Ojce i dziatki - Międzypokoleniowy festiwal literatury dziecięcej

Data:

czwartek, 24 wrzesień 2020
- niedziela, 27 wrzesień 2020 Godzina :

Adres:

Filia nr 32 BIBLIO
ul. Szaserów 13-15
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

bezpłatne spotkania

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

W przyjaznych przestrzeniach Biblio będzie można spotkać się z Joanną Olech, Katarzyną Radziwiłł, Grzegorzem Gajkiem i Agnieszką Tyszką.
W Centrum Spotkania Kultur z Małgorzatą Swędrowska i Olgą Ślepowrońską.

 

Fundacja wraz z instytucjonalnymi partnerami zaplanowała także warsztaty z ilustratorami. W Lublinie zagości Tomasz Samojlik, Katarzyna Walentynowicz, Marianna Jagoda i Weronika Żurowska.

Mistrzowskie warsztaty dla dzieci w Centrum Spotkania Kultur poprowadzi sam Józef Wilkoń - wybitny artysta, ambasador Festiwalu.

Wydarzeniem szczególnym będzie wernisaż wystawy prac tego artysty - pt. „Ojce i dziatki. Piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia” . To prawdziwa uczta dla koneserów sztuki. Ukłon artystyczny w kierunku idei Festiwalu i zwrócenie uwagi na ten ważny aspekt współistnienia nie tylko ludzi, ale też świata zwierząt. Znajdziemy tam przenikanie światów, relacyjne zdarzenia, wielowymiarowość emocji. To wszystko wibruje w ilustracji, która urzeka i fascynuje. Na wystawie zostaną zaprezentowane także rzeźby artysty oraz, co szczególnie cenne, dzieła malarskie nieznane polskiej publiczności.

Ponadto ci, którzy znają projekt podwórek literackich realizowany przez Dom Słów, ucieszą się z jego nowej odsłony. Tym razem dzieci będą odkrywać tajemnice przyrody, a także relacje i zależności pomiędzy nią, a człowiekiem w scenerii Stumilowego Lasu.

To tam będzie można spotkać niezwykłych gości... Może nie Kubusia Puchatka, ale na pewno Katarzynę Walentynowicz i Tomasza Samojlika.

W Domu Słów będzie czekała na dzieci także wystawa zrealizowana przez Instytut Książki - „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” – ilustracje Józefa Wilkonia z książki: „Pierwsze czytanki dla…” oraz specjalna instalacja inspirowana książką Tiny Oziewicz i Agaty Królak „Masło śpi”.

Za mało?

W sobotę Wojciech Widłak odwiedzi miasto partnerskie - Zamość, a dokładniej Książnicę Zamojską, a na profilu FB Festiwalu przez cały weekend będzie odbywał się równoległy program!!!

Całość Festiwalu zwieńczy spotkanie na scenie w lubelskim Centrum Spotkania Kultur z Michałem Rusinkiem, który tym razem wystąpi w roli tłumacza, bo oto na polski rynek wchodzi znakomita książką Dana Browna (starsi czytelnicy z pewnością kojarzą autora „Kodu Leonarda da Vinci”).

Polski poeta nie tylko w mistrzowski sposób przełożył tekst, ale także wcieli się w postać Maestro!

Nie sposób tego przegapić!

Pełny program Festiwalu w Lublinie i Zamościu znajduje się na stronie: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/

 

Rezerwacja jest jak zawsze obowiązkowa pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz wyjątkowo na warsztat: “Typotorby” oraz “Stumilowy las - podwórko literackie”: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o Festiwalu śledźcie także w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal/

https://www.instagram.com/festiwal_literatury_dzieciecej


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin

 

 

 

 

 


Mapa