Aktualności
Detale architektoniczne piórkiem Romana Rogali
poniedziałek, 04 sierpień 2008
Detale architektoniczne piórkiem Romana Rogali - Zdjęcie 001
W dniach od 4 do 22 sierpnia 2008 roku Filia nr 21 MBP, Rynek 11 zaprasza na  wystawę „Detale architektoniczne piórkiem Romana Rogali”.  Prezentowane prace, wykonane są tuszem oraz lawowane farbą akwarelową.  Autor specjalizuje się w rysunku architektonicznym.
Roman Rogala - urodzony 15 listopada 1938 roku w Lublinie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie oraz Studium Nauczycielskie w Łodzi.
Od 1993 roku jest członkiem Towarzystwa Sztuk Pięknych w Lublinie. W latach 1995 - 2001 pełnił funkcję wiceprezesa TPSP do spraw wystaw.
Za aktywną działalność w dziedzinie upowszechniania kultury oraz dorobek artystyczny, został wyróżniony w 1999 roku dyplomem uznania i nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego.
W roku 1999 i w 2004  wyróżniony został dyplomami za aktywną działalność w dziedzinie upowszechniania kultury przez Prezydenta Miasta Lublina.
W 2005 i 2008 roku otrzymał nagrodę w konkursie "Lublin w malarstwie".
Czytaj całość...
Wakacje w bibliotece
czwartek, 24 lipiec 2008
Wakacje w Bibliotece - Zdjęcie 001Miejska Biblioteka, której filie od początku wakacji organizują szereg zajęć i imprez dla dzieci i młodzieży prezentuje relację fotograficzną z odbytych spotkań.

Czytaj całość...
Życie i twórczość Zbigniewa Herberta
czwartek, 24 lipiec 2008
Zbigniew Herbert – Filia 18 - Zdjęcie 003 Od dnia 7 lipca w związku z przypadającą rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta w Filii 18 MBP można obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości tego niezwykłego człowieka. Wystawa ukazuje wielkiego twórcę, polityka, znawcę sztuki, a także wspomnienia osób, które były z nim związane. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.
Aneta Kuśnierz
Czytaj całość...
116 urodziny Brunona Schulza
piątek, 11 lipiec 2008
Benek Homziuk10 lipca 2008 r. w Filii nr 21 MBP rozpoczęły się obchody 116 rocznicy urodzin Brunona Schulza (1892-1943). Na program obchodów złożyły się:
- wernisaż rysunków Benka Homziuka nienarysowane Sklepy cynamonowe,
- otwarcie wystawy tłumaczeń prozy Schulza ze zbiorów Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego z Uniwersytetu w Drohobyczu,
- wystawa Lubelskie ślady Brunona Schulza ze zbiorów Florentyny Radwańskiej.
Sporą sensację wzbudził… sam Bruno Schulz (w tą rolę wcielił się Mariusz Kiryła). Na zakończenie spotkania uczestnicy delektowali się przepysznym tortem urodzinowym.
Robert Radko

Aktualizacja dnia 18.07.2008
Czytaj całość...
Lato w Bibliotece
poniedziałek, 30 czerwiec 2008
Wakacje to okres, kiedy najmłodsi czytelnicy mają dużo wolnego czasu. Niektóre filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały dla nich różne atrakcje, aby nie spędzały go wyłącznie przed telewizorem czy komputerem.
Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w naszych zajęciach pod okiem doświadczonej kadry.
 
Czytaj całość...
Pomóż Kacperkowi!
czwartek, 26 czerwiec 2008
Pomóż Kacperkowi!
Studio EF2, czasopismo Nowy Tydzień i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wystawę prac plastycznych przeznaczonych na aukcję. Wernisaż odbędzie się 27 czerwca 2008 roku o godz. 12.00 w Galerii 31, przy ul. Braci Wieniawskich 5. Eksponowane do końca sierpnia prace są przeznaczone do sprzedaży, a dochód pragniemy przeznaczyć na pomoc dla Kacpra Zagrodnego.
Czteroletni chłopiec jest w ciężkim stanie. W szpitalach spędził już dużą część swojego życia. Od miesiąca przebywa w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Planowana jest operacja w szpitalu w Monachium. Rodziny nie stać jednak na sfinansowanie tego zabiegu.

Każdy, kto chciałby pomóc tej rodzinie, może kierować wpłaty na konto:

INVEST BANK;   21 1680 1248 0000 3333 4444 5555
z dopiskiem; „dla Kacpra Zagrodnego” 


Spotkania z Marcinem Wrońskim
poniedziałek, 23 czerwiec 2008
Marcin Wroński w MBP w Lublinie - Zdjęcie 001
Przez trzy kolejne piątki, w różnych częściach miasta czytelnicy mieli okazję spotkać się z lubelskim pisarzem i redaktorem – Marcinem Wrońskim. Spotkania zorganizowane wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Wydawnictwo RedHorse odbyły się: w Filii nr 21 – Rynek 11, Filii nr 13 przy ul. Grażyny 13 i Filii nr 26 przy ul. Leonarda 18. Autor został dostrzeżony przez krytykę w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych po opublikowaniu książek prozatorskich „Uda Pani Nocy” (1992) i „Obsesyjnego motywu babiego lata” (1994), późniejsze – to już gatunek fantasy - „Tfu, pluje Chlu! Czyli opowieści z pobrzeża” (2005) oraz „Wąż Marlo” (2006) na portalu Wirtualnej Polski nominowane były do miana Książki Roku.
Czytaj całość...
Podsumowanie konkursu Wydajemy własną książkę
piątek, 20 czerwiec 2008
Wydajemy własną książkę - Zdjęcie 001
Dnia 18 czerwca 2008 roku w Filii nr 2 MBP, wręczeniem nagród zakończono XV edycję konkursu „Wydajemy własną książkę Lublin 2008”. W tegorocznym konkursie udział wzięło stu czterdziestu pięciu młodych twórców z Lublina i Świdnika. Uczestnicy zgłosili pięćdziesiąt trzy książki.
Rada Klubu Bibliotek Białych Kruków nr 7 przyznała czterdzieści wyróżnień. Jury konkursu uhonorowało autorów prac dziewięcioma nagrodami i dwunastoma wyróżnieniami.
Czytaj całość...
Ilustracje do baśni Andersena
piątek, 20 czerwiec 2008
Ilustracje do baśni - Zdjęcie 001
Od dnia 16 czerwca 2008 roku w Filii nr 18 MBP można oglądać wystawę poświęconą baśniom Hansa Chrystiana Andersena. Prace wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 pod kierunkiem Pani Grażyny Zabłockiej. Rysunki będą wystawione w przyszłym roku szkolnym w Społecznej Szkole Terapeutycznej im. H. Ch. Andersena w ramach współpracy filii z obydwiema szkołami . Wystawę można oglądać do końca czerwca.
Aneta Kuśnierz


Czytaj całość...
Zbigniew Herbert
wtorek, 17 czerwiec 2008
Filia 12 – Herbert - Zdjęcie 001
W Filii nr 12 MBP przy ul. Żelazowej Woli 7, od maja do końca lipca można obejrzeć wystawę poświęconą Zbigniewowi Herbertowi. Wystawa prezentuje kalendarium z życia poety oraz jego twórczość (poematy, dramaty, eseje). W gablotach prezentowane są tomiki wierszy poety, które znajdują się w zbiorach biblioteki. uzupełnieniem wystawy są zdjęcia Herberta i jego przyjaciół z różnych okresów życia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Przewodnik po Lublinie
wtorek, 17 czerwiec 2008
Przewodniki po Lublinie - Zdjęcie 001Filia nr 21 MBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy przewodników po Lublinie. Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Wystawa powstała przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2.
Najstarszym prezentowanym  przewodnikiem  jest reprint Marii Ronikierowej „Ilustrowany przewodnik po Lublinie” z 1939 roku.
Zapraszamy do 26 czerwca.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
W biegu życia...pozostać wiernym niepewnej jasności...
wtorek, 17 czerwiec 2008
 Zbigniew Herbert – wystawa na Filii 26 - Zdjęcie 001
Zbigniew Herbert - poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.  
Herbert lubił rysować i rysunek uważał za element dopełniający proces jego obserwacji. Spora ilość wykonanych przez poetę szkiców to rodzaj notatek i zapisów wrażeń z podróży, między innymi po Grecji, Włoszech czy Francji. Widać w nich zauroczenie krajobrazem, architekturą, antykiem.
Czytaj całość...
Biblioteczne ZOO
poniedziałek, 16 czerwiec 2008
Zwierzęta - Zdjęcie 001„Spędź wakacje wesoło, w naszym bibliotecznym ZOO” - pod takim hasłem Filia nr 8 MBP zaprasza na wystawę fotografii zwierząt. pięknym ujęciom towarzyszą kolorowe pluszaki i dowcipne wiersze autorstwa Zbigniewa Dmitrocy i Lecha Konopińskiego. „I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate, te co skaczą i fruwają” w lipcu i sierpniu do biblioteki zapraszają.
Czytaj całość...
Noc Kultury w Bibliotece
piątek, 13 czerwiec 2008
Relacja filmowa i fotograficzna z wydarzeń kulturalnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie w ramach Nocy Kultury 2008.
Czytaj całość...
Wydajemy Własną Książkę
czwartek, 12 czerwiec 2008
Zapraszamy uczestników konkursu i ich opiekunów na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów, która odbędzie się dnia 18 czerwca 2008 o godzinie 16.00 w Filii 2 przy ul. Peowiaków 12 (budynek Centrum Kultury, I piętro).
Noc Kultury w MBP
czwartek, 05 czerwiec 2008
Plakat
Miejska Biblioteka Publiczna
zaprasza na NOC KULTURY

Filia nr 1, ul. Kościelna 7a, tel. 081 746-55-10
18.00 – 21.00 - Udostępnienie zbiorów bibliotecznych
„Wieczór seniora” - spotkanie przy kawie i robótkach ręcznych, dyskusje o książkach.

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, tel. 081 532-05-29
18.00 – 24.00 - Udostępnienie zbiorów bibliotecznych
Otwarcie wystawy „Lublin – Lwów na starej pocztówce”

Czytaj całość...
Jan Marcin Szancer
środa, 04 czerwiec 2008
Marcin Szancer - Zdjęcie 001W Filii nr 1 MBP do końca czerwca można oglądać wystawę zatytułowaną "Zaczarowany świat ilustracji Jana Marcina Szancera". Znakomity ilustrator książek dla dzieci i dorosłych publikował także bajki i opowiadania, projektował również scenografię dla teatru i filmu (m.in. do "Panienki z okienka"). Książki z charakterystycznymi, rozpoznawalnymi i właściwymi tylko Szancerowi ilustracjami urzekają czytelników do dziś.

Czytaj całość...
Wódz kosynierów
środa, 04 czerwiec 2008
Kościuszko - Zdjęcie 001Filia nr 6 MBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy o Tadeuszu Kościuszce. Zgromadzone zbiory  obejmują biografię Generała i wszystkie etapy jego życia; począwszy od dzieciństwa, poprzez Szkołę Rycerską, studia we Francji, udział w walkach o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.
Wystawa przybliża postać Tadeusza Kościuszki także jako dyplomaty, który robił wszystko, aby pozyskać kraje zachodnie dla sprawy Polski.
Zapraszamy do końca sierpnia.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Kalendarium imprez na czerwiec 2008 r.
poniedziałek, 02 czerwiec 2008
Kalendarium imprezSerdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy
i lekcje biblioteczne w czerwcu 2008:

Filia nr 3, ul. Hutnicza 20, tel. 081 746-29-63
„Książki – zabawki” - wystawa książek, które uczą, bawią i wychowują.

Filia nr 6
, ul. Poniatowskiego 4, tel. 081 533-07-13
''Kwiecistość''-wystawa prac uczniów z Bursy Szkolnej Nr1
''Bohater spod Racławic''-wystawa o Tadeuszu Kościuszce

Filia nr 9, ul. Krańcowa 106, tel. 081 744-17-18
Rok Dialogu międzykulturowego. Wystawy – „Alcala de Henares – miasto Cervantesa”, „Miguel de Cervantes – Don Kichot z Manczy”
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5421 - 5440 z 5735


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego