Jerzy Zyśko "Martwa natura" malarstwo olejne / do 29 grudnia

Adres:

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Galeria OKNA MBP zaprasza na wernisaż malarstwa olejnego "Martwa natura".

1 grudnia 2022, godz. 17.00, ul. Peowiaków 12

 

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Urodził się w 1963 roku w Lublinie, gdzie mieszka i tworzy. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa na dwóch uczelniach: w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie w pracowni prof. Ryszarda Lisa oraz
na PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). Dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa otrzymał w 1990 roku. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2005 i 2006. W swoim literackim dorobku ma zarówno teksty poetyckie, jak również utwory prozatorskie. Jednym z jego sukcesów literackich było wydanie tomiku "Trudna miłość" wspólnie z Andrzejem Pilipczukiem, którego promocja odbyła się 2015 roku w siedzibie Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

zaproszenie_ZYŚKO.png

 

 

- Jerzy to malarz doskonały – mówi Agnieszka Mitura, właścicielka Galerii Mit, malarka. To właśnie w Galerii Mit w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa malarstwa artysty. Jerzy Zyśko prezentuje na niej swoje martwe natury. Jak oboje przyznają, trudno jest opowiadać słowami o stworzonych przez siebie pracach.

- Obrazy powinny mówić same za siebie – mówi Agnieszka Mitura. - Dlatego zachęcam gorąco do ich oglądania. Jedyne, co mogę powiedzieć od siebie, to że dawno nie widziałam tak soczystego i dobrego malarstwa.

 

Jerzy Zyśko i jego martwe natury, Agnieszka Skrzyńska-Michalczewska,
KazimierzDolny.pl, 2020-09-14

 


Mapa