"Poezja to eliksir prozy
w oprawie serca."
Irena Ciesielska-Piech

Mówi się, że sercu najbliżej do peezji... Filia nr 19 MBP w Lublinie przystąpiła w listopadzie do Akcji Podaruj wiersz. Inspiracją do tego wydarzenia był zwyczaj obdarowania wierszem przyjaciół przez samego Zbigniewa Herberta - jednego z najwybitniejszych twórców literatury polskiej XX wieku. Ten znamienity mistrz pióra ma wiernych od lat wielbicieli wśród naszych czytelników, nie dziwi więc to, że wielu z nich jego strofami obdarowało się na wzajem. Przebieg tej akcji był wielotorowy. Była znamienita okazja do sięgnięcia po nasze tomiki niekoniecznie pana od poezji, pachnące złotawą jesienią, pełne zadumy i melancholii, które słowem dawały oparcie. Popularyzacja szczytnej akcji miała również miesce podczas różnorodnych spotkań kulturalno-oświatowych. Podczas spotkania Klubu Czytelniczego Readcom pani Irena raczyła nas pięknymi strofami swej poezji, nie zapominając przy tym, o obdarowaniu każdej uczestniczki wierszem.
Monika Blotniak, Jolanta Jurkowska

Dwie kobiety siedzące przy stole
Cztery kobiety rozmawiają stojąc
Grupa kobiet siedząca przy stole