20200310 F24 kownacka

Filia nr 24 przygotowała cykl zajęć dla uczniów klas pierwszych przybliżający twórczość Marii Kownackiej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 chętnie wysłuchali prelekcji na temat autorki „Plastusiowego pamiętnika”. Poznały najważniejsze fakty z życia i twórczości pisarki, dowiedziały się, jak Kownacka została pisarką i jakie ważne wydarzenia w jej życiu na to wpłynęły.

20200214 F24 matematycy

W Filii nr 24 prezentowana jest wystawa przygotowana przez Zuzannę Kaczorowską "Wielcy Polscy Matematycy". Na planszach zaprezentowano historię polskiej szkoły matematycznej i zasługi polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa.

20200211 F24 zimowe

Zimowe inspiracje - pod tym tytułem od 5 lutego w Filii nr 24 możemy oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych różnymi technikami przez uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w Filii 24 odbyły się zajęcia z uczestnikami WTZ "Roztocze". Przypomnieliśmy sobie jak zabezpieczyć nasze urządzenia przed atakiem hakera i utratą danych.

20200206 F24 readcom

Luty to doskonały czas aby porozmawiać o zwyczajach i balach karnawałowych. Podczas spotkania Klubu Czytelniczego READCOM, które odbyło się w Filii nr 24 dnia 5 lutego, pokrótce przypominano sobie historię i pochodzenie karnawału, a także związane z nim polskie tradycje.