Bah bah. Iran dla dociekliwych - spotkanie z autorem

Data:

wtorek, 17 sierpień 2021 12:00 pm

Adres:

Bioteka
Al. Racławickie 22
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do BIOTEKI na spotkanie autorskie z Albertem Kwiatkowskim, autorem książki "Bah bah. Iran dla dociekliwych".

Albert Kwiatkowski

Z wykształcenia archeolog i iranista. Od 2004 roku zajmuje się tłumaczeniem literatury perskiej: poezji i prozy. Ma na koncie  przekłady takich klasyków jak Rumi, Hafez, Chajjam i wielu innych. Drukiem ukazały się jego tłumaczenia baśni perskich i wierszy XI-wiecznego derwisza Baby Tahera oraz poetycki przekład pierwszej księgi „Masnawi” – najważniejszego mistycznego poematu, jaki wydał świat muzułmański.

Prowadzi portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej, współprowadzi wpisany na listę UNESCO tradycyjny turecki teatr cieni (Karagoz), współpracuje z najstarszą w Polsce grupą opowiadaczy – Stowarzyszeniem Grupa Studnia O.

Od wielu lat przybliża wiedzę o Iranie - o historii, kulturze, sztuce, literaturze, mitologii, religiach i polityce tego kraju i tradycjach Irańczyków, miedzy innymi pracując dla różnych biur podróży.

 

Katarzyna Adamek-Chase

Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2005 roku w pracowni filmu animowanego Jerzego Kuci. W 2004 roku odbyła półroczne stypendium na Wydziale Sztuk Pięknych Universidad Politechnica de Valencia w Hiszpanii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem oraz fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

Bah Bah. Iran dla dociekliwych

tekst: Albert Kwiatkowski

ilustracje: Katarzyna Adamek-Chase

Seria: Świat dla Dociekliwych, Wydawnictwo Dwie Siostry

Seria Świat dla Dociekliwych prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

Dotychczas ukazały się przewodniki po Chinach, Japonii, Wietnamie, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii.

 


Mapa