Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
Świat filmów i seriali
poniedziałek, 06 lipiec 2015
image_001.jpgNa przełomie czerwca i lipca w Filii nr 24 odbył się cykl zajęć poświęconych filmom i serialom. Uczestnikami zajęć były osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o różnych gatunkach i typach filmów. Wspominaliśmy niezapomniane ekranizacje wielu książek oraz filmy będące klasykami gatunku. Rozmawialiśmy również o najpopularniejszych serialach telewizyjnych oglądanych przez zgromadzonych.
Czytaj całość...
Ekonomiczne Zoo
poniedziałek, 06 lipiec 2015
image_001.jpg3 lipca 2015 r. w Filii nr 37 odbyły się warsztaty towarzyszące wystawie "Ekonomiczne zoo". Zajęcia pt. "Zaskórniaki, czyli jak nauczyć dziecko oszczędzania" prowadzili Daniel de Latour, ilustrator, grafik, muzyk oraz Iwona Hardej, redaktorka, recenzentka, krytyk literacki. W pierwszej części zajęć uczestnicy warsztatów wysłuchali fragmentów książki Grzegorza Kasdepke "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela". Iwona Hardej i Daniel de Latour w zabawny sposób opowiadali dzieciom o takich zagadnieniach z dziedziny ekonomii, jak: akcje, fiskus, zarobki czy manko.
Czytaj całość...
Wakacyjny cykl filmowy w Biblio
poniedziałek, 06 lipiec 2015
Wakacyjny cykl filmowy
Ziemia jakiej nie znamy
27 lipca – 7 sierpnia, o godz. 12:00
Biblio i American Corner
serdecznie zapraszają zarówno młodych widzów, jak i rodziców na projekcje dokumentów przyrodniczych w ramach wakacyjnego cyklu filmowego "Ziemia jakiej nie znamy".
image_001.jpg

Czytaj całość...
Wernisaż fotografii Patrycji Turek-Kwiecińskiej
poniedziałek, 06 lipiec 2015
image_001.jpgW poniedziałkowe popołudnie w Filii nr 34 odbył się wernisaż wystawy fotografii Patrycji Turek-Kwiecińskiej "Po dwóch stronach". Autorka opowiada o niej: "Tytułowe dwie strony w najprostszym skojarzeniu odnoszą się do dwóch stron granicy polsko – ukraińskiej wzdłuż której z upodobaniem podróżuję od kilku lat. Moje podróże są krótkie i dotyczą miejsc, których już nie ma. Prowadzą śladami wydarzeń z przeszłości, historii opowiedzianych przez ludzi i wyczytanych w książkach. Jadąc do Kazimierza zawsze mam ze sobą "Dwa księżyce" Marii Kuncewiczowej, na Ukrainę jadę ze Stasiukiem, Pollackiem i Szczerkiem. Szukam śladów przeszłości w krajobrazach, kamieniach, ludziach, cmentarzach. Dwie strony to także przestrzeń za i przed obiektywem aparatu, który sprawia, że na świat patrzę jak w kalejdoskop zmieniających się obrazów. Wystawę dedykuję pamięci Roberta Kuwałka - mojego przyjaciela i licealnego nauczyciela historii, który zabrał mnie w wiele tych miejsc i nauczył mnie widzieć coś, tam gdzie inni nie widzą nic."
Czytaj całość...
Salon Ilustratorów
piątek, 03 lipiec 2015
Filie nr 35 i 36 zapraszają na wystawę
image_001.jpg
Biblioteka. Miejsce tajemnicy
piątek, 03 lipiec 2015
Filia nr 35 zaprasza na wystawę
image_001.jpg
Czytaj całość...
Wieczór poetycki Jana Arczewskiego
czwartek, 02 lipiec 2015
image_001.jpg30 czerwca w Filii nr 16 odbył się wieczór poetycki Pana Jana Arczewskiego. Goście przybyli na spotkanie z wielką uwagą wysłuchali wierszy czytanych przez Autora. Jan Arczewski urodził się w 1960 r. w Łosicach na Podlasiu. Od 5 roku życia jest osobą niepełnosprawną. W 1984 r. ukończył psychologię na KUL-u. Twórca pierwszego w Polsce Telefonu Zaufania dla Osób Niepełnosprawnych.
Czytaj całość...
Historia pałacu w Kozłówce
czwartek, 02 lipiec 2015
image_001.jpg25 czerwca w Filii nr 12 gościliśmy Panią Monikę Januszek-Surdacką, która jest pracownikiem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zagłębiając się w przeszłość i tajemnice rodu Zamoyskich, przybliżyła nam losy i nieznane fakty z życia właścicieli i spadkobierców Pałacu. Opowieści zostały wzbogacone prezentacją multimedialną zawierającą stare fotografie, obrazy, dokumenty, fragmenty listów.
Czytaj całość...
Ekonomiczne Zoo
czwartek, 02 lipiec 2015
image_001.jpgOd 2 lipca 2015 r. w Filii nr 37 można podziwiać niecodzienną wystawę Ekonomiczne Zoo, która powstała w oparciu o książkę "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" Grzegorza Kasdepke oraz ilustracje Daniela de Latour. Autorem i producentem wystawy jest Narodowe Centrum Kultury.
Czytaj całość...
Żegnaj przedszkole!
czwartek, 02 lipiec 2015
image_001.jpgW czerwcu bibliotekarka z Filii nr 17 z torbą wypełnioną kolorowymi książeczkami odwiedzała dzieci w osiedlowym przedszkolu. Zajęcia miały na celu propagowanie idei czytania, zainteresowanie maluchów książką oraz zapoznanie ich z literaturą dziecięcą, a także wykształcenie nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat. Głośno czytane bajki, legendy, wiersze i powiastki dostarczały wielu wzruszeń i były inspiracją do działań plastycznych. Wystawy eksponowane w bibliotecznym korytarzu  zatrzymywały dorosłych, budziły podziw i uznanie dla plastycznych poczynań małych twórców. Konkursy, zgaduj - zgadule i zagadki były świetną okazją do wspólnej zabawy  rozwijającej i ugruntowującej zdobytą wiedzę literacką oraz wyostrzające zdolności  postrzegania świata.
Czytaj całość...
Spotkanie z Grzegorzem Bronowickim
środa, 01 lipiec 2015
image_001.jpgZa nami piłkarskie emocje! Ostatniego dnia czerwca gościliśmy w Filii nr 38 Grzegorza Bronowickiego – byłego reprezentanta Polski, piłkarza m. in. Górnika Łęczna, Legii Warszawa, Crveny Zvezdy Belgrad. Na spotkanie licznie przybyli nasi młodzi czytelnicy – fani futbolu. Były piłkarz opowiedział o swojej karierze, życiu sportowca, chętnie odpowiadał na pytania uczestników oraz radził, co robić, by odnieść sukces.
Czytaj całość...
Hiszpańskie fiesty
środa, 01 lipiec 2015
image_001.jpgHiszpanie co roku organizują kilkanaście tysięcy fiest. Większość tych lokalnych świąt, odbywających się w różnych miastach, miasteczkach oraz wsiach, nastraja do hucznej, wesołej oraz wyrażanej w niezwykły sposób zabawy. Niektóre fiesty, takie jak Sanfermines w Pampelunie, trwają nawet 9 dni, a Andaluzja świętuje nieprzerwanie prawie miesiąc. Szalone parady ubranych w przedziwne stroje mieszkańców, kilkudziesięciometrowe ninots, czyli styropianowe figury, inscenizacje, pokazy flamenco - to tylko niektóre z elementów fiest zachwycające każdego turystę.
Czytaj całość...
Moda plażowa wczoraj i dziś
wtorek, 30 czerwiec 2015
image_001.jpgParasolka w jednej dłoni,
blade liczko pani chroni,
aby jej twarzyczka cała,
białą wciąż pozostawała...

A dzisiaj na każdej plaży,
pani swoje ciało smaży,
niczym się nie przejmuje
i co ma... to pokazuje...

Czytaj całość...
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce - prelekcja
wtorek, 30 czerwiec 2015
Filia nr 39 zaprasza na dwie prelekcje
image_001.jpg
Kozłówka - Pomnik Historii
wtorek, 30 czerwiec 2015
Filia nr 39 zaprasza na wystawę
image_001.jpg
Lato w Bibliotece
wtorek, 30 czerwiec 2015
image_001.jpg

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, tel. 81 466-62-02
„Papierowe cuda” - lipiec i sierpień w godz 11:00 - 12:00
Czy jesteś pewien, że wiesz już wszystko o papierze? Czy chcesz odkryć jego tajemniczy świat? Filia nr 2 MBP serdecznie zaprasza na wakacyjne warsztaty plastyczne dzieci i młodzież w wieku od 8 lat.
Czytaj całość...
Legendy Lublina  Sąd diabelski
wtorek, 30 czerwiec 2015
image_001.jpgPodania i legendy Lublina zawsze wzbudzały duże zainteresowanie, w związku z tym Filia nr 39 przygotowała dla uczniów nowy cykl zajęć dotyczących  historii naszego miasta. Jeszcze przed wakacjami do biblioteki przyszły dzieci z klasy I a ze Szkoły Podstawowej 47 w Lublinie, pod opieką pani wychowawczyni Jolanty Jakielskiej, aby wziąć udział w nowej serii spotkań w bibliotece. Dzieci chętnie wysłuchały legendy ze zbioru "Podania i legendy Lublina" opracowanego przez Adama Wójcikowskiego pt. "Sąd diabelski". Oczywiście większość osób znało legendę i jedynie utrwaliło tę historię. Na motywach utworu powstały piękne prace plastyczne wykonane przez uczniów.
Czytaj całość...
Kaplica Sykstyńska
wtorek, 30 czerwiec 2015
image_001.jpg"Kto nie widział Kaplicy Sykstyńskiej, ten nie może mieć pojęcia do czego zdolny jest tylko jeden człowiek, Michał Anioł"- napisał niemiecki poeta Johann Wolfgang Goethe. Kaplica Sykstyńska zwana często Sekstyną została zbudowana na polecenie i z funduszy papieża Sykstusa IV stąd też jej nazwa. Zbudowana w latach 1475 – 1483 od początku przeznaczona była na najważniejsze uroczystości kościelne, czyli wybory nowego papieża. Ściany Kaplicy Sykstyńskiej zdobią freski wykonali artyści z Toskanii i Umbrii – Pietro Perugino, Sandro Botticelli, Cosimo  Rosselli.
Czytaj całość...
Żonglerzy w bibliotece
wtorek, 30 czerwiec 2015
image_001.jpgUroczysty  przedwakacyjny pokaz nowych umiejętności przygotowali młodzi żonglerzy pod okiem trenerów i animatorów z Fundacji Sztukmistrze. Wznowienie zajęć w Filii nr 35 nastąpi 7 września. Zapraszamy
Czytaj całość...
Kalejdoskop Kultury
wtorek, 30 czerwiec 2015
image_001.jpgW Filii nr 35 odbyła się wystawa podsumowująca projekt Kalejdoskop Kultury. Wystawa zaprezentowała osiągnięcia uczestników warsztatów: "Na królewskim dworze", "Mali odkrywcy", "Niech żyje bal", "Świat sztuki - sztuka świata", "W obiektywie grafika".
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 4679


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego