Aktualności
Sztuka - moje życie
wtorek, 18 listopad 2008
KrzesimówDom Pomocy Społecznej w Krzesimowie, Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego DĄB i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wernisaż prac plastycznych mieszkańców DPS pod tytułem „Sztuka – moje życie”. Ekspozycja będzie prezentowana od 19 listopada 2008 do 5 grudnia w Galerii 31, ul. Braci Wieniawskich 5.
Dom Pomocy  Społecznej w Krzesimowie ma około 60 podopiecznych z upośledzeniem umysłowym. W placówce tej działają  pracownie stwarzające warunki do codziennej aktywności związanej z ekspresją twórczą dostosowaną do możliwości mieszkańców.
Wystawa w Galerii 31 MBP przedstawia prace artystów – mieszkańców DPS, powstałe w pracowni plastycznej wykonane w różnych technikach jak pastele, ceramika, malowanie na szkle, węgiel i inne.
Beata Wijatkowska

Zakończenie konkursu Kubuś Puchatek i przyjaciele.
poniedziałek, 17 listopad 2008
Kubuś Puchatek i Przyjaciele – Filia 8 MBP w Lublinie - Zdjęcie 00113 listopada 2008 roku w Filii nr 8 MBP odbyło się uroczyste zakończenie konkursu pod tytułem „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. W imprezie brały udział dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 21. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcyjnych zabaw, które prowadziła zaprzyjaźniona czytelniczka Pani Magda Warda.
Grażyna Strużak
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
poniedziałek, 17 listopad 2008
Warsztaty Terapii Zajęciowej – Filia 29 MBP w Lublinie - Zdjęcie 0013 listopada w Filii 29 MBP odbyły się zajęcia plastyczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tematem przewodnim spotkania była aktualna pora roku – jesień. Uczestnicy warsztatów wykonali kolorowe jesienne obrazki-wycinanki przedstawiające jeże. Zajęcia te miały na celu rozwinięcie sprawności manualnych osób niepełnosprawnych.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Konkurs na esej o dialogu międzykulturowym
poniedziałek, 17 listopad 2008
Narodowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na esej poświęcony interpretacji hasła obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008 w Polsce: „Dialog to budowanie wzajemności". Zapraszamy do podzielenia się refleksjami na temat słów księdza Józefa Tischnera.
Europejski Rok Dialogu Międzykulturowego
Narodowe Centrum Kultury
Czytaj całość...
Kalendarium imprez na listopad 2008 r.
poniedziałek, 17 listopad 2008
Kalendarium imprezSerdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy
 i lekcje biblioteczne w listopadzie 2008:


Filia nr 6
, ul. Poniatowskiego 4, tel. 081 533-07-13
„Powstanie listopadowe w literaturze i malarstwie europejskim” – wystawa do końca listopada

Filia nr 9, ul. Krańcowa 106, tel. 081 744-17-18
„Zbigniew Herbert. We mnie jest płomień , który myśli..”  - wystawa do końca roku
Zapraszamy na lekcje biblioteczne we wcześniej ustalonym terminie.

Czytaj całość...
Protokół z obrad Jury Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta
czwartek, 06 listopad 2008
PROTOKÓŁ
z obrad Jury II etapu eliminacji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta

Jury w składzie:
1.Anna Choma – przewodniczący
2.Monika Kufel
3.Dorota Iwanicka

Po wysłuchaniu w dniach 5 i 6 listopada siedemdziesięciu recytatorów z Lublina i Łęcznej postanowiło przyznać nagrody w postaci kwalifikacji do III etapu eliminacji – Finału Miejskiego następującym uczniom:
Czytaj całość...
Lublin-Lwów. Wspólne piękno Europy.
środa, 05 listopad 2008
Lublin – Lwów - Zdjęcie 001„Lublin – Lwów. Wspólne piękno Europy” to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie nastąpiło 4 listopada 2008 o godz. 11.00 w w Centrum handlowo-Rozrywkowym Lublin Plaza przy ulicy Lipowej.
Ekspozycja, to efekt pracy w ramach programu promocyjnego, który powstał z inicjatywy Centrum Kultury w Lublinie, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Fundacji Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE. Ma na celu pokazanie na kilkudziesięciu planszach oraz w technikach multimedialnych tego wszystkiego, co najciekawsze i najcenniejsze w obu miastach na przestrzeni dziejów, na polu szeroko pojętej kultury, religii i sztuk pięknych.
Wystawa jest ważnym i ciekawym krokiem na polu zrozumienia wspólnych korzeni kulturowych.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy Przemysława Świątka
wtorek, 04 listopad 2008
Wernisaż wystawy Przemysława Świątka - Zdjęcie 001Prezentowane w Filii 21 prace Przemysława Świątka to zarówno twórcze interpretacje dzieł wybitnych malarzy, między innymi Władysława Podkowińskiego, Wojciecha Kossaka, Józefa Chełmońskiego, a także prace autorskie: Morze w Sobieszewie (2008), Podgórski kościółek zimą (2008 – deska) i Panorama górska (2008 – akryl na desce).
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
poniedziałek, 03 listopad 2008
Klub Seniora - Zdjęcie 00130 października 2008 w Filii nr 13 MBP odbyło się kolejne spotkanie Klubu Aktywnego Seniora LSM.
Miało ono charakter warsztatów literacko-plastycznych pod hasłem „Słowo i obraz”.
Tematem zajęć była jesień, którą uczestnicy mieli możliwość wyrazić obrazem lub słowem. Inspiracją do wykonywania prac były utwory Wandy Chotomskiej. Tekst literacki pisany na podstawie wiersza „Preludium deszczowe”, zaś ilustracje wykonane zostały do utworu „Mazurek”. Wiersze pochodziły ze zbioru „Muzyka Pana Chopina”, ilustrowanego przez Wiesława  Majchrzaka.
Natalia Kraszkiewicz

Czytaj całość...
Anna Onichimowska naszym gościem
czwartek, 30 październik 2008
Anna Onichimowska w MBP Lublin - Zdjęcie 00128 października w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa spotkania  z Anną Onichimowską, znakomitą autorką powieści dla dzieci i młodzieży, wierszy, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych. Anna Onichimowska jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych jak choćby nagrody głównej w międzynarodowym konkursie teatralnym zorganizowanym przez "The International Association of Lions Club", I nagrody w konkursie teatralnym organizowanym przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Została wpisana na Honorową Listę IBBY, międzynarodową listę BARFIE,
Czytaj całość...
Wystawa Moniki Wasek
poniedziałek, 27 październik 2008
Filia 13 – Wystawa Malarstwa - Zdjęcie 001Filia nr 13 MBP prezentuje wystawę  prac studentki V roku Wydziału Artystycznego UMCS Moniki Wasek. Prace wykonane w technice akryl i olej. Ekspozycję będzie można oglądać do końca listopada.
Czytaj całość...
Anna Onichimowska w Bibliotece
piątek, 24 październik 2008
Starobielsk zrozumieć przeszłość, patrzeć w przyszłość...
piątek, 24 październik 2008
Promocja Starobielska – Miasta Partnerskiego Lublina - Zdjęcie 001Dnia 23 października bieżącego roku o godzinie 10.00 w Filii nr 21 MBP, odbyło się spotkanie promujące miasto Starobielsk w ramach projektu „Biblioteczne Okno na Świat Miast Partnerskich Lublina”. Ciekawym wykładom i prelekcjom prezentowanym w tym dniu towarzyszyła wystawa „Starobielsk – zrozumieć przeszłość, patrzeć w przyszłość...”..
Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MBP Piotr Tokarczuk i Anna Rafalska kierownik Filii.
O historii Starobielska w bardzo ciekawy sposób opowiedział Łukasz Jasina pracownik Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej. Profesor Stefania Andrusiw z  Filologii Słowiańskiej KUL wprowadziła nas w świat dawnej i dzisiejszej  literatury ukraińskiej, a Marcin Czyż z Europejskiego  Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów przybliżył naszym czytelnikom oraz gościom  publikacje najnowszej literatury ukraińskiej.

Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
piątek, 24 październik 2008
Warsztaty Terapii Zajęciowej - Zdjęcie 00122 października w Filii 24 odbyły się zajęcia dla młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizowane w ramach biblioterapii. Inspiracją spotkania o tytule "Kolorowa Pani Jesień" była aktualna pora roku.
W części plastycznej uczestnicy zajęć malowali farbami kolorowe symbole jesieni: liście, owoce, drzewa i grzyby, które zostały umieszczone na tablicach, tworząc barwną, jesienną kompozycję. Następnie młodzież odsłuchała nagranie baśni Hansa Christiana Andersena zatytułowanej "Krzesiwo".
Zajęcia prowadziły Anna Borowska i Marzena Długosz-Grzywacz.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Biuro Architektoniczne z Rotterdamu BAR
piątek, 24 październik 2008
BAR - Zdjęcie 00122 października 2008 o godz. 11.00 w Galerii 31 MBP odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem pokazano realizacje Biura Architektonicznego z Rotterdamu BAR. Projekty i realizacje zaprezentowano na 158 przenośnych kubikach, które zachęcają uczestników wystawy do zmian w aranżacji sali. W wernisażu wziął udział osobiście pan Joost Glissenaar, szef prezentowanego biura projektowego.


Czytaj całość...
Więcej o islamie
piątek, 24 październik 2008
READCOMDnia 22 października 2008 w Filii nr 19 MBP odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Tematem spotkania nadal była literatura świata islamu i jego odzwierciedlenia w twórczości artystycznej. Na wybranych przykładach omówiono współczesną literaturę piękną, wywodzącą się nie tylko z kręgu kultury arabskiej.
Czytaj całość...
Joanna Olech gościem Biblioteki
poniedziałek, 20 październik 2008
Joanna Olech w MBP - Zdjęcie 001 Joanna Olech, znakomita ilustratorka i autorka książek dla dzieci spotkała się z czytelnikami biblioteki 17 października w Filiach nr 28 i 21. Zgromadzonej publiczności zaproponowała wspólną zabawę inspirowaną tekstami własnych książek. Wśród śmiechu, aplauzu, oklasków odbyły się wybory Miziołka i konkurs na najlepszą historię o smoku. Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał autograf z dedykacją.

Październikowe spotkania z Joanną Olech zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania zatytułowanego Twórcy książki: pisarze, ilustratorzy, wydawcy. Cykl spotkań, wystaw i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5461 - 5480 z 5825


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego