Aktualności
Historia powstania Osiedla im. Bolesława Prusa
piątek, 04 sierpień 2006
W latach 50-tych XX wieku na pięknych wzgórzach położonych na południowy zachód od miasteczka uniwersyteckiego powstała Spółdzielnia Mieszkaniowa LSM. Założeniem architekta Feliksa Haczewskiego - projektanta osiedla było stworzenie jedności bloków mieszkalnych z otaczającym środowiskiem. Jako pierwsze powstało osiedle im. Adama Mickiewicza. Postanowiono też, że kolejne osiedla będą nosiły nazwiska polskich pisarzy. Od tamtej pory powstały osiedla: Zygmunta Krasińskiego, Henryka Sienkiewicza, Marii Konopnickiej i jako najmłodsze ( 1975-76 r.), ostatnie - Bolesława Prusa.
Czytaj całość...
Kwitnąca biblioteka
wtorek, 25 lipiec 2006
„Ciekawi ludzie naszego osiedla”- to cykl wystaw, prezentowanych w Filii nr 12 MBP przy ul. Żelazowej Woli 7. Mieszkańcy  mogą zaprezentować swoje hobby w pomieszczeniach bibliotecznych.
Czytaj całość...
Eva Francova - wystawa
środa, 19 lipiec 2006
Galeria 31 działająca przy Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na wystawę rysunku czeskiej artystki Evy Francovej zatytułowaną „Horizontalá”. Składa się na nią 20 monochromatycznych rysunków formatu 70 x 100 cm wykonanych tuszem na pergaminie. Pasowy, horyzontalny układ plam i linii organizujących kompozycję sugeruje, że inspiracją do powstania prac mógł być pejzaż.
Czytaj całość...
Akcja Lato 2006
wtorek, 18 lipiec 2006
Od wielu lat Dom Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4a prowadzi „Akcję Lato”. Spotkania są organizowane dla dzieci od 7 do 11 lat, które nie wyjechały na wakacje. Dzieci z różnych osiedli mają okazję brać udział w bezpłatnych zajęciach w godzinach od 9.00 do 16.00.
Czytaj całość...
Wielcy lublinianie
poniedziałek, 10 lipiec 2006
Filia nr 26 przy ul. Leonarda 18 zaprasza na wystawę pt.”Wielcy znani i nieznani mieszkańcy Lublina”. Ekspozycja  została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie i na okres wakacji wypożyczona naszej bibliotece.
Czytaj całość...
Po Kociemu
poniedziałek, 10 lipiec 2006
Galeria  „Po Kociemu”  znajdująca się w Filii nr 26 przy ul. Leonarda 18 zaprasza na  ekspozycję prac znanego lubelskiego artysty Andrzeja Kota – grafika, zecera i kaligrafa . Brał on  udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych  w kraju i zagranicą.
Czytaj całość...
Relacje fotograficzne z dyżurów reporterskich
piątek, 07 lipiec 2006
Miejska Biblioteka Publiczna razem z Dziennikiem Wschodnim przez całe wakacje od poniedziałku do piątku dyżurują w innym punkcie miasta. Zapraszamy na relację fotograficzną z akcji "Moje Osiedle".
Czytaj całość...
Samuel Beckett
wtorek, 04 lipiec 2006
Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Samuela Becketta w Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Nałkowskich 102,  została otwarta wystawa pt. „Samuel Beckett – życie i twórczość”. Przybyłych gości powitała Dyrektor do Spraw Merytorycznych Renata Filipiak, a ideę i koncepcję wystawy przedstawił Krzysztof Nowacki.
Czytaj całość...
Moje Osiedle
piątek, 30 czerwiec 2006
„Moje Osiedle” - to wspólna akcja  Dziennika Wschodniego i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Codziennie w innym punkcie miasta, obok naszych filii będzie można przedstawić redaktorom gazety ciekawe tematy i problemy dzielnicy, w której Państwo mieszkacie. Zaproponujemy nowe i ciekawe książki z naszych zbiorów. Akcja potrwa od 3 lipca do 31 sierpnia. Towarzyszyć jej będzie konkurs plastyczny pt. „Moje osiedle za 10 lat”.
Czytaj całość...
Haft Richelieu
czwartek, 22 czerwiec 2006
Zofia Łatecka haftem interesuje się od bardzo dawna, bo już od szkoły podstawowej. Ze wszystkich prac rękodzielniczych najbardziej jednak pasjonują Ją hafty Richelieu.
Czytaj całość...
Zbiórka książek zakończona
środa, 21 czerwiec 2006
Od kilku lat w maju Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie organizuje zbiórkę książek  dla najbardziej potrzebujących placówek.
Czytaj całość...
Powróćmy do baśni
środa, 21 czerwiec 2006
20 czerwca odbyła się pokonkursowa wystawa rysunków i prac plastycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 44 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, mieszkających w dzielnicy Kalinowszczyzna. Mottem wystawy stały się słowa Ewy Szelburg – Zarembiny: „Nie wiadomo, nie wiadomo wcale jak się w życiu wielkość rozpoczyna”.
Czytaj całość...
Brzechwa dzieciom
poniedziałek, 19 czerwiec 2006
14.06.2006r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacinskiego odbyła się uroczystość zakończenia projektu literacko-plastycznego pt. "Brzechwa dzieciom" ogłoszonego z okazji V Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i 40 rocznicy śmierci Jana Brzechwy.
Czytaj całość...
Fantazje w Galerii
poniedziałek, 19 czerwiec 2006
Galeria 31/30 przy Filii nr 30 na ul. Braci Wieniawskich 5 działa od wielu lat. Pracownicy biblioteki wraz z Domem Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie zorganizowali wystawę pt."Fantazje".
Czytaj całość...
Mój Region
środa, 14 czerwiec 2006
Realizując program z cyklu „Mój Region”  Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiła młodzież z  Gimnazjum nr 6 przy Zespole Szkół nr 4 im. Orląt Lwowskich na spotkanie z artystą ludowym Zbigniewem Kozakiem.
Czytaj całość...
Od Przedszkolaka...
poniedziałek, 12 czerwiec 2006
Na zakończenie V Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 9 czerwca 2006 Filia nr 13 i Filia nr 15 MBP wspólnie z Domem Kultury LSM zorganizowały dla dzieci z Przedszkoli nr 33, nr 36, nr 47, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i mieszkańców osiedla im. A. Mickiewicza festyn „Od Przedszkolaka”.
Czytaj całość...
Muzea Lublina
poniedziałek, 12 czerwiec 2006
"Muzea Lublina" to piesza wycieczka zorganizowana przez Filię nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej im.H.Łopacińskiego. Uczestniczyły w niej dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 24 oraz Przedszkoli nr 4 i 26 w Lublinie.
Czytaj całość...
Parada Wyobraźni
poniedziałek, 12 czerwiec 2006
W dniu 9 czerwca 2006 dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 26 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 24 wzięły udział w Paradzie Wyobraźni zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną na zakończenie V Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Czytaj całość...
O wesołej Ludwiczce
czwartek, 08 czerwiec 2006
Dnia  6 czerwca Filia nr 26 przy  ul. Leonarda 18 gościła dzieci z Przedszkola nr 48. Zaproszonym gościom zaprezentowano przedstawienie pt. "O wesołej Ludwiczce" przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 39 na podstawie książki Anny Świrszczyńskiej.
Czytaj całość...
Aktor i lalka
czwartek, 08 czerwiec 2006
W ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 24, ul. Juranda 7 zorganizowała spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej dla Dzieci Głuchych i Niedosłyszących z aktorem Teatru im. H. Ch. Andersena - Danielem Arbaczewskim.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 271 272 273 274 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5421 - 5440 z 5477


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego