 200 piosenek. Tworzy również muzykę do własnych tekstów - piosenki dziecięce oraz pieśni o charakterze religijnym. Jego główne zainteresowania to literatura, turystyka górska, malarstwo i siatkówka.

Janusz Sokół - urodzony w Lublinie. Ukończył pedagogikę specjalną. Przez ponad 20 lat stanowiska menadżerskie w państwowych jednostkach budżetowych. Od 12 lat przedsiębiorca. Hobby: sport (instruktor i sędzia międzynarodowy Taekwon-do, posiadacz czarnego pasa), sztuka, literatura, historia, paleontologia. Laureat wielu konkursów recytatorskich i poezji śpiewanej. Autor ponad 50 audycji radiowych. Twórca słuchowisk dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie jest skierowane do seniorów. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób). Prosimy o rezerwację telefoniczną.

8 grudnia 2022, godz. 10.30, ul. Lwowska 6


Mapa