Pieszo do Irańskich Nomadów – spotkanie podróżniczo-literackie z Łukaszem Superganem

Data:

środa, 23 wrzesień 2020 05:30 pm

Adres:

Filia nr 40 MBP, Biblioteka na poziomie
ul. Sławin 20
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

Wydarzenie biletowane. Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece (Filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Sławin 20, tel. 81 5111076, adres e-mail: filia40@mbp.lublin.pl)

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

F40_logo.jpg

Filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie podróżniczo-literackie z Łukaszem Superganem - Pieszo do Irańskich Nomadów -

(blog Łukasz Supergan. Podróże, góry, fotografia) w ramach projektu „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki”.

Relacja z pierwszego w historii pieszego przejścia irańskiego łańcucha gór Zagros z północy na południe, na dystansie około 2300 km. Autor opisał i utrwalił na fotografiach spotkania z ostatnimi żyjącymi tam koczowniczymi ludami: Lurów, Bachtiarów i Kaszkajów oraz gościnnymi Azerami
i Kurdami. Po siedemdziesięciu sześciu dniach samotnej wędrówki przez surowy, pustynny i półpustynny masyw, którego najwyższe szczyty przekraczają wysokość 4000 m, po zmaganiach z upałem i brakiem wody, ale też mrozem i śniegiem blokującym przełęcze, Łukasz Supergan przeszedł całą długość Zagrosu, docierając do Oceanu Indyjskiego. Wśród wielu przeżyć nie ominęło go też aresztowanie i dwudziestoczterogodzinny pobyt na posterunku.

 

Łukasz Supergan - od kilku lat podróżuje, starając się zrozumieć i opisać świat. Odwiedził ponad czterdzieści krajów. Jego pasją są długodystansowe wędrówki piesze. Jako pierwszy człowiek, przeszedł samotnie Łuk Karpat. Jeden z największych herosów wśród polskich blogerów podróżniczych. Zasłynął wielodniowymi przejściami przez trudne, mało dostępne regiony. Kopalnia wiedzy o sprzęcie i technice podróżowania.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

---

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie uczestnicy wydarzeń zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, zachowania bezpiecznej odległości oraz dezynfekcji rąk.

Każdy uczestnik wydarzenia odbywającego się w filiach bibliotecznych zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia. Rekomendowane jest również podanie danych kontaktowych (nr telefonu lub adresu e-mail) w celu ułatwienia służbom sanitarnym dochodzenia epidemiologicznego na wypadek wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu.

 

 

 


Mapa