Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS
Biblio

Niecodziennik Biblioteczny

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Cała Polska Czyta Dzieciom

logo_sagi_lubelszczyzny.jpg

FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki
Aktualności
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpg23 maja 2011r. w Filii nr 19 MBP w Lublinie odbyło się spotkanie Klubu Czytelniczego poświęcone pamięci błogosławionego Jana Pawła II. Na wstępie naszym paniom zaprezentowałyśmy publikacje traktujące  o posłudze życia papieża Polaka oraz Jego dzieła. W dalszej części spotkania  klubowiczki podzieliły się osobistymi refleksjami o znaczeniu pontyfikatu Jana Pawła II dla Polski i świata. Na zakończenie obejrzałyśmy  film dokumentalny "Pielgrzym" o pierwszej pielgrzymce papieskiej do Ojczyzny.
Jolanta Jurkowska, Elżbieta Kierepko
Czytaj całość...
Karol Szymanowski - utwory skrzypcowe
poniedziałek, 23 maj 2011
24 maja 2011, godz. 13.00 - Filia Nr 2 zaprasza na koncert
image_001.jpg
Powiększ

VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpgAktualizacja 23 maja 2011

Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa - Tydzień Bibliotek - odbyła się w tym roku pod hasłem "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaproponowała dla każdego odbiorcy bardzo bogaty program.
Obchody rozpoczęliśmy spotkaniem z Magdaleną Zawadzką, która promowała książkę Gustawa Holoubka "Wspomnienia z niepamięci", a zakończyliśmy wspólnym dla lubelskich bibliotekarzy i miłośników książek rajdem rowerowym ulicami miasta.
Zapraszamy do fotograficznej relacji ze spotkań.Czytaj całość...
Maria Skłodowska-Curie - Polka wszech czasów
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpgWystawa pt. "Maria Skłodowska-Curie - Polka wszech czasów", którą można obejrzeć w Filii nr 19 MBP w Lublinie, jest naszym  hołdem złożonym tej wielkiej uczonej polskiej - dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie nauk przyrodniczych (1903 - z fizyki i 1911 - z chemii). Jako jedyna w historii uhonorowana została  Nagrodą Nobla w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych. Wystawa ukazuje nietuzinkową osobowość tej postaci i przybliża ją jako uczoną Noblistkę, a także żonę, matkę oraz patriotkę. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Uroczyste otwarcie Filii Nr 33
piątek, 20 maj 2011
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Lublinie rozszerzyła swoją ofertę, otwierając kolejną filię. Uroczysta inauguracja działalności trzydziestej drugiej filii MBP odbyła się 19 maja 2011 r. o godz. 11.00 w 1 Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich 23. Jest to już czwarta placówka szpitalna lubelskiej MBP.
Nowa placówka została otwarta w porozumieniu pomiędzy Piotrem Tokarczukiem, Dyrektorem MBP oraz płk. dr. Zbigniewem Kędzierskim, Komendantem Szpitala Wojskowego. MBP wyremontowała niszczejące pomieszczenie dawnej biblioteki szpitalnej oraz przejęła opiekę nad istniejącymi zbiorami. Biblioteka otrzymała lokal w nieodpłatną dzierżawę.
W zbiorach nowo otwartej biblioteki znajdują się 5182 pozycje książkowe. Na księgozbiór składają się 864 egzemplarze specjalistycznych książek medycznych, 4018 książek z dziedziny literatury pięknej i popularnonaukowej oraz 300 tytułów nowości wydawniczych. Propozycja dostępnych tytułów będzie stale rozszerzana.
W ofercie szpitalnej biblioteki znajdują się również zbiory specjalne (audiobooki, muzyka poważna, muzyka relaksacyjna). Czytelnicy mają także do dyspozycji 2 tytuły prasy codziennej i 20 tytułów czasopism.
Czytaj całość...
Ewa Stiasny
czwartek, 19 maj 2011
image_001.jpgW Tygodniu Bibliotek – 10 maja - w Filii nr 28 zorganizowano warsztat plastyczny dla dzieci. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Ewa Stiasny, ilustratorka projektantka i wydawca książek. Artystka wprowadziła dzieci w arkana zawodu, zaprezentowała  swoje projekty i prace oraz przedstawiła twórczość i wybrane książki wybitnej ilustratorki czeskiej Kviety Pacovskiej.
W drugiej części warsztatu dzieci, zainspirowane ilustracjami Pacovskiej, zmierzyły się z zadaniem stworzenia postaci do teatru księżycowego - różnymi technikami wykonywały wspólną książkę.
Czytaj całość...
Dyskusja o Miłoszu
środa, 18 maj 2011
30 maja, godz 14.30 - Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na prelekcję o Czesławie Miłoszu
image_001.jpg

Szachy w SZALu
środa, 18 maj 2011
Szachowe spotkanie Zakręconych Amatorów Literatury
image_001.jpg

Miasto Poezji w MBP
środa, 18 maj 2011
25 maja spotkanie poetyckie z Olgą Stokłosą w ramach projektu "Miasto Poezji"
image_001.jpg
Powiększ

Malowane słowem i obiektywem
środa, 18 maj 2011
image_001.jpg17 maja 2011 Filia nr 24 MBP po raz kolejny miała zaszczyt gościć Urszulę Gronowską i Jacka Zaima, którzy zaprezentowali spektakl multimedialny "Malowane słowem i obiektywem".
Autorzy z zadziwiającą łatwością przenieśli nas w świat marzeń, wspomnień i zadumy. Wspaniałe fotografie, czytane utwory i muzyka pozwoliły man spojrzeć na otaczający świat z zupełnie innej perspektywy, pomogły dostrzec piękno w zwykłej codzienności.
Czytaj całość...
Maria Ewa Letki
środa, 18 maj 2011
image_001.jpg6 maja w Filii nr 3 gościła uznana pisarka Maria Ewa Letki. Przybyłym na spotkanie czytelnikom opowiadała o swojej pracy, pomysłach, inspiracjach, czytała fragmenty wybranych książek komentując podjęte w tekstach problemy i  inicjując rozmowę.
Tego dnia po południu raz jeszcze, w Filii nr 13 przedszkolaki słuchały „ Zaczarowanych historii” czytanych przez autorkę i opowiadały o swoich marzeniach.
Czytaj całość...
Ewa Nowak
wtorek, 17 maj 2011
20 maja 2011 - Ewa Nowak - autorka powieści dla dzieci i młodzieży
image_001.jpg

Salon Ilustratorów w Galerii 31
wtorek, 17 maj 2011
Galeria 31 zaprasza na wernisaż wystawy 23 maja 2011, godz. 15.00
image_001.jpg
Powiększ

Miasto Poezji w MBP
wtorek, 17 maj 2011
24 maja - spotkanie poetyckie z Romanem Maciejewskim-Vargą w ramach projektu "Miasto Poezji"
image_001.jpg
Powiększ

Odjazdowy Bibliotekarz
poniedziałek, 16 maj 2011
image_001.jpgOd 8 do 15 maja 2011 lubelscy bibliotekarze obchodzili VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Finałem obchodów był rajd rowerowy dla bibliotekarzy oraz miłośników książki i czytelnictwa, na który zaprosiliśmy wszystkich chętnych. Zainteresowani mogli zakupić pamiątkowe koszulki z logo Odjazdowego Bibliotekarza.
O godzinie 11.00 zebraliśmy się przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną. Dla pierwszych trzydziestu uczestników były przewidziane nagrody książkowe sponsorowane przez Wydawnictwo Fabryka Słów. Trasa Odjazdowego Bibliotekarza biegła szlakiem bibliotecznym, to znaczy mijaliśmy po drodze siedziby bibliotek: Wojewódzkiej, Miejskiej, Pedagogicznej, Głównej KUL, bibliotekę szkolną V LO, Główną UMCS, Uniwersytetu Przyrodniczego, a zakończyliśmy przed Politechniką. Z dumą możemy powiedzieć, że pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej stanowili najliczniejszą grupę.
Ulice miasta były zabezpieczone przez funkcjonariuszy Policji, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji bezpiecznego przejazdu.
Zapraszamy w przeszłym roku na kolejny rajd rowerowy, mając nadzieję, że grono naszych sympatyków się powiększy.
Czytaj całość...
Spotkanie z grupą ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze"
piątek, 13 maj 2011
image_001.jpgZ okazji niedawnej beatyfikacji Jana Pawła II  12 maja w Filii Nr 15 odbyła się lekcja biblioteczna z grupą ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze". W trakcie lekcji przypomnieliśmy sobie postać tej niezwykłej osoby. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w  teście sprawdzającym wiedzę  o życiu Ojca Świętego.
W drugiej części spotkania oglądaliśmy albumy traktujące o osobie Jana Pawła II oraz czytaliśmy anegdoty związane z ciekawymi, a często też śmiesznymi wydarzeniami i sytuacjami z życia Jana Pawła II.
Postać wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II nieustannie fascynuje ludzi na całym świecie.
Larysa Madejek, Monika Błotniak
Czytaj całość...
Malowane słowem i obiektywem
piątek, 13 maj 2011
Urszula Gronowska i Jacek Zaim zapraszają na spektakl multimedialny
image_001.jpg
Powiększ

Marcin Wroński
piątek, 13 maj 2011
Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim - 24 maja 2011, godz. 16.00
image_001.jpg

Malowane słowem i obiektywem
piątek, 13 maj 2011
Filia Nr 24 zaprasza 17 maja 2011 na spektakl multimedialny
image_001.jpg
Powiększ

Interaktywne spotkania z bajką
piątek, 13 maj 2011
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia w języku angielskim dla dzieci
image_001.jpg
Powiększ

<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 2538


logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Rok Oskara Kolberga

Ośrodek Książki Obrazkowej
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego