Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
KINO u logopedy
piątek, 20 listopad 2015
Biblio zaprasza na edukacyjne spotkanie filmowe
image_001.jpg
Czytaj całość...
Książka obrazkowa w wartościowaniu dzieci i dorosłych
piątek, 20 listopad 2015
Filia nr 35 zaprasza na wykład o książkach obrazkowych dla dzieci
image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Wizja "szklanych domów"...
piątek, 20 listopad 2015
image_001.jpg18 listopada w Filii nr 2 odbył się kolejny wykład z cyklu otwartych wykładów z historii sztuki. Tym razem referat wygłosiła dr Elżbieta Błotnicka-Mazur, adiunkt w Katedrze Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL. Prelegentka swoje zainteresowania badawcze koncentruje na polskiej sztuce XX wieku, a szczególnie architekturze i plastyce Lublina oraz Lubelszczyzny. Środowe wystąpienie zatytułowane Wizja "szklanych domów" - futurystyczne projekty La Città Nuova (Nowego Miasta) Antonia Sant'Elii przybliżyło słuchaczom eksperyment, który jest wspólną wykładnią dla wszystkich tegorocznych wykładów, na polu architektury.
Czytaj całość...
Lekcja o radości
piątek, 20 listopad 2015
image_001.jpgW deszczowy poranek w Filii nr 34 zagościła RADOŚĆ. Spróbuj ułożyć dłonie w czarkę, uśmiechnąć się w nią, pochichotać i wyśmiać. Następnie przekaż ją swojemu sąsiadowi, który uczyni podobnie z kolejnym sąsiadem. Taki łańcuch radości i śmiechu uczyni każdy pochmurny dzień jesieni milszym i weselszym. To ćwiczenie było początkiem naszej podróży z dziećmi z Przedszkola Króla Maciusia I do niezwykłej krainy. W czym tkwiła niezwykłość tej krainy, dzieci dowiedziały się po odgadnięciu zagadek i wysłuchaniu opowiadania Anny Świrszczyńskiej "O wesołej Ludwiczce". Dziewczynka wybrała się w podroż, aby odnaleźć Króla z piernika, tak wesołego i nie potrafiącego się złościć jak ona sama. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania o przygodach niezwykle radosnej Ludwiczki powiedziały co im samym sprawia radość. Dla jednych są to prezenty, jazda na rowerze, śpiewanie, a nawet niedozwolonej wielkości słodki lód.
Czytaj całość...
Gwiazdka w mieście
piątek, 20 listopad 2015
image_001.jpgProjekt obejmuje warsztaty dekoratorskie dla dzieci i młodzieży ze Starego Miasta, podczas których zostaną przygotowane ozdoby do świąteczno - zimowego wystroju dzielnicy. W tej scenerii odbędzie się "odprawa Mikołajów" i ich pomocników na Placu Zamkowym, skąd wyruszy korowód przez ulicę Grodzką pod Ratusz. Zakończeniem wielu pomysłowych działań tego projektu będzie impreza mikołajkowa dla najmłodszych.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anną Janko
piątek, 20 listopad 2015
image_001.jpg..."Jednak skądś wiem, jak wszyscy, że należy powtarzać
rzeczom ich imiona, bo inaczej - znikną.
Że nigdy nie przywołuje się ludzi nieustannie -
rozproszą się.
I że wszystko, co wydaje się ostatecznie gotowe
musi swoje spełnienie przekroczyć i podążyć
znów ku rozpadowi.

Tyle. Nie więcej.
Nie więcej niż stokrotka w szklance,
od której uczyłam się szczęścia, będąc dzieckiem,
jakże nieskutecznie."
Anna Janko z wiersza "Tyle"
Czytaj całość...
Rycerze i Damy
czwartek, 19 listopad 2015
image_001.jpgW czwartek, 19 listopada, w Filii nr 38 MBP w Lublinie uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej nr 12 wzięli udział w warsztatach zatytułowanych "Rycerze i Damy". Dzieci dowiedziały się, kim był rycerz, jak się ubierał i jak wyglądało jego życie. Poznały zasady kodeksu rycerskiego, tradycje turniejów rycerskich, a także historie dam serca. Następnie wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie, kim jest dama. Uczniowie dowiedzieli się też, jak zmieniał się ubiór kobiet na przestrzeni wieków. W części warsztatowej uczestnicy wykonali barwne stroje dla dam i rycerzy. Były to drugie zajęcia z cyklu "Niezwykły świat z dawnych lat".
Czytaj całość...
Świąteczne warsztaty haftu strukturalnego
czwartek, 19 listopad 2015
image_001.jpgW piątek, 13 listopada w Filii nr 31 gościłyśmy panią Dorotę Surtel, której pasją jest rękodzieło, w tym również haft strukturalny. Pani Dorota zaprezentowała nam swoje prace i przekazała swoją wiedzę oraz doświadczenie. W czasie warsztatów powstały piękne bombki, wprowadzające nas w świąteczny nastrój. Wykonałyśmy też papierowe anioły. Bardzo dziękujemy pani Dorocie za poświęcony czas, cierpliwość i chęć podzielenia się swoją pasją.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Świat w kadrze zatrzymany
czwartek, 19 listopad 2015
image_001.jpgOd 15 listopada w Filii nr 31 prezentowana jest wystawa "Świat w kadrze zatrzymany". Przedstawiamy fotografie uczennic Gimnazjum nr 3 w Lublinie: Małgorzaty Surtel, Karoliny Król, Julii Pawlak, Anny Zawadzkiej i Dominiki Supryn. Fotografie ukazują głównie przyrodę, jej zmienność w różnych porach roku i delikatność w szczegółach, których często nie dostrzegamy.
Wystawa potrwa do 15 grudnia.
Zapraszamy!
Czytaj całość...
Rozwiązana tajemnica Ludwiga Thora
czwartek, 19 listopad 2015
image_001.jpgDuch bibliotekarki dobijał się do okien czytelni w wietrzny wieczór 18 listopada. Nic dziwnego, skoro autor kazał opętanemu mordercy pozbawić ją głowy. Czy młody wikary popełnił samobójstwo? To od początku budziło wątpliwości podinspektora Lorenca. Twardziel o gołębim sercu, bezlitosny dla złoczyńców  czuły barbarzyńca odkryje, kto zabił, ale czy dowie się, kto poluje na niego samego?
Spotkanie z Ludwigiem Thorem prowadził Krzysztof Basiński, a publiczność chętnie i gorąco dyskutowała. Nie zawiodły też media!
Książkę można kupić przez internet na stronie Wydawnictwa Czarny Pies, a fragment spotkania zobaczyć na stronie TVP Lublin.
Alina Lewicka - Strzok
Czytaj całość...
Poetycka zima
czwartek, 19 listopad 2015
Filia nr 34 zaprasza do udziału w konkursie plastycznym
image_001.jpg

Czytaj całość...
Niezłomny WARSZYC
czwartek, 19 listopad 2015
Odcienie Afryki
czwartek, 19 listopad 2015
image_001.jpgW chłodne, listopadowe popołudnie do Filii nr 34 przybyło liczne grono gości na wernisaż wystawy fotografii Karoliny Zdyb "Odcienie Afryki". Kim są tajemniczy Tuaregowie? Gdzie jest Szkieletowe Wybrzeże? Czym można zdenerwować słonia? Po co kobiety z plemienia Mursi noszą gliniane krążki w dolnej wardze? Między innymi o tym opowiadała autorka zdjęć podczas mającej miejsce 16 listopada 2015 roku prezentacji, która towarzyszyła wystawie zdjęć z podróży po pięciu afrykańskich krajach: Mali, Burkinie Faso, Namibii, Kenii i Etiopii. Czarny Ląd zaskakuje swoją różnorodnością. Położone na zachodzie kontynentu Mali jest krajem muzułmańskim. Ludzie stawiają tu gliniane meczety, które na skutek wymywania przez wodę, co roku są naprawiane przez mieszkańców. Słuchając opowieści o trzydniowym spływie rzeką Niger do leżącego w centrum kraju legendarnego miasta Timbuktu, ani spostrzegliśmy się a już byliśmy w usytuowanej na południowym zachodzie Afryki Namibii.
Czytaj całość...
Arnsztajnowa dla dzieci w Filii nr 21
środa, 18 listopad 2015
image_001.jpgLubelska poetka pisała wiersze również dla dzieci. "Bajka o niedźwiedziach, niedźwiedziątku i małym złotowłosym dziewczątku", "Myszka", "Lalki","Pszczoła i mucha" oraz "Wyjazd" w interpretacji uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 24, pod kierunkiem i z rekwizytami p. Agnieszki Cholewy. Zapraszamy do fotorelacji.
Czytaj całość...
Szlakiem Świętego Jakuba
środa, 18 listopad 2015
Filia nr 34 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg
Skarga i lament duszy...
środa, 18 listopad 2015
Filia nr 2 zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Biblioteczne wtorki w muzyką klasyczną"
image_001.jpg

Historia Teatru Publicznego w Polsce
środa, 18 listopad 2015
image_001.jpgNie ma lepszego sposobu na zapoznanie się z 250-letnią historią Teatru Publicznego w Polsce niż wysłuchanie wspaniałej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną instruktora MBP Dariusza Jóźwika. Przekonali się o tym uczestnicy spotkania Klubu Czytelniczego READCOM, które odbyło się 4 listopada 2015 r. w Filii 24 MBP.
Czytaj całość...
Kartki świateczne
środa, 18 listopad 2015
image_001.jpg
Warsztaty świąteczne
wtorek, 17 listopad 2015

image_001.jpg

Ozdoby choinkowe
wtorek, 17 listopad 2015
image_001.jpg
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 4998


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego