Już po raz kolejny w restauracji „Na Globusie” odbyło się spotkanie członków Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tym razem zdecydowaliśmy się na wieczór fińsko-szwedzki.


Koleżanki i koledzy z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, którzy w ramach programu Erasmus odwiedzili biblioteki w Szwecji i Finlandii pokazali slajdy i opowiedzieli nam o odmienności funkcjonowania bibliotek w tych krajach oraz wysokim statusie zawodu bibliotekarza - drugie miejsce w rankingu zaufania publicznego.
Ambasady tych krajów w Polsce wsparły naszą imprezę przekazując foldery, materiały promocyjne oraz słodycze. Dodatkowo Ambasada Finlandii przekazała kilkanaście książek, które jako dary trafią do naszych filii.
Wzruszającym punktem programu były podziękowania dla naszych koleżanek, które odeszły, bądź wkrótce odejdą na emeryturę. Przez wiele lat członkostwa w Stowarzyszeniu służyły nam radą, pomocą i wsparciem. Podziękowaliśmy Pani Jolancie Niedzińskiej, Pani Annie Słowik, Pani Bożenie Lech-Jabłońskiej, Pani Annie Orzełowskiej i Pani Ewie Domaszewicz. Sponsorem upominków był Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin.
Atrakcją wieczoru były też konkursy z nagrodami- konkurs wiedzy z zakresu historii, literatury i filmu oraz konkurs na najlepsze przebranie.
A potem ...muzyka, zabawa i taniec.
Dziękuję całemu Zarządowi za pomoc w organizacji spotkania, a wszystkim gościom za przybycie.
Marta Mazurek

 

 

Pięć osób przy stoliku
Cztery kobiety i mężczyzna w cylindrze
Goście siedzą przy stole
Kobieta w czarnej sukience odbiera podziękowanie
Kobieta opowiada o pracy w bibliotece
Kobieta w kolorowym szaliku uśmiecha się
Kobieta w ciemnych spodniach przemawia do gości
Kobieta w jasnej sukience odbiera upominek
9. Kobieta opowiada gościom o programie Erasmus
Goście jedzą obiad
Wnętrze sali
Goście rozmawiają ze sobą
Mężczyzna i trzy kobiety w czarnych sukienkach
Goście siedzą przy stole
Ludzie tańczą z chorągiewkami
Pokaz slajdów
Dwóch mężczyzn i kobieta
Goście rozmawiają przy stole
Dwóch mężczyzn tańczy
Kobieta w czerwonej sukience i mężczyzna w białej koszuli