Aktualności
Alicja Barton i jej wierszyki
środa, 28 marzec 2007
Alicja Barton i jej wierszyki - Zdjęcie 1Alicja Barton pisze wiersze nie tylko dla dorosłych. Jest  również autorką bajek, piosenek i poezji dla najmłodszych. Z cyklu „Ala dzieciom” ukazały się  dotychczas cztery książeczki. Swoją twórczość  Alicja Barton prezentuje dzieciom lubelskich szkół i przedszkoli.
26 marca Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  zorganizowała spotkanie z małymi czytelnikami z Przedszkola nr 4 i nr 28, w trakcie którego autorka czytała fragmenty swoich książeczek, przedszkolaki recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o wiośnie. Po zabawie dzieci zostały poczęstowane słodyczami.

Czytaj całość...
Nasz gość - Agnieszka Szygenda
piątek, 23 marzec 2007
Spotkanie autorskie z Agnieszką Szygendą - Zdjęcie 1

22 marca w Filii nr 21 MBP na Starym Mieście odbyło się spotkanie autorskie z  Agnieszką Szygendą – autorką powieści „Wszystko gra”. Spotkanie było prowadzone przez Elżbietę Majcherczyk współzałożycielkę Wydawnictwa Autorskiego.
Prozatorski debiut Agnieszki Szygendy to błyskotliwa powieść, która pokazuje lekkomyślne igranie ludzkimi uczuciami. Autorka jest przenikliwym obserwatorem współczesnego świata.


Zanim zrobisz następny ruch na szachownicy życia, sięgnij po książkę Agnieszki Szygendy. Autorka pokazuje jak łatwo dajemy się uwieść grze, jej zasadom, jak chętnie podejmujemy rękawicę rywalizacji. Pamiętajmy tylko, że ci, którzy nie mieszczą się na podium, czasami po prostu nie chcą na nim stanąć.
Anna Grużewska  PANI


Czytaj całość...
Kiermasz Wielkanocny
czwartek, 22 marzec 2007
Kiermasz - Zdjęcie 1Filia nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Juranda 7 tradycyjnie zaprasza na świąteczny Kiermasz Wielkanocny.
30 marca i 2 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.30 będzie można zakupić kartki świąteczne i dekoracje stołu, które zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”.
Przedmioty są zawsze wykonane bardzo starannie i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i pracowników Biblioteki.
Czytaj całość...
Powitanie wiosny
czwartek, 22 marzec 2007
Powitanie wiosny - Zdjęcie 1W dniach 19 i 20 marca 2007 w Filii nr 3 MBP odbyły się przygotowania do powitania wiosny. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 i Przedszkola Integracyjnego nr 40.
W programie zajęć były ciekawostki, zabawy i zagadki o wiośnie. Imprezy  zakończono zajęciami plastycznymi i dekorowaniem filii – oddziału dla dzieci. Zajęcia prowadziła Agnieszka Świstawska-Huszaluk.
W dniu 21 marca biblioteka dołączyła do imprezy organizowanej przez Dom Kultury Bronowice Filia Tatary. Dzieci z Przedszkola Integracyjnego wraz z bibliotekarkami  tradycyjnie pożegnały Marzannę – symbol zimy.
Czytaj całość...
Pastelowe portrety
wtorek, 20 marzec 2007
Śliwiński - Zdjęcie 1W Galerii 31 (naszej Filii nr 30) przy ul. Braci Wieniawskich 5 od 20 marca do 6 kwietnia można oglądać wystawę prac Stanisława Śliwińskiego. Jest to kolejna prezentacja z cyklu indywidualnych spotkań z autorami z Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. W pracowni plastycznej pod kierunkiem Janusza Padzińskiego Stanisław Śliwiński tworzy  nastrojowe portrety, a śmiałe pociągnięcia kredką zachwycają nawet profesjonalistów.
Po zakończeniu wystawy pokazane prace można będzie zakupić.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie
wtorek, 20 marzec 2007
Spotkanie autorskieMiejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Szygendą – autorką powieści „Wszystko gra”. Prozatorski debiut Agnieszki Szygendy „Wszystko gra”  to historia trzech bohaterów, którzy w życiu osiągnęli już wszystko i strasznie się nudzą.  Pewnego dnia wpadają na genialny pomysł i postanawiają stworzyć grę,  lecz areną staje się prawdziwe życie.
 Agnieszka Szygenda to nowe odkrycie Wydawnictwa Autorskiego założonego w marcu 2005 roku  przez Katarzynę Grocholę i Elżbietę Majcherczyk. W ofercie Wydawnictwa można znaleźć również powieści tak  znanych autorów jak: Izabela Sowa, Anna Mazurkiewicz, Cezary Harasimowicz, Andrzej Zaorski, Janusz Majewski, a przede wszystkim Katarzyna Grochola.
Spotkanie odbędzie się w Filii nr 21 MBP, przy ul. Rynek 11 dnia 22 marca 2007 o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Józef Ignacy Kraszewski 1812-1887
czwartek, 15 marzec 2007
Kraszewski - Zdjęcie 1Każdy z nas zetknął się z książkami Józefa Ignacego Kraszewskiego, którego twórczość zadziwia i fascynuje czytelników i historyków literatury do dziś. Postać tę przybliża nam wystawa przygotowana przez pracowników Filii nr 18 przy ul. Głębokiej 8. W ramach wystawy prezentujemy sylwetkę pisarza, jego dzieła, zarówno literackie jak i plastyczne oraz muzeum w Romanowie na Lubelszczyźnie, gdzie znajdują się liczne pamiątki po twórcy „Starej baśni” i jego rodzinie. Można tam zadumać się nad ilością dzieł, które stworzył i podziwiać renesansową wszechstronność jego uzdolnień. Wystawa potrwa do 6 kwietnia 2007. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego
poniedziałek, 12 marzec 2007
Spotkanie Klubu Czytelniczego - Zdjęcie 128 lutego 2007 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM w Filii nr 24 przy ul. Juranda. W czasie spotkania rozmawialiśmy o sytuacji kobiet w różnych kulturach świata w świetle literatury światowej. Dzieliliśmy się informacjami i refleksjami z wybranych lektur. Próbowaliśmy scharakteryzować kobiety w różnych rolach.

Następne spotkanie zaplanowane jest na 28 marca. Tematem będzie Współczesna polska  literatura obyczajowa. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Kalendarium imprez na marzec 2007 r.
piątek, 09 marzec 2007
Kalendarium imprezSerdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy i lekcje biblioteczne w marcu 2007:


Filia nr 3, ul. Hutnicza 20, 081 746 29 63
19.03-21.03. - zajęcia literacko - plastyczne "Powitanie Wiosny"

Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7, 081 741 52 73
01.02.-12.03. - wystawa pt. "Hieronim  Łopaciński – życie i dzieło".

Filia nr 18, ul. Głęboka 8a, 081 525 10 91

!9.03.- wystawa pt. „Józef Ignacy Kraszewski”.


Czytaj całość...
Dzień Kobiet
piątek, 09 marzec 2007
Dzień Kobiet - Zdjęcie 1Tradycją już jest, że w Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywa się poranek muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego wykonali kompozycje Antoniego Cofalika, Antonio Vivaldiego, Johannesa Brahmsa i Henryka Wieniawskiego. Wśród zaproszonych gości byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”.
Czytaj całość...
Salon Odrzuconych
piątek, 09 marzec 2007
Ilustracje do wierszy - Zdjęcie 1„Salon Odrzuconych” to tytuł wystawy, którą możemy obejrzeć w Filii nr 30 przy ul. Braci Wieniawskich 5. Zgromadzone pokonkursowe prace są dziełem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 i są ilustracjami do wierszy Józefa Czechowicza i ks. Jana Twardowskiego. Nad całością projektu czuwała nauczycielka plastyki mgr Anna Will.
Czytaj całość...
Uczę się Ciebie Ojczyzno
piątek, 09 marzec 2007
Poranek literacko - muzyczny Zdjęcie 1W Filii nr 29 MBP przy ul. Kiepury 5 odbył się poranek literacko-muzyczny pt. „Uczę się ciebie ojczyzno” z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 34. W pierwszej części spotkania dokonano podsumowania konkursu językowego "Ojczyzna polszczyzna" oraz konkursu literackiego "Ojczyzna - od innych bliższa, od wszystkich inna". Laureaci 3 pierwszych miejsc przeczytali fragmenty swoich prac i odebrali dyplomy z rąk Dyrektorki Szkoły Sławomiry Kryńskiej.
Część  poetycką stanowiły recytacje wierszy  Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej w wykonaniu uczniów klasy IV c  i V a . Wyboru utworów dokonała Mirosława Marzec nauczycielka języka polskiego.
Program muzyczny przygotowany przez Iwonę Siedlaczek zaprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, którzy wykonywali utwory polskich kompozytorów przy akompaniamencie Grzegorza Siedlaczka.
Czytaj całość...
Norbertinum
wtorek, 27 luty 2007
Prezentacja wydawnictwa Norbertinum - Zdjęcie 126 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej  prezentowano dorobek Wydawnictwa Norbertinum. Miejscem spotkania była Filia nr 29 przy ul. Kiepury 5. Założyciel i właściciel Norbertinum Norbert Wojciechowski przedstawił ogólny zarys działalności wydawnictwa, sporo uwagi poświęcając książkom o Lublinie i Lubelszczyźnie.
Norbertinum jest pierwszym prywatnym wydawnictwem katolickim w Polsce. Zostało założone w 1989 roku, jako spółka grupy lubelskich wydawców i poligrafów.
W ofercie wydawniczej Norbertinum dominuje literatura historyczna, wspomnieniowa, współczesna beletrystyka i liryka, publikacje popularnonaukowe z zakresu teologii, literaturoznawstwa,  również  literatura dziecięca i młodzieżowa. Wydawane są  także niskonakładowe książki naukowe.

Czytaj całość...
Więcej komputerów dla czytelników
piątek, 23 luty 2007
Podpisanie umowy II etap - Zdjęcie 6W dniu 23 lutego 2007 r. Piotr Tokarczuk, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, w obecności Prezydenta Miasta Lublin Adama Wasilewskiego i Skarbnika Miasta Lublin Ireny Szumlak, podpisał z Wojewodą Lubelskim Wojciechem Żukowskim umowę o dofinansowanie Projektu "Informatyzacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie i utworzenie PIAP-ów w filiach MBP - II etap".
Czytaj całość...
Ferie w MBP w obiektywie
środa, 21 luty 2007
Ferie w Bibliotece - Zdjęcie 1Od 12 do 23 lutego  2007 r. w województwie lubelskim trwały ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjechała na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostało w domach.
Dla  nich właśnie Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w swoich placówkach filialnych bezpłatne zajęcia. Czekały na nie różne  atrakcje.Czytaj całość...
Carroll Lewis
środa, 21 luty 2007
Lewis Carroll zdjęcie 1Każdy z nas zetknął się z książką „Alicja w krainie czarów”. Autorem tej paradoksalnej, fantastycznej powieści jest Carroll Lewis, (właściwe: Charles Lutwidge Dodgson). Ten profesor matematyki i autor podręczników unieśmiertelnił swoje nazwisko dzięki książkom dla dzieci czytanym również chętnie przez dorosłych.  Był prekursorem literatury absurdu.
Postać tę przybliża nam wystawa przygotowana przez pracownicę Filii nr 29 przy ul. Kiepury 5. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji do 10 marca.
Lewis Carroll zdjęcie 2
Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece
piątek, 09 luty 2007
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniach od 12. do 23. lutego 2007 roku do swoich placówek filialnych na bezpłatne zajęcia dla dzieci.
Program zajęć przygotowany i realizowany będzie przez następujące filie Miejskiej Biblioteki Publicznej :  

Filia nr 3 przy ul. Hutniczej 20, tel. 081 746-29-63
poniedziałki, środy, piątki od godz. 13.00
zabawy literacko-plastyczne, gry i zabawy z wykorzystaniem komputerów

Filia nr 6 przy ul.Poniatowskiego 4, tel. 081 533 07 13
codziennie w godz. od 10.00 - 12.00 dla klas  I-III - czytanie książek, gry planszowe, oglądanie filmów przyrodniczych, zajęcia plastyczne

Filia nr 7 przy ul. Kunickiego 35, tel.081 472-53-93
13. i 19. lutego – spotkanie z pisarzem, czytanie książek Astrid Lindgren i Karola Maya – oglądanie filmu i dyskusja o autorze oraz konkursy

Czytaj całość...
Kalendarium imprez na luty 2007 r.
środa, 07 luty 2007
Kalendarium imprez


Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy i lekcje biblioteczne w lutym 2007

Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7, 081 741 52 73
01.02.-12.03. - wystawa pt. "Hieronim  Łopaciński – życie i dzieło".

Filia nr 19, ul. Kunickiego 89, 081 745 31 44

Stała wystawa „Tilburg miastem nowoczesności”

Filia nr 20, ul. Krężnicka 125, 081 750 09 26
Stała wystawa „Zemborzyce wczoraj i dziś”


Czytaj całość...
Ryszard Kapuściński
wtorek, 06 luty 2007
Kapuscinski

23 stycznia 2007 roku zmarł w Warszawie Ryszard Kapuściński. Jego sylwetkę przybliży nam wystawa przygotowana przez pracowników Filii nr 28 przy ul. Nadbystrzyckiej 85.

Ryszard Kapuściński, legenda polskiego i światowego reportażu, często określany był jako "człowiek obdarzony absolutnym wyczuciem informacji, klimatu i wydarzeń". Jego książki pozwalają zrozumieć świat współczesny lepiej niż niejedno uczone dzieło z zakresu politologii, ekonomii, socjologii itp.


Czytaj całość...
W czasie i przestrzeni
piątek, 02 luty 2007
Obraz Barbary BuczekW Galerii 31 (naszej Filii nr 30) przy ul. Braci Wieniawskich 5 od 31 stycznia można oglądać malarstwo Barbary Buczek „W czasie i przestrzeni”.
Barbara Buczek urodziła się w Legionowie, mieszka i tworzy w Lublinie. Jest Absolwentką PLSP i IWA UMCS w Lublinie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki prof. Stanisława Góreckiego. Swoje prace prezentuje od 1995 roku w Polsce i poza granicami kraju.
Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5481 - 5500 z 5585


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego