Nie Banksy / 6-31 maja

Filia nr 34 MBP
ul. Judyma 2A

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 34 MBP zaprasza na wystawę Arkadiusza "FolteC" Foltyńskiego.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki - Judyma 2A

Arkadiusz „FolteC” Foltyński urodził się w 1972 r. w Częstochowie, dzieciństwo i wczesną młodość spędził na Górnym Śląsku, od 1991 roku mieszka w Lublinie. Autor ulicznego graffiti szablonowego. Zaczynał w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku, kiedy powstawały prace zawierające elementy absurdalnego humoru oraz powiązane z ideologią ówczesnych subkultur młodzieżowych. „Wystawiał” swoje prace na zaniedbanych ulicach miast aglomeracji śląskiej, próbując ożywić wszechobecną szarość murów i budynków. Zaprzestał działalności na początku lat 90-tych. Od kilku lat ponownie tworzy, jednak tym razem głównie na papierze, chociaż twierdzi, że dzieła ulicy najlepiej widoczne są na ulicy. Stosuje technikę malowania przez własnoręcznie wykonane szablony farbą w aerozolu, niezmienną od lat wczesnej młodości – w taki sam sposób tworzy również Banksy. Jest zwolennikiem powszechnego dostępu do sztuki, a taką jest właśnie street-art.
Na wystawie prezentowany jest przegląd twórczości artysty.