Za nami kolejny bardzo miły wieczór w gronie członków Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Sponsorami tegorocznego spotkania był Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, Referat ds. Marketingu UM oraz Włoski Instytut Kultury w Warszawie.

Powitaliśmy naszych gości: panią Agnieszkę Barańską-Szamryk - Zastępcę Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, panią Iwonę Rusinek - Kierownika Referatu ds. Mecenatu Kultury w Wydziale Kultury, pana Zdzisława Bielenia - Wicedyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz nowych członków naszego Koła.
W tym roku z żalem rozstajemy się z kolejnymi koleżankami odchodzącymi na zasłużony wypoczynek zwany emeryturą, z panią Ireną Rajchert, która niestety nie mogła być razem z nami i z panią Marią Kozioł znaną wszystkim jako Marylka.
Koleżanki otrzymały pamiątkowe upominki z Wydziału Kultury i Referatu ds. Marketingu UM. Doceniając pracę i zaangażowanie w działalność Zarządu Koła Miejskiego SBP, staraniem jego członków, dzięki przychylności Wydziału Kultury udało się pozyskać nagrody okolicznościowe dla Marii Kozioł i Elżbiety Kopciewicz. Ponadto Maria Kozioł za wieloletnią pracę w naszej bibliotece została uhonorowana Medalem Prezydenta Miasta Lublina. Nagrody i medal wręczyła pani Agnieszka Barańska-Szamryk, a szczególne podziękowania na ręce Marylki złożył pan Dyrektor Zdzisław Bieleń. Składamy serdeczne gratulacje naszym koleżankom. Po kolacji mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji w ramach projektu „Europejski bibliotekarz”. Tym razem koleżanki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zabrały nas w podróż do Mediolanu i podzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wyjazdu. Wszystko tego wieczoru wirowało wokół słonecznej Italii. Również konkurs (z nagrodami) wiedzy o Włoszech przygotowany przez Kasię Poleszak.
I oczywiście muzyka. Królował utwór Felicità co znaczy szczęście i mamy nadzieję, że takie właśnie emocje towarzyszyły wszystkim, którzy ten czas postanowili spędzić razem z nami.

Zarząd Koła Miejskiego SBP

Panie odbierają nagrody
Wnętrze restauracji
Kobieta w biało-zielonej sukience składa gratulacje dwóm innym kobietom