W świecie przyrody i baśni z Marią Konopnicką / 2–30 kwietnia

Filia nr 28 MBP
ul. Nadbystrzycka 85

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 28 MBP zaprasza od 2 kwietnia na wystawę literacką "W świecie przyrody i baśni z Marią Konopnicką".

ul. Nadbystrzycka 85 - w godzinach pracy biblioteki

Maria Konopnicka napisała wiele utworów przeznaczonych dla dzieci, a tematy przyrody i baśni stanowią ważny element jej twórczości. Zawarte w nich opisy natury ukazują piękno krajobrazów i wyrażają troskę o środowisko naturalne. Przyroda jest źródłem inspiracji, harmonii oraz miejscem refleksji nad życiem i ludzkimi doświadczeniami. Autorka często sięga do motywów ludowych, folklorystycznych i baśniowych, tworząc nowe interpretacje znanych historii oraz kreując własne fabuły. Na wystawie znajdują się fragmenty najpopularniejszych utworów dla dzieci: "Na jagody", "Szkolne przygody Pimpusia sadełko", "Co słonko widziało", "O Janku Wędrowniczku", "O krasnoludkach i sierotce Marysi", "Stefek Burczymucha".