Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
Świat nas wabi kolorami
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpgW dniu 21 września w Filii nr 13 MBP przy ul. Grażyny 13 w Lublinie odbył się warsztat "Włochy – w krainie lawy" w ramach projektu "Świat nas wabi kolorami", który jest połączeniem warsztatów artystycznych z prelekcjami. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści o Sycylii - prostym życiu w Palermo i różnorodnej architekturze miasta, pływaniu wokół Wysp Egadzkich, ciekawostkach dotyczących Wysp Liparyjskich, czarnej plaży na Vulcano, pumeksie na Lipami i osiołkach na Alicudi. Opowieść stała się inspiracją do przeprowadzenia warsztatów artystycznych, w trakcie których uczestnicy wykonali techniką scrapbookingu kolorowe i oryginalne dzienniki na zapiski z podróży/życia. 
Czytaj całość...
Spotkanie Mieszkańców Czubów w Bibliotece
piątek, 25 wrzesień 2015
Pracownicy Filii nr 35 zapraszają na konsultacje społeczne
image_001.jpg
Powiększ

Cztery pory roku - Jesień
piątek, 25 wrzesień 2015
Filia nr 7 zaprasza na powarsztatową wystawę
image_001.jpg
Powiększ
Izabela Madeja - ilustratorka
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpgW dniach 23-24 września do Filii 38 MBP w Lublinie zawitał ciekawy gość – Izabela Madeja, która opowiedziała o pracy nad rysunkami do książek dziecięcych. Pani Izabela ilustrowała m. in. książkę „Noga w szufladzie” Ewy Nowak. Pracuje na wielu płaszczyznach tematycznych: ilustracja dziecięca, fantastyka, mity-legendy, komiks, portret, akt, pejzaż.
Dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej nr 14 miały okazję razem ze specjalistką wykonać rysunki szpiega i detektywa. Wykorzystując inwencję twórczą, wyposażyły bohaterów w najnowocześniejsze akcesoria oraz narysowały najrozmaitsze gadżety. Przy okazji odkryliśmy kilka ukrytych talentów plastycznych.
Czytaj całość...
Ciche miasto
piątek, 25 wrzesień 2015
Filia nr 35 zaprasza na spotkanie z Maciejem Sztorcem
image_001.jpg
Powiększ
Kolorowe harmonie w bibliotece. Klarnet
czwartek, 24 wrzesień 2015
image_001.jpg"Kolorowe harmonie w bibliotece" to nowy cykl koncertów promujących instrumenty dęte i perkusyjne, odpowiedzialne za "koloryt" brzmienia orkiestrowego. 23 września w Filii nr 2 cykl ten zainaugurował koncert poświęcony klarnetowi. "Bohater" środowego koncertu to instrument dęty drewniany pojedynczostroikowy, wykonywany zazwyczaj z hebanu. Początki jego powstania sięgają baroku. Na przełomie XVII i XVIII wieku powstawały utwory komponowane przez Telemanna, Haendla czy Vivaldiego, pisane na prototyp klarnetu – tzw. szałamaję. Ok. 1700 r. Johann Christoph Denner skonstruował pierwszy ustnik oraz dodał czarę głosową, co zapoczątkowało właściwą budowę klarnetu. Był on wykorzystywany zarówno jako instrument solowy, jak też orkiestrowy. Obecnie klarnet jest najbardziej uniwersalnym instrumentem dętym. Odnaleźć go można zarówno w orkiestrze symfonicznej, jak również kapeli ludowej, zespole klezmerskim czy jazzowym big bandzie. Jego dźwięk można także usłyszeć w muzyce filmowej.
Czytaj całość...
Konrad Bartoszewski "WIR"
czwartek, 24 wrzesień 2015
DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO
image_001.jpg"Konrad Bartoszewski "Wir" to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ekspozycja jest poświęcona jednemu z żołnierzy, Konradowi Bartoszewskiemu,  dowódcy oddziału Armii Krajowej, uznawanego dziś za symbol walki i patriotyzmu.
Wystawa powstała w związku z przypadającym 27 września Dniem Polskiego Państwa Podziemnego, które ma nam przypominać historyczne wydarzenie z 1939 roku - powołanie konspiracyjnej organizacji Służby Zwycięstwa Polski w okupowanej Warszawie.
Czytaj całość...
Szeptanki
środa, 23 wrzesień 2015
Filia nr 38 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Szeptanki"
image_001.jpg
Ołeksandr Irwaneć
środa, 23 wrzesień 2015
Towarzystwo Ukraińskie, Filia nr 2 MBP i Centrum Kultury zapraszają na wieczór autorski
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Smaczliwka czyli awokado
środa, 23 wrzesień 2015
image_001.jpgNawiązując do popularnego ostatnio tematu zdrowej żywności, w filii 18 zorganizowano cykl zajęć dla najmłodszych. Uczniowie klas 0 ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dzieci z przedszkoli nr 18 i Akademii Poziomkowej dowiedziały się jak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia mają owoce i warzywa. Wszyscy świetnie radzili sobie z nazwami najrzadziej spotykanych odmian. Każde spotkanie było zakończone degustacją wybranego losowo owocu lub warzywa. Zabawa była bardzo udana.
Czytaj całość...
Szeptanki
wtorek, 22 wrzesień 2015
image_001.jpg22 września, po wakacyjnej przerwie, do Filii nr 38 powróciły Szeptanki – zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi. Gościem była pani Magdalena Stodulska – fryzjer z 10-letnim stażem. Pani Magda opowiedziała, jak przełamać lęk przed pierwszą wizytą u fryzjera i kiedy na taką wizytę należy się wybrać. Pokazała, jak szybko i wygodnie uczesać małą królewnę i jakich używać produktów do pielęgnacji włosów u dzieci. Po ogólnej prezentacji nastąpił czas indywidualnych rozmów i konsultacji. Było też kilkoro chętnych do zmiany fryzury.
Następne spotkanie już za tydzień 29 września o godz 10.30. Rozmawiać będziemy o metodzie żywienia dzieci BLW (Bobas Lubi Wybór).
Czytaj całość...
Spotkanie z Danielem de Latourem w ramach projektu "OKO na świat dzieci."
wtorek, 22 wrzesień 2015
image_001.jpg21 września w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałego ilustratora – Daniela de Latoura, który pokazał swoje rysunki do książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Przeprowadził też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015. 
Czytaj całość...
Lublin miasto w sercu Europy
wtorek, 22 wrzesień 2015
image_001.jpgTo już drugie w tym roku spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom poświęcone naszemu miastu. Tym rzem odbyłyśmy spacer z łezką, wspomnień po najpiękniejszych zakątkach „miasta na wzgórzach rozpiętego”, pełnego magiczności miejsc z perłami architektury, gdzie „piękno natury (idzie) z historią pospołem”. Miejsc, gdzie każdy krok historia znaczy…
Przywołałyśmy najpiękniejsze karty z historii Koziego Grodu oraz pamięć miejsc i ludzi  tworzących przez wieki wielkość Lublina. Nasz sentymentalny spacer wzbudził w każdym wiele wzruszeń i refleksji oraz skłonił do dyskusji o pomoście łączącym przeszłość z przyszłością.
Czytaj całość...
Twarzą w twarz
wtorek, 22 wrzesień 2015
Filia nr 37 zaprasza na wernisaż i wystawę rysunków Katarzyny Rymarz
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Roztoczańskie klimaty
wtorek, 22 wrzesień 2015
Filia nr 39 zaprasza na otwarcie wystawy
image_001.jpg
Warsztaty Terapii Zajęciowej Źródło
poniedziałek, 21 wrzesień 2015
image_001.jpg17 września w Filii 29 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Podczas zajęć przybyli zapoznali się z książką Agnieszki Sowińskiej „Przekroje: owoce i warzywa”, która za pomocą ilustracji wyjaśnia, dlaczego owoce i warzywa są zdrowe. Następnie wykonali przestrzenne owoce.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Kaligrafia  nauka pięknego pisania
poniedziałek, 21 wrzesień 2015
image_001.jpg16 września 2015 r. w Filii nr 37 rozpoczął się cykl warsztatów pt. „Kaligrafia, nauka ładnego pisania dla dzieci”. Zajęcia prowadziła Urszula Kłoczowska.
Projekt skierowany jest do dzieci chętnych do manualnej pracy warsztatowej, wykazujących ciekawość i chęć rozwijania swych umiejętności oraz poszerzania swojej wiedzy o historii liternictwa, jak też rozwoju typografii na przestrzeni ostatnich wieków.
Czytaj całość...
Béla Bartók i autentyczna muzyka ludowa
poniedziałek, 21 wrzesień 2015
Zapraszamy na VII edycję koncertów otwartych z cyklu Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną.
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Kolorowe harmonie w bibliotece - klarnet
poniedziałek, 21 wrzesień 2015
Filia nr 2 zaprasza na koncert
image_001.jpg
Spotkanie autorskie z Moniką A. Oleksą
poniedziałek, 21 wrzesień 2015
Filia nr 21 zaprasza na spotkanie autorskie
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 4799


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego