Aktualności
Słoneczniki
wtorek, 11 wrzesień 2018
image_001.jpgZapraszamy do podziwiania słoneczników. Wystawa obrazów Jadwigi Marcinek dostępna jest do końca września w Filii nr 11.
Czytaj całość...
Kameruńska codzienność
poniedziałek, 10 wrzesień 2018
image_001.jpgW Filii nr 36 prezentujemy wystawę Kameruńska codzienność. Fotografie dr Konrada Czernichowskiego przedstawiają życie mieszkańców Kamerunu, szczególnie dzieci oraz działalność Ruchu "Maitri".
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
poniedziałek, 10 wrzesień 2018
image_001.jpg
Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem czytaną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Bibliotekarze przenieśli zgromadzoną publiczność do Baku, Nawłoci i Odolan, oddając charakter epoki odpowiednią muzyką i strojami, wypożyczonymi z Teatru im. Juliusza Osterwy. Podczas wydarzenia można było otrzymać pamiątkowy stempel wydawany corocznie na potrzeby akcji oraz przeczytać ulubiony fragment "Przedwiośnia".
Marta Piasecka

Czytaj całość...
Chłopcy malowani
poniedziałek, 10 wrzesień 2018
image_001.jpgW 100-lecie uzyskania przez Polskę Niepodległości, Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuję wystawę "Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich." Jest to zbiór poetyckich tekstów stworzonych w okopach wraz ze wspomnieniami piłsudczyków. Uzupełnieniem tekstu są archiwalne fotografie scen życia legionistów.
Czytaj całość...
Maitri - adopcja serca
piątek, 07 wrzesień 2018
image_001.jpgW Filii nr 36 odbyło się spotkanie promujące Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Gościliśmy siostrę Rose Tcheza z Demokratycznej Republiki Konga, która opowiedziała o swoim kraju i życiu jego mieszkańców, głównie dzieci i osób starszych. Drugim z prelegentów był pan dr Konrad Czernichowski, opiekun wspólnoty "Maitri" w Lublinie, który przedstawił sytuację mieszkańców krajów Trzeciego Świata, szczególnie dzieci, oraz działalność Ruchu "Maitri". Uzupełnieniem prelekcji były prezentacje, film oraz wystawa Kameruńska codzienność.

Czytaj całość...
Warsztaty szycia poduszek
piątek, 07 wrzesień 2018
image_001.jpg5 września w Filii nr 37 odbyły się warsztaty szycia poduszek. Zajęcia prowadziła Aneta Kozyra. Podczas spotkania uczestniczki miały okazję wykonać poduszki według własnego projektu.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Commedia dellarte
czwartek, 06 wrzesień 2018
image_001.jpgW Filii nr 34 gości wystawa grafiki „Commedia dell’arte” autorstwa studentki Wydziału Sztuk Pięknych w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Klary Skórskiej. Artystka zajmuje się twórczością w zakresie: rysunku, fotografii, grafiki artystycznej i użytkowej. Wystawa „Commedia dell’arte” jest wynikiem inspiracji włoską komedią ludową XVI wieku. 
Czytaj całość...
Nasi wojacy
czwartek, 06 wrzesień 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Baśnie, bajki, bajeczki
czwartek, 06 wrzesień 2018
image_001.jpgPo raz kolejny dzięki uprzejmości Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Filii nr 34 w wakacyjne miesiące gościła wystawa „Baśnie, bajki i bajeczki”. Na wystawie prezentowane były prace dzieci i młodzieży z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej, gdzie młodzi fotograficy pracują pod opieką nauczyciela Anny Asyngier-Kozieł. Dzieci uczestniczące w zajęciach literacko-plastycznych miały okazję obejrzeć w niekonwencjonalny sposób przedstawione znane i mniej znane bajki w formie fotograficznej.
Czytaj całość...
Warsztaty ręcznego pisania listów
środa, 05 wrzesień 2018
image_001.jpg
W dniach 27-31 sierpnia w Filii nr 37 realizowano projekt, mający na celu zachęcenie dzieci do ręcznego pisania listów oraz utrzymywania kontaktów z osobami poznanymi na wakacjach.
Wprowadzeniem w klimat dawnego stylu pisania była prezentacja starych dokumentów. Dzieci zobaczyły m.in. średniowieczny dokument lokacyjny Lublina oraz przykłady starych listów i kart pocztowych z wizerunkiem Lublina z różnych lat XIX i XX wieku.
Podczas pięciu dni zajęć dzieci uczyły się pisać gęsim piórem i stalówką. Na koniec warsztatów każdy mógł wysłać własnoręcznie napisany list do rodziców lub kolegi. Warsztaty podsumowała wystawa prac, które powstawały podczas kolejnych dni zajęć.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Kobiety Gry o tron
środa, 05 wrzesień 2018
image_001.jpg
20 września George R. R. Martin obchodzi 70 urodziny. Z tej okazji prezentujemy kobiety „Gry o tron”.
Świat znanego na całym świecie serialu jest okrutny. Kobiety, które przedstawiamy musiały zmierzyć się z bezwzględną rzeczywistością, w której przyszło im żyć. Poznajemy je w większości jako młode dziewczyny lub nawet dzieci. W tym świecie nie ma miejsca dla dzieci, a bohaterki musiały bardzo szybko dorosnąć. Dzięki temu stały się silnymi, niezłomnymi kobietami.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Kameruńska codzienność
środa, 05 wrzesień 2018

image_001.jpg

60+ kultura
środa, 05 wrzesień 2018
W weekend 28/29.09.2018 seniorzy będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty kulturalnej naszej Biblioteki. Zapraszamy!
image_001.jpg
Akcja "60+kultura" zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w dniach 28 - 29 września 2018 roku.
Jest skierowana dla osób powyżej 60 roku życia. To projekt, którego głównym celem jest społeczna aktywizacja osób starszych, zachęcanie do aktywnego współtworzenia przestrzeni, w której żyją, pomaga im odnajdywać drzemiący w nich potencjał oraz pomaga wyznaczać nowe cele i zadania, udowadniając, że to nie wiek stanowi ograniczenie aktywności, ale to, jaki do własnego wieku mamy stosunek.

Czytaj całość...
Teatr muzyczny dla dzieci
środa, 05 wrzesień 2018

image_001.jpg

Lato w Mieście w Miejskiej Bibliotece Publicznej
wtorek, 04 wrzesień 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 14 września 2018
Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na bezpłatne zajęcia dla dzieci w ramach akcji "Lato w mieście". Spis wszystkich wydarzeń jest dostępny na naszej stronie internetowej.
W niektórych filiach wakacyjne zajęcia dobiegają końca, ale w innych wciąż czeka jeszcze wiele atrakcji.

Czytaj całość...
Warsztaty tworzenia memów
wtorek, 04 wrzesień 2018
image_001.jpg31 sierpnia w Filii nr 38 odbyły się Warsztaty tworzenia memów dla młodzieży. Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć była wystawa „Memów Bibliotecznych” autorstwa zespołu filii, zilustrowanych przez Izabelę Czop. Wystawę będzie można oglądać w bibliotece przez najbliższe dwa tygodnie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się z jakich elementów składają się memy i jaka była geneza tej formy wypowiedzi internetowej. Wspólnie z prowadzącą szukali odpowiedzi na pytanie czy memy są legalne. Poznali zagadnienia związane z prawem autorskim i ochroną wizerunku, oraz prawem cytatu.


Czytaj całość...
Piknik na zakończenie wakacji
wtorek, 04 wrzesień 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


EDD 2018 "Niepodległa dla wszystkich"
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
W 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz  jest również motywem przewodnim
26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która w dniach 8-9 i 15-16 września 2018 r. odbędzie się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.
image_001.jpg

Czytaj całość...
Wielkie Kobiety
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
image_001.jpg
Kontynuując cykl mini wystaw pod hasłem "Wielkie Kobiety" w Roku Praw Kobiet, Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) po "Coco Chanel" i "Marii Skłodowskiej-Curie", obecnie prezentuje "Aktorki wszech czasów". Piękne, zdolne i niezapomniane.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 80 z 5981


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego