Wernisaż wystawy "Drohobycz w akwareli"

Po długiej przerwie Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej wznowiła działalność i w czwartek odbył się wernisaż wystawy "Drohobycz w akwareli". Wystawa miała swoją ukraińską premierę wernisażową w listopadzie 2020 roku w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu. Ekspozycja prezentuje obrazy 13 akwarelistów: Magdaleny Brauze, Minh Dama, Jarosława Drążka, Artura Gołębiowskiego, Michała Jasiewicza, Kazimierza Kraczonia, Jacka Kwiatkowskiego, Tatiany Majewskiej, Eweliny Maliborskiej, Bartłomieja Michałowskiego, Artura Przybysza, Dariusza Płechy i Anny Liwii Strutyńskiej.

Pory roku z książką

Pory roku z książką, to cykl prezentacji, w których zapraszamy na wyprawę do krainy książek. Proponujemy zabawę, w której każdy może stać się odkrywcą nieznanych opowieści, zamkniętych w książce.

Na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, jest mnóstwo niezwykłych historii, które czekają na Ciebie. Sięgnij po nie i przeczytaj. Przeżyjesz niezwykłe przygody, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, poznasz siłę wyobraźni i doświadczysz jaką moc mają książki.

 

Znajdziesz mnie w bibliotece - XVIII Tydzień Bibliotek

XVIII Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Od 8 do 15 maja 2021 roku, w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego trwała akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, mająca na celu zwiększenie zainteresowania książką oraz pracą bibliotekarzy. Nasze filie to miejsca wyjątkowe, które zawsze przełamują stereotypy i udowadniają, że ich przestrzenie to nie tylko „świątynie książek”, to także wydarzenia kulturalne. Powróćmy jeszcze raz do chwil, które Państwo z nami spędziliście.

Zrzut ekranu z rozmowy online. Z lewej strony kobieta, z prawej mężczyzna.

RAFAŁ HETMAN (ur. 1987) - reporter. Publikował m. in. w "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", magazynie "Chidusz". Finalista Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. W mediach społecznościowych opowiada o literaturze faktu.

100. rocznica urodzin Julii Hartwig

Julia Hartwig (1921-2017)
Poetka, eseistka, tłumaczka literatury pięknej. Urodzona w Lublinie, w mieście, do którego w 1918 roku uciekli z bolszewickiej Rosji jej rodzice. Matka Maria, z domu Biriukow, była Rosjanką, ojciec Ludwik - Polakiem. Miała dwóch braci - Edwarda i Walentego oraz dwie siostry - Helenę i Zofię. Julia była najmłodsza z piątki rodzeństwa.