XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w MBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz siedemnasty zorganizowało w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece". Zdaniem Mariusza Nakielnego - autora hasła "...książką warto się delektować, smakować słowa, ciągle i wciąż od nowa...". Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy znaleźli w naszych działaniach on-line smakowity kąsek literacki.

#niezapominajobibliotece

W związku z zamknięciem filii przenieśliśmy nasze działania do sieci i proponujemy kolejną akcję – wyzwanie #niezapominajobibliotece. Czytelnicy są zaproszeni do nagrywania krótkich wypowiedzi zaczynających się lub kończących zdaniem „Nie zapominaj o bibliotece, bo...”.

#niezostawiamczytelnika

Szanowni Państwo,
w związku z zamknięciem filii i zawieszeniem możliwości wypożyczania przez czytelników zasobów biblioteki chcemy zapewnić Państwa, że o Was myślimy i wciąż jesteśmy chętni do współpracy.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony 23 kwietnia, to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dzień Kobiet w Bibliotekach

Dzień Kobiet, to jedno ze świąt, które zapoczątkowane zostało w Ameryce Północnej, ustanowione w 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później zaczęto je obchodzić na całym świecie.