image 06

Wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Wrony pt. Od Gibraltaru i Przylądka Matapan po Møysalen i Kebnekaise odbył się w ramach obchodów V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Filii 34 MBP w Lublinie i zgromadził spore grono miłośników gór i podróży.

Andrzej Wrona jest archeologiem, muzealnikiem, pasjonatem górskich wędrówek i sportu. Na wystawie można zobaczyć ponad trzydzieści wielkoformatowych fotografii z wypraw ich autora w różne góry Europy, m.in. z różnych części Alp (Włochy, Francja, Austria, Szwajcaria, Słowenia), Pirenejów, Gór Betyckich (Sierra Nevada), Apeninów, Dolomitów, gór Korsyki, gór Bułgarii (Riła, Piryn), gór Grecji (Olimp, Parnas, Taygetos), gór Skandynawii, Kaukazu. Wystawę można oglądać w Filii nr 34 przy ul. Judyma 2a do końca października 2019 r.

Chodzić po górach to zatrudniać nogi
Jako tragarzy i głowy i serca,
Na taką wspólną przygodę do miejsca,
Gdzie może spokój panuje prawdziwy.
Chodzić po górach to widzieć widoki
I słyszeć dźwięki na co dzień nieznane,
Kiedy na wietrze pojękuje sosna,
Gdy turnie echem beczeń pobrzmiewają.
Pod wodospadem, gdy woda się pieni,
Serce tę podróż w sobie zapisuje
Jako zdarzenie naprawdę pamiętne.
/Robert Graves/

Widok ogólny gór 1
Autor wystawy na szczycie góry
Pomieszczenie filii 34