Abstrakcyjne formy natury

Filia nr 13 MBP
ul. Grażyny 13

Bezpłatne. Możliwość odwołania wydarzenia w przypadku deszczu.

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Od Autorów

Wystawa „Abstrakcyjne formy Natury” to rezultat realizacji naszego głównego fotograficznego celu – poszukiwania abstrakcyjnego piękna w przyrodzie.
Motywy dla naszych fotografii odnajdujemy w plenerze, wykorzystując wyłącznie zastane światło naturalne. Bogactwo środowiska naturalnego daje praktycznie nieskończoną ilość możliwości. W tym samym miejscu można zrobić tysiące całkowicie odmiennych fotografii. Naturalne światło odsłania uważnemu obserwatorowi miliony kolorów, wariantów światłocienia i relacji pomiędzy obiektami... Interesują nas przede wszystkim motywy abstrakcyjne, a więc takie które przemawiają głównie formą a nie warstwą znaczeniową. Są to zarówno obrazy chaosu jak i nieoczekiwanego uporządkowania. Zwracające uwagę niezwykłym układem barwnych plam lub surową monochromatyczną tonacją. Zwykle główną rolę w ich tworzeniu odgrywa światło... Wielką wagę przykładamy do kompozycji naszych fotografii. O ile w znalezieniu motywu pewną rolę odgrywa czynnik losowy, to ostateczny kształt kadru jest wynikiem świadomego i precyzyjnego działania. To autor musi zarządzać wszystkimi elementami składającymi się na obraz jakim jest fotografia. Tylko wtedy autorski zamiar uzewnętrznienia pewnej idei, odczucia, emocji czy wrażenia może stać się przekazem jasnym i czytelnym dla widza. Obok wyboru kadru to kompozycja jest podstawowym składnikiem twórczości w fotografii.

Bożena i Waldemar Komorowscy