Kolejny wykład z cyklu "W poszukiwaniu jedności sztuk - totalne dzieło sztuki" odbył się 13 listopada w Filii nr 2. Spotkanie pt. Bauhaus - jedność sztuk poprowadziła Paulina Zarębska-Denysiuk.

Bauhaus, jako szkoła projektowania, była wyjątkowa. To na jej przykładzie można mówić o wzornictwie przemysłowym. Projektanci tacy jak Walter Gropius, Gunta Stölzl, Elsa Franke, Gerhard Marcks, Max Krehan i wielu innych musieli posiadać umiejętność pracy z różnymi materiałami. Należało także brać pod uwagę nowe technologie, pracę zespołową oraz tworzenie jednej, spójnej wizji projektowej. Podejmowano próbę podniesienia rzemiosła do poziomu sztuk pięknych i wprowadzenia na rynek produktów, które poprzez produkcję przemysłową, stałyby się dostępne dla ogółu społeczeństwa.
Współcześnie projektanci muszą posiadać podobne kompetencje umożliwiające im przystosowanie się do rynku.
Magdalena Wrona

Zdjęcie krzesła wykonanego w oparciu o wzornictwio przemysłowe
Zdjęcie dzbanka wykonanego w oparciu o wzornictwio przemysłowe
Zdjęcie mężczyzny w garniturze na tle zdjęcia wieżowców