Spacer po Lublinie i okolicach w akwareli Artura Przybysza / 8 czerwca

Filia nr 31 MBP
ul.Nałkowskich 104

bezpłatnie

Filia nr 31 MBP zaprasza na finisaż wystawy akwareli Artura Przybysza.

ul. Nałkowskich 31, 8 czerwca 2022, godz. 17.30

Artur Przybysz to rodowity lublinianin, którego twórczość w dużej mierze związana jest z tym miastem i jego okolicami.

Artysta w Lublinie się urodził i mieszka. Tutaj też ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS, obecnie funkcjonujący jako Instytut Sztuk Pięknych UMCS.

Jego przygoda z malarstwem zaczęła się, jak sam mówi, dawno temu i związana była z techniką olejną. Po jakimś czasie w jego pracach zaczęły się pojawiać również inne techniki, głównie akwarela, która pochłonęła go i zafascynowała na tyle głęboko, że pozostał jej wierny do dnia dzisiejszego.

Inspiracją do prac Artura Przybysza są przede wszystkim architektura i krajobrazy, na bazie których tworzy przepiękne pejzaże. Obecnie motywem przewodnim w jego twórczości jest architektura dawnego Lublina, szczególnie ujmowana nocą, gdy miasto nabiera tajemniczości, otwierając na oścież drzwi naszej wyobraźni.