Aktualności
Konkurs plastyczny
sobota, 30 wrzesień 2017
Filia nr 18 zaprasza do udziału w konkursie
image_001.jpg

Czytaj całość...
Lublin w pracach uczniów
sobota, 30 wrzesień 2017
Galeria OKNA MBP zaprasza na wernisaż prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida
image_001.jpg
Czytaj całość...
Cukrzyca i co dalej...
środa, 27 wrzesień 2017
Filia nr 11 zaprasza na spotkanie z Dorotą Drozd w ramach cyklu "Poznaj swojego sąsiada"
image_001.jpg

Jesienne warsztaty
poniedziałek, 25 wrzesień 2017

image_001.jpg
Odkrywaj świat z żółwiem Franklinem. Franklin i ważne słowa
piątek, 22 wrzesień 2017
image_001.jpgWe wrześniu do Lublina powrócił żółw Franklin. Przyjechał by ponownie spotkać się z młodymi czytelnikami w sześciu filiach MBP. Gościł również w lubelskich Przedszkolach nr 22 i 79.
Na spotkaniach w dniach 19, 22 i 25 września Żółwik rozmawiał z dziećmi o tym, co to znaczy być grzecznym, przypominał o takich ważnych słowach jak proszę , przepraszam, dziękuję, przeczytał książeczki o kilku swoich przygodach i oczywiście wesoło bawił się ze wszystkimi.
Czytaj całość...
Warsztaty malowania na tkaninach
piątek, 22 wrzesień 2017
image_001.jpg20 września w Filii nr 37 odbyła się kolejna edycja warsztatów malowania na tkaninach. Prowadząca, Aneta Kozyra, krótką prezentacją multimedialną wdrożyła uczestników w tematykę wykorzystania szablonów w sztuce użytkowej. Następnie każdy otrzymał niezbędne materiały, by wykonać swoje autorskie pomysły dekoracji płóciennej torby. Pierwszym etapem było narysowanie projektu na kartce, następnie przeniesienie go na folię i wycięcie szablonu. Przy użyciu pędzli, gąbek do cieniowania, farb do tkanin oraz impregnatów powstały kolorowe obrazy, znaki i napisy. Użyte farby są trwałe, torbę będzie można prać.
Warsztaty zostały sfinansowane przez Radę Dzielnicy Ponikwoda.
Katarzyna Mazur, Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Bransoletka pełna lata
piątek, 22 wrzesień 2017
Zapraszamy na warsztaty artystyczne organizowane przez Fundację Hesperos
image_001.jpg
Stefan Darda - polski mistrz horroru
piątek, 22 wrzesień 2017
image_001.jpg21 września w Filii nr 2 w ramach trzeciej edycji Splat!Horror Film Festival odbyło się spotkanie autorskie z polskim mistrzem horroru Stefanem Dardą. Spotkanie miało na celu promocję całej twórczości autora.
Stefan Darda to jeden z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy. Debiutował w 2008 roku powieścią Dom na wyrębach. W kolejnych latach stworzył cykl powieściowy Czarny Wygon oraz antologię Opowiem ci mroczną historię, a także thriller Zabij mnie, tato.
Czytaj całość...
Artystyczne spotkania z historią w tle
czwartek, 21 wrzesień 2017
Filia nr 27 zaprasza na koncert muzyki Henryka Wieniawskiego
image_001.jpg

Kto ty jesteś?
czwartek, 21 wrzesień 2017
image_001.jpgJak wytłumaczyć dziecku, co to jest patriotyzm? Odpowiedź na to pytanie można odnaleźć na wystawie pt. „Kto ty jesteś?”
Plakaty autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka pokazują, że patriotyzm, to też codzienne akty współodpowiedzialności za swoją małą ojczyznę: wieś, miasto, kraj.
Wystawa jest częścią kampanii społecznej, która obejmuje również wydawnictwo książkowe o tym samym tytule, działania w internecie oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Hasła kampanii, autorstwa Joanny Olech, oscylują wokół pojęć takich jak szacunek, tolerancja, zaufanie, ekologia i zaangażowanie na rzecz kraju.
Wystawę można oglądać w Filii nr 36 do końca września. Zapraszamy
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Portret miasta  ulubiony zakątek Lublina
środa, 20 wrzesień 2017
image_001.jpgW ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin Filia 34 zorganizowała konkurs plastyczny „Portret miasta – ulubiony zakątek Lublina”. Do filii wpłynęło wiele prac, które nagrodzone były w dwóch kategoriach wiekowych 7-8 lat i 9-10 lat. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas festynu osiedlowego „XVI Dzień Węglina”. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są w Filii do końca września. Gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia wystawy.
Czytaj całość...
Wspomnienie o K. K. Baczyńskim
środa, 20 wrzesień 2017
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg

XVI Dzień Węglina
środa, 20 wrzesień 2017
image_001.jpgTegoroczne działania Filii 34 podczas osiedlowego festynu „XVI Dzień Węglina” związane były z obchodami 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi. Całe rodziny mogły wziąć udział w quizie wiedzy o Lublinie. Kolorowe opieczętowane koperty skrywały w sobie mniejsze kopertki z pytaniami z dziedzin: Lublin dziś, Historia Lublina, Lubelscy pisarze i Legendy Lublina. Były to nie tylko pytania, ale także obrazkowe zagadki i zaszyfrowane wiadomości.
Czytaj całość...
Ćwiczenia z nieświadomości
wtorek, 19 wrzesień 2017
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać wystawę prac Ignacego Oboza. Ćwiczenia z nieświadomości to cykl wykonywanych szybko i w dużych ilościach rysunków. Jest on luźnym zapisem skojarzeń oraz próbą analizy procesów zachodzących w nieświadomej psyche. W konsekwencji treścią rysunkowych ćwiczeń stały się zarówno rzeczy błahe, jak i głębsze przemyślenia natury filozoficznej. Wystawa jest dostępna do 20 października.
Czytaj całość...
Dzięcięcy Street Art
wtorek, 19 wrzesień 2017
image_001.jpgW połowie września pan Seweryn Chwała przeprowadził w Filii nr 20 warsztaty pod tytułem: "Dzielnicowy Street art". Pan Seweryn opowiedział zaprzyjaźnionym przedszkolakom jedną z legend lubelskich "Szczupak lub lin", która była wstępem do artystycznych warsztatów. Następnie przybliżył metodę malowania spray'ami. Zdobytą wiedzę dzieci miały możliwość wykorzystać w praktyce i samodzielnie wykonywały kolorowe prace na wyznaczonej ścianie oraz na kartkach papieru.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Yevheniia Burchak - wystawa ilustracji dla dzieci
wtorek, 19 wrzesień 2017
Filia nr 34 zaprasza 22 września na wernisaż wystawy Yevhenii Burchak
image_001.jpg

Czytaj całość...
Miniatury tkackie
wtorek, 19 wrzesień 2017
image_001.jpgAktualizacja 19 września 2017

We wrześniu zapraszamy na wystawę prac Pauliny Wiśniewskiej: "Miniatury tkackie". Wystawę można obejrzeć w Filii nr 20, przy ul. Krężnickiej 125 w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Fundacja Sztukmistrze zaprasza
wtorek, 19 wrzesień 2017
Filia nr 35 zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty cyrkowe
image_001.jpg

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 80 z 5128


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego