Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
Pożegnanie wakacji
wtorek, 02 wrzesień 2014
3 września w Filii nr 37 odbędzie się piknik na zakończenie wakacji,
organizowany we współpracy z parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

image_001.jpg
Na zainteresowanych na placu przed kościołem będą czekać następujące atrakcje:
 malowanie twarzy, duże bańki mydlane, zwierzaki z balonów, trampolina, hokej, tenis stołowy, gry i zabawy zręcznościowe.

W pomieszczeniach biblioteki odbędą się zajęcia plastyczne, podczas których każdy wykona własną wakacyjną księgę pamiątkową. Przed wejściem do filii wspólnie stworzymy obraz przedstawiający najpiękniejsze wakacyjne wspomnienia. Będzie można również zagrać na konsoli oraz w gry planszowe.
Zapraszamy w godzinach: 15.00 - 18.00

Małgorzata Strękowska-Zaremba
czwartek, 28 sierpień 2014
image_001.jpgFilia nr 39 przygotowała dla dzieci z Przedszkola nr 83 w Lublinie wakacyjne spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą; pisarką książek dla dzieci, dziennikarką, autorką podręczników, recenzentką, członkinią Stowarzyszenia Wolnego Słowa oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Autorka pisanie dla dzieci rozpoczęła w piśmie dla najmłodszych pt. Miś. Od tego czasu stworzyła wiele historii i bohaterów, którzy dają się lubić, chociaż sieją dookoła wielkie spustoszenie.
Pani Małgorzata za swoją twórczość została wyróżniona w Konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, w kategorii Duży Dong oraz Mały Dong, od jury dziecięcego. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę Złodzieje snów. W 2009 r. za tę samą książkę otrzymała II Nagroda w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Nagrodzoną książkę wpisano  na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Czytaj całość...
Praca strażaka
czwartek, 28 sierpień 2014
Geschöpfe & Gewächse - Natura Stworzenia
środa, 27 sierpień 2014
wernisaż wystawy w BIBLIO: 05.09.2014 r., godz. 18.00.
Wystawę będzie można oglądać do końca września.
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Porozumienie w sprawie współpracy
środa, 27 sierpień 2014
image_001.jpgW dniu 12 sierpnia 2014 r. zostało podpisane Porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną w Lublinie a Aresztem Śledczym w Lublinie. Ze strony Biblioteki porozumienie podpisał Dyrektor Piotr Tokarczuk, ze strony Aresztu - Dyrektor ppłk Tomasz Banach.
Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie podejmowanych działań kulturalno-oświatowych i edukacyjnych skierowanych do osadzonych w areszcie. Będzie ona realizowana na terenie Aresztu Śledczego, w placówkach kulturalnych, w których Biblioteka jest organizatorem imprez oraz na terenie miasta Lublin.
Umożliwi to skazanym m.in. uczestnictwo w projekcjach filmów, prelekcjach i wykładach o tematyce literackiej i historycznej, wycieczkach tematycznych po mieście. Pracownicy Biblioteki będą brać udział także w pracach komisji oceniających różnego typu konkursy literackie oraz, w miarę możliwości, wspierać realizację artystycznych projektów, jakie odbywać się będą na terenie lubelskiego Aresztu, służących społecznej readaptacji osadzonych.
Czytaj całość...
Fundacja Spełnionych Marzeń
wtorek, 26 sierpień 2014
image_001.jpgFundacja Spełnionych Marzeń, działająca przy Oddziale Onkologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie zaprosiła pracowników Filii nr 31 do przeprowadzenia zajęć literacko-plastycznych z pacjentami. W oparciu o program "Wakacje z Muminkami", realizowany w sierpniu, zorganizowane zostały dwa spotkania.
Na pierwszych zajęciach dzieci miały okazję poznać Finlandię i Tove Jansson na podstawie prezentacji multimedialnej. Wykazały się sporą wiedzą na temat Muminków, wymieniając bohaterów książek Tove Jansson. Po wysłuchaniu opowiadania "Wielka wyprawa", wspólnie wykonaliśmy zakładki do książek z postaciami Muminków.
Czytaj całość...
SłowoTALK
wtorek, 26 sierpień 2014
image_001.jpgW ramach Dzielnic Kultury Filia nr 35 współorganizowała wakacyjny projekt "SłowoTALK". W sierpniowe wtorki dzieci uczestniczyły w warsztatach filmowych, plastycznych i freestylowych - "Czysta ABSTRAKCJA", "Mamy cię na OKU" i "Trzy minuty scena mikrofon". W ostatni wakacyjny wtorek Małgorzata Janusz poprowadzi warsztat "SŁOWOTOK, czyli bitwa na pomysły". Zwieńczeniem projektu będzie koncert lubelskiego rapera DOLARA.
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza
poniedziałek, 25 sierpień 2014
Sobotnie popołudnie z twórczością Henryka Sienkiewicza? Czemu nie!
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w projekcie
publicznego czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza,
 zainicjowanego przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.
image_001.jpg
Powiększ
Z przyczyn niezależnych od organizatorów, kabaret SMILE odwołał udział.

Czytaj całość...
Ahoj Przygodo!
piątek, 22 sierpień 2014
Filia nr 22 zaprasza na wspólną przygodę z książkami dotyczącymi żeglarstwa
image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Symultana szachowa
piątek, 22 sierpień 2014
Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszamy do Filii nr 37, w której odbędzie się symultana szachowa.
image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Wypisy z Żeromskiego
czwartek, 21 sierpień 2014
image_001.jpgFilia nr 28 przez najbliższe trzy tygodnie zaprasza do oglądania niezwykle interesującej wystawy "Wypisy z Żeromskiego" przygotowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Powstała ona z okazji 150. rocznicy urodzin pisarza (14.X.1864 r. - 20.XI.1925 r.) Składa się z 8 plansz, przedstawiających szczegółowo życie i twórczość Stefana Żeromskiego. Zachęcamy do odwiedzania naszej placówki.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Jak powstawało serce parafii
środa, 20 sierpień 2014
image_001.jpgOd połowy lipca w Filii nr 37 można podziwiać fotografie dokumentujące budowę Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Bazylianówka 85. Wystawa powstała dla uczczenia I rocznicy poświęcenia świątyni przez Abpa. Stanisława Budzika – Metropolitę Lubelskiego.
Starania o budowę kościoła rozpoczęto w roku 1989, a w 1993 r. uzyskano wymaganą zgodę. 8 grudnia 2009 r., Abp. Józef Życiński – Metropolita Lubelski, dokonał wmurowania kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego powstającego kościoła. Pierwsza msza święta została odprawiona 25 grudnia 2010 r. Zdjęcia będzie można oglądać do 25 sierpnia.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Małgorzata Strękowska-Zaręba
poniedziałek, 18 sierpień 2014
Małgorzata Strękowska-Zaremba
Spotkanie autorskie
20 sierpnia 2014, godz. 11.00, Filia nr 39, ul. Głuska 138

image_002.jpg
Malwina i parasol
poniedziałek, 18 sierpień 2014
Malwina i parasol
Urszula Gronowska
Spotkanie autorskie
19 sierpnia godzina 11.00, Filia nr 39, ul. Głuska 138

image_001.jpg
Panorama Lublina 2025 - Wystawa i konkurs plastyczny
czwartek, 14 sierpień 2014
8 - 24 września 2014 - Korytarze MBP i plac przy  ul. Peowiaków 12

image_001.jpg
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do obejrzenia "bitwy rysowniczej", polegającej na konkurowaniu przez dwa zespoły uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie, na rysunki panoram przedstawiających wizję Lublina w roku 2025.

Akcja plastyczna poprzedzona zostanie dyskusją na temat kierunków rozwoju miasta. Rozgrywane będą również pojedynki w parach.

Akcja odbędzie się dwukrotnie, w czwartek 11 września, w godz. 12-14, oraz powtórzona, w częściowo okrojonej formie, w piątek 12 września, w podobnych godzinach.
Spotykamy się na placu przed budynkiem Centrum Działań Artystycznych (Centrum Kultury), lub w razie niepogody wewnątrz.

Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej Źródło
czwartek, 14 sierpień 2014
image_001.jpgPodczas wakacji w naszej filii odbyły się dwa spotkania z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tym razem osoby niepełnosprawne wykonały słońca metodą quillingu oraz kolorowe kompozycje kwiatowe. Ciekawym dopełnieniem zajęć było wspólne odczytanie wierszy i rozwiązywanie zagadek o tematyce wakacyjnej.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Filia nr 23 zaprasza
środa, 13 sierpień 2014
Uroki lata
środa, 13 sierpień 2014
image_001.jpg"Uroki lata" to wystawa fotograficzna naszej czytelniczki Zofii Borzdyńskiej. Fotografia jest jej wielką pasją. Zawsze towarzyszy jej aparat, a że nie ominie żadnej ciekawej imprezy kulturalnej, czy to w Lublinie, czy na wyjeździe, może podzielić się kolekcją ciekawych zdjęć. Tego lata podziwiała Carnaval Sztuk-Mistrzów, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka oraz Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i wiele innych imprez. Filia nr 28 serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy do końca lata.
Beata Gryka
Czytaj całość...
Twórczość Daryny Iaresko
czwartek, 07 sierpień 2014
image_006.jpgOd 15 lipca w Filii nr 31 MBP można podziwiać prace pani Daryny Iaresko, ukraińskiej artystki, studentki Wydziału Artystycznego UMCS. Twórczość Pani Iaresko inspirowana jest głównie historią i architekturą Lublina. Prace są wykonane różnymi technikami, między innymi długopisem żelowym i akwarelą.
Wystawa potrwa do końca sierpnia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 3989


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego