Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
Warsztaty WTZ
wtorek, 30 wrzesień 2014
image_001.jpgWe wrześniu Filia nr 17 gościła dziesięcioosobową grupę ze Stowarzyszenia „Żródło”. Uczestników terapii zajęciowej wprowadzono w magiczny świat książek czytając fragmenty lubelskich legend.  Zainteresowanie gości wzbudziła wystawa ”Ryciny XIX Lublina” oraz „Wojenne zniszczenia Lublina”, czasopisma oraz gromadzone zbiory biblioteczne. Było to pierwsze inaugurujące spotkanie otwierające drogę do dalszej owocnej współpracy.
Maria Włosek
Czytaj całość...
OSKAR KOLBERG (1814-1890). KOMPOZYTOR, FOLKLORYSTA, ETNOGRAF
wtorek, 30 wrzesień 2014
Filia nr 28 zaprasza na rocznicową wystawę o Oskarze Kolbergu
image_001.jpg
Powiększ

Wystawa opracowana przez pracowników Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu i zrealizowana wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga.

Czytaj całość...
Lubimy czytać!
poniedziałek, 29 wrzesień 2014
Faktury Ziemi
poniedziałek, 29 wrzesień 2014
Bóg działa urokiem...
poniedziałek, 29 wrzesień 2014
26 września, godz. 17.00 - wernisaż fotografii Magdaleny Niedziałek
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Z notatnika geografa - Roztocze
piątek, 26 wrzesień 2014
Wiedza o Zemborzycach
piątek, 26 wrzesień 2014
Filia nr 20 zachęca do udziału w konkursie wiedzy
image_001.jpg
Powiększ

Miasteczko prowincjonalne
piątek, 26 wrzesień 2014
image_001.jpgW chłodny wrześniowy czwartek, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie mieli możliwość zwiedzić Miasteczko prowincjonalne - najnowszą ekspozycję Muzeum Wsi Lubelskiej.
Rekonstrukcja miasteczka typowego dla prowincji składa się z wielu obiektów urbanistycznych z lat trzydziestych XX wieku. Niektórzy z nas doskonale pamiętają klimaty takich miejsc z czasów dzieciństwa. Wiele z nich wyglądało podobnie, różniąc się między sobą rozmiarami, materiałami używanymi do konstrukcji budynków, cechami architektury. To co je łączyło, to charakter zabudowy i funkcjonowanie. Po miasteczku oprowadzała nas dr Halina Stachyra - pracownik muzealny, która swoimi ciekawymi opowieściami i specjalnie przygotowanymi rekwizytami, najczęściej kopiami zabytków lub rekonstrukcjami, przybliżyła nam mechanizmy gospodarcze w dawnej Polsce i bieg życia codziennego ówczesnego społeczeństwa. Dziękujemy Pani Halinie za wspólnie spędzony czas, za wspaniałe opowieści i atmosferę stworzoną w pomieszczeniach, po których nas oprowadzała.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
W poszukiwaniu PRL-u
piątek, 26 wrzesień 2014
image_001.jpgJaki naprawdę był PRL? Jakie mamy wspomnienia związane z latami, w których nie można było kupić niemal niczego? Odpowiedzi na te pytania próbują udzielić zdjęcia prezentowane na wystawie pt. „W poszukiwaniu PRL-u”, którą od 22 września można podziwiać w Filii nr 37.
Zdjęcia są bardzo różne, jedne przedstawiają detale, inne ukazują przestrzeń czy ludzi. Autorzy fotografii skupiali się na widocznych dziś obliczach PRL-owskiego Lublina, dobrze się przy tym bawiąc i odkrywając je na własną rękę. Uchwycone przez nich ślady PRL-u przyciągają, chwilami budzą tęsknotę, a momentami gorzki sentyment.
Wystawę można oglądać do połowy października.
Katarzyna Mazur, Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Wspomnienia z wakacji
piątek, 26 wrzesień 2014
image_001.jpgWe wrześniu w Filii nr 24 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. Głównym tematem zajęć były wspomnienia z wakacyjnych podróży. Każdy miał okazję podzielić się z grupą swoimi przygodami z odbytych wycieczek. Dzięki coraz sprawniejszej obsłudze komputera zgromadzeni wyszukali w internecie zdjęcia z miejsc, które udało im się odwiedzić. Tradycyjnie zajrzeliśmy również na stronę MBP w Lublinie, a także poznaliśmy kolejne możliwości jakie daje czytelnikom system OPAC.
Magdalena Szymańska
Czytaj całość...
Droga życia Prymasa Stefana Wyszyńskiego
piątek, 26 wrzesień 2014
image_001.jpg18 września w Filii 34 z okazji inauguracji roku szkolnego odbyło się otwarcie wystawy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oddział w Lublinie pt.: „Droga życia Prymasa Wyszyńskiego”. Słowo wstępne do młodzieży i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Prymasa Tysiąclecia wygłosił ks. dr Krzysztof Stola. Osoba Prymasa Wyszyńskiego skłoniła do uświadomienia młodym ludziom istoty i wagi autorytetu oraz uzmysłowiła ogromną potrzebę poszukiwania go we współczesnym świecie.
Czytaj całość...
Oskar Kolberg (1814-1890) i jego czasy
środa, 24 wrzesień 2014
Filia nr 2 zaprasza na VI edycję koncertów z cyklu Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną
image_001.jpg
Powiększ
Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania
środa, 24 wrzesień 2014
image_001.jpgZgodnie z hasłem Bookcrossingu, 17 września 2014 roku przy Placu Rybnym spotkali się miłośnicy książek. Razem z Fundacją Wzajemnego Wsparcia KLUCZ, pod patronatem Zarządu Dzielnicy Stare Miasto nasza biblioteka także przekazała książki - dary od czytelników, tytuły, które posiadamy już w zbiorach Filii nr 21. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są czytane.
Czytaj całość...
Małgorzata Kupiszewska
środa, 24 wrzesień 2014
image_001.jpgMałgorzata Kupiszewska przyjechała do nas w czerwcu z Albumem "Dokąd zmierzasz" oraz wcześniej wydaną i podarowaną bibliotece książką "Półtorej minuty, półtorej sekundy". Podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego ponownie odwiedziła Lublin z promocją Albumu - Katolickiej Książki Roku 2014, stanowiącej podziękowanie za dar kanonizacji Jana Pawła II.
Proszona o ponowne spotkanie z Seniorkami, potwierdziła z radością.
Czytaj całość...
Dzień Seniora na LSM
środa, 24 wrzesień 2014
3 października Filia nr 13 zaprasza na Dzień Seniora.
image_001.jpg
Powiększ

Frank Westerman i jego dzieło "Ararat"
środa, 24 wrzesień 2014
image_001.jpgNa granicy Turcji i Iranu, w sercu historycznej Armenii, a obecnie w granicach Turcji, znajduje się masyw górski o nazwie Ararat.
To rzekomo właśnie tu, na jego szczycie zatrzymała się Arka Noego po opadnięciu wód  Potopu. Ta biblijna historia na przestrzeni wieków fascynowała wielu i równie wielu było poszukiwaczy Arki. Nie inaczej stało się też z Frankiem Westermanem, którego od dziecka intrygowała ta biblijna opowieść. To jemu zostało poświęcone poniedziałkowe spotkanie Readcomu.
Czytaj całość...
Ahoj Przygodo!
wtorek, 23 wrzesień 2014
Filia nr 22 zaprasza miłośników żeglarstwa na kolejne spotkanie
image_001.jpg
Powiększ
Depresja
wtorek, 23 wrzesień 2014
Filia nr 33 zaprasza 30 września na wykład o depresji
image_001.jpg
Powiększ

Dziedzictwo  źródło tożsamości
wtorek, 23 wrzesień 2014
image_001.jpg"Dziedzictwo – źródło tożsamości” - pod takim hasłem odbywały się zajęcia biblioteczne przygotowane z okazji kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce.
Zapraszamy od obejrzenia fotograficznej relacji z odbytych spotkań.
Czytaj całość...
II Lubelskie Forum "Kultura i Edukacja"
wtorek, 23 wrzesień 2014
plakat_001.jpgW ubiegłym tygodniu zakończyło się trwające cztery dni II Lubelskie Forum "Kultura i edukacja". Trzy duże instytucje kultury w Lublinie, Teatr Andersena, Muzeum Lubelskie na Zamku i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały szereg spotkań warsztatowych. Nauczycielom, instruktorom i pedagogom teatru zostały przedstawione  możliwości i pomysły, realizowane w tych instytucjach w ciągu roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1421 - 1440 z 4042


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego