Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
Jego miłością - Polska
wtorek, 07 czerwiec 2016
Biblioteka. Miejsce tajemnicy
wtorek, 07 czerwiec 2016
Filia nr 22 zaprasza do oglądania wystawy
image_001.jpg

Czytaj całość...
Kronikarze piszą... Chrzest Polski
wtorek, 07 czerwiec 2016
Filia nr 20 zaprasza do oglądania wystawy
image_001.jpg

Czytaj całość...
Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
wtorek, 07 czerwiec 2016
image_001.jpgAktualizacja 7 czerwca 2016

Jeżycjadę można czytać wszędzie i zawsze: w pociągu, w parku i w ciszy swego domu... (jak wynika z rozmowy pani profesor Krystyny Heskiej-Kwaśniewicz z Małgorzatą Musierowicz). Wydawnictwo Akapit Press jest organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY MAŁGORZATY MUSIEROWICZ. Pomysł czytania sagi opisującej losy poznańskiej rodziny Borejków spotkał się z ciepłym przyjęciem, ma już wielu sprzymierzeńców i wciąż dołączają nowi. Do wspólnego czytania wybranych, ulubionych fragmentów zapraszamy wszystkich: od najmłodszych czytelników po tych, którzy towarzyszą rodzinie Borejków już od 40 lat, zapraszamy wiernych czytelników i zupełnie nowych odkrywców książek Małgorzaty Musierowicz. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie włączyła się w tę akcję.
Czytaj całość...
Fundacja Hesperos - warsztaty
wtorek, 07 czerwiec 2016
image_001.jpgW maju Fundacja Hesperos zorganizowała cykl warsztatów plastycznych specjalnie dla małych czytelników naszej biblioteki. Uczestnicy zaprojektowali i wykonali własną, niepowtarzalną biżuterię w kolorach lata z drewnianych i plastikowych komponentów. Powstały wyjątkowe kolczyki, naszyjniki, bransoletki lub zawieszki do komórki. Na Dzień Mamy z kolei dzieciaki przygotowały specjalne, kolorowe pudełko niespodziankę - wybuchające Exploading box. Warsztaty prowadziła pani Magdalena Filip.
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Teatr w walizce
poniedziałek, 06 czerwiec 2016
image_001.jpgW maju, w naszej bibliotece odbył się cykl warsztatów „Teatr w walizce”. Podczas  spotkań przedszkolaki z Przedszkola nr 48 i dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 38 dowiedziały się co kryje specjalna walizka, która przyjechała do nas z Teatru im. H. Ch. Andersena. Jej zawartość to z pozoru prozaiczne przedmioty takie jak: kostki do gry, książeczki, kolorowe pudełeczka z filcowymi figurami geometrycznymi czy plastikowe bum-bum rurki. Młodzi uczestnicy warsztatów przekonali się, że  przy pomocy takich "rekwizytów" można świetnie bawić się w teatr, a przy okazji sporo się nauczyć - przede wszystkim kreatywnego opowiadania najrozmaitszych historii, a także animacji przedmiotu i dającej wiele radości gry na bum- bum rurkach.
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Poranki Literackie w Dziennym Centrum Aktywności
poniedziałek, 06 czerwiec 2016
image_001.jpg3 czerwca odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie w Dziennym Centrum Aktywności. Tym razem uczestnicy wzięli udział w konkursie POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO sprawdzającym znajomość wcześniej poznanych legend napisanych przez Wandę Chotomską. Wśród konkursowych zadań znalazły się między innymi - pytania, rekwizyty, ilustracje, które w dość obrazowy sposób pozwoliły na wydobycie wcześniej poznanych faktów i utrwalenie ich.
Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Kronikarze piszą... Chrzest Polski
poniedziałek, 06 czerwiec 2016
Filia nr 35 zaprasza do oglądania wystawy
image_001.jpg

Czytaj całość...
Od motywacji do integracji
piątek, 03 czerwiec 2016
image_001.jpgPracownia Dynamiki Społecznej CONSENS i Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zapraszają na wiosenne warsztaty motywacyjne organizowane dla Seniorów. Zajęcia odbywają się w Filii nr 21 MBP i Filii nr 37 MBP. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.
Czytaj całość...
Tobie śpiewam Lublinie
czwartek, 02 czerwiec 2016
image_001.jpgW 2017 r. Lublin będzie obchodził piękny jubileusz 700 lecia nadania praw miejskich. Udokumentowanej lokacji 15 sierpnia 1317 dokonał król Władysław I Łokietek. 
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom w  Filii nr 6, które odbyło się 25 maja  włącza się w obchody rocznicy. Tematem spotkania był „Tobie śpiewam Lublinie” - Lublin w pieśni i poezji lubelskich poetów.
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
czwartek, 02 czerwiec 2016
bajanie.jpgW maju Bibliotekarka z Filii nr 17 uczestniczyła w akcji głośnego czytania literatury dziecięcej w Przedszkolu nr 42. Wśród wielu bajek i opowiadań zainteresowanie dzieci wzbudziła książka Doroty Sumińskiej „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?" Książka ta pomogła maluchom zrozumieć dlaczego gołębie nie odlatują do ciepłych krajów, ptaki mają pióra, a ludzie włosy i dlaczego mucha chodzi po szybie i nie spada. Na te i inne często zadawane przez dzieci pytania ta fascynująca książka dostarczyła odpowiedzi dopasowane do percepcji odbioru.
Czytaj całość...
Nowe technologie dla Seniorów
czwartek, 02 czerwiec 2016
image_007.jpgPracownia Dynamiki Społecznej CONSENS i Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zapraszają na wiosenne warsztaty "Nowe technologie" organizowane dla Seniorów. Zajęcia odbywają się w Filii nr 21 MBP i Filii nr 37 MBP. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.
Czytaj całość...
Niebo w Kruszonce
środa, 01 czerwiec 2016
image_001.jpg31 maja w Filii nr 31 MBP odbyła się premiera najnowszej książki Moniki Anny Oleksa "Niebo w kruszonce". We wtorkowe popołudnie przy licznie zgromadzonej publiczności autorka opowiadała o tym, co ją zainspirowało do napisania tej powieści. Kto podsunął pomysł na tytuł, czym jest niebo, a czym kruszonka i z którą z bohaterek mogłaby się zaprzyjaźnić.
Czytaj całość...
Rodzinny lapbook
środa, 01 czerwiec 2016
Beethoven jako heros modernizmu
wtorek, 31 maj 2016
image_008.jpg25 maja odbył się kolejny wykład z cyklu otwartych wykładów z historii sztuki, który poprowadziła Izabela Bartkowiak, magister historii sztuki i muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a także pracownik Filii nr 2. Wykład zatytułowany "Beethoven jako heros modernizmu – eksperymenty Maxa Klingera" poświęcony był dziełu niemieckiego rzeźbiarza ukazującemu Beethovena jako wizualny ekwiwalent, rzeźbiarską transpozycję idei muzyki wybitnego kompozytora.
Czytaj całość...
Podarunek dla taty
wtorek, 31 maj 2016
Filia nr 22 zaprasza na warsztaty
image_001.jpgWarsztaty podróżniczo-kulinarne: Bułgaria
wtorek, 31 maj 2016
image_001.jpg30 maja odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty podróżniczo-kulinarne. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat Bułgarii. Po prezentacji multimedialnej przygotowaliśmy wspólnie idealną na upalny dzień potrawę – chłodnik ogórkowy czyli tarator.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
I wtedy przyszedł maj
wtorek, 31 maj 2016
image_001.jpgWszyscy czujemy zbliżające się lato. Piękna pogoda, ciepłe promienie słońca zachęcają do twórczej zabawy. Nasze zajęcia artystyczne w Filii nr 31 tym razem skupiły się na dwóch technikach plastycznych, które wszystkim bardzo przypadły do gustu. Iris Foling jest to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru, z których powstały obrazki z kotem. Następna to decoupage, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Tą techniką dzieci zrobiły wazony. Pod koniec maja mali artyści stworzyli kartki okolicznościowe dla swoich Mam.
Zapraszam na kolejne zajęcia artystyczne w czerwcu.
Czytaj całość...
Uwaga! Kolory!
poniedziałek, 30 maj 2016
Filia nr 35 zaprasza 8 czerwca na wystawę powarsztatową
image_001.jpg
Powiększ


<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 5491


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego