Aktualności
Marcin Wroński
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Wroński
Godzina myśli
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Godzina myśli
Polskie Parki Narodowe
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Parki Narodowe - Zdjęcie 00117 kwietnia 2008r. w Fili nr 18 uczniowie kl. IV  ze Szkoły Podstawowej nr 7 wzieli udział w lekcji  pt. "Polskie Parki Narodowe", której elementem był pokaz slajdów. Po pokazie dzieci rozwiązywały quiz i krzyżówkę dotyczące przyrody polskiej. Lekcje przygotowała i poprowadziła Pani Dorota Furmaniak.

Czytaj całość...
O królewnie ...
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Głośne czytanie - Zdjęcie 001   W filii nr 9 odbyło sie jedno z wielu spotkań z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Uczestnikami były dzieci z Przedszkola nr 9. Po uważnym wysłuchaniu bajki A. Galickiej pt. "O królewnie, która widziała tylko to, co chciała",  dzieci brały udział w rozmowie na temat złych nawyków.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Nasza Ziemia
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Dzień Ziemii - Zdjęcie 001Od 10 kwietnia 2008 r. w Fili nr 18 z okazji Światowych Dni Ziemi można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Nasza Ziemia”. Prace plastyczne wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 pod kierunkiem Pani Grażyny Zabłockiej. Wystawę można oglądać do 8 maja.
Dorota Furmaniaka
Czytaj całość...
Malarstwo Eleonory Sarnowskiej
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Filia 18 – wystawa - Zdjęcie 001Zapraszamy na wystawę malarstwa Eleonory Sarnowskiej
do Fili nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Głębokiej 8 w dniach od 15 kwietnia do 14 maja 2009r.
Czytaj całość...
Migotanie kultury
piątek, 17 kwiecień 2009
Migotanie kultury
2 kwietnia - Dniem Międzynarodowej Książki Dziecięcej
piątek, 17 kwiecień 2009
Dzień Książki - Zdjęcie 001 2 kwietnia uczczono w Filii nr 26 MBP, Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. W bibliotece młodzi czytelnicy mogli wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość treści literatury dla dzieci i młodzieży. Wszyscy chętni do wspólnej zabawy literackiej otrzymali atrakcyjne nagrody.
Złożyłyśmy również wizytę w Klubie Edukacji „Uśmiech Dziecka”, gdzie najmłodsi mogli posłuchać opowieści o zwierzątkach oraz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ich identyfikacji i  nazewnictwa. Wszyscy mali uczestnicy spotkania otrzymali książki o jelonku Bambi oraz płyty DVD z bajkami.
Ola Bednarek
Agnieszka Prymak-Lewtak

Czytaj całość...
Ludzka pamięć jest skarbem
czwartek, 16 kwiecień 2009
READCOM - Zdjęcie 001"Historia mojego dzieciństwa" to temat spotkania Dyskusyjnego Klubu Dla Dorosłych READCOM. Uczestnicy powrócili pamięcią do lat swojego dzieciństwa, wspominali historię swoich rodzin, opowiadali o tragediach i radościach jakie towarzyszyły ich życiu. Klubowicze mówili o swoich zabawkach, ulubionych zwierzętach i towarzyszach dzieciństwa. Każda z historii rodzinnych była niezwykle interesująca i warta zapamiętania. Opowieści były piękne i wzruszające, uświadomiły nam jak bezcennym skarbem jest ludzka pamięć. Wspólnie oglądano pamiątki z dzieciństwa i fotografie. Temat ten będzie kontynuowany podczas następnego spotkania Klubu READCOM, które odbędzie się w dniu 13.05.09 o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy!
Maria Błach
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
czwartek, 16 kwiecień 2009
MDKD - Zdjęcie 001Dnia 7 kwietnia 2009 roku Filia nr 23 przeprowadziła zajęcia z dziećmi z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej.
Mali pacjenci szpitala słuchali wierszy polskich autorów( J.Brzechwy, W.Chotomskiej itd.), oraz aktualnie modnych książek dziecięcych (J.Olech "Pompon w rodzinie Fisiów", Kellner "Bajeczki na 3 minuteczki" itd.).
Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat świąt, ulubionych zajęć,planów wakacyjnych itp.
Czytaj całość...
Milczenie było moim domem
środa, 15 kwiecień 2009
Dmitroca
W poszukiwaniu esencji...
wtorek, 14 kwiecień 2009
Grotowski - Zdjęcie 001Wystawa poświęcona Jerzemu Grotowskiemu sygnalizuje na 12 planszach jego pracę nad materią teatru, aktora nierozerwalnie zespolonego z widzem i sceną, jaką jest życie.
Performer końca wieku określający sztukę jako "wehikuł", a kolejne przebyte etapy swojej wędrówki do szczebli drabiny Jakubowej, po których mogą schodzić aniołowie dążył, aby były najwyższej jakości.
"Teatr ubogi" ze swoistą sobie konstrukcją bogaty w emocję twórcy - odtwórcy - odbiorcy sięga do źródeł - korzeni, by dzięki nim zrozumieć jego istotę.
Ewa Domaszewicz
Czytaj całość...
Moje Alter Ego
wtorek, 14 kwiecień 2009
Moje Alter Ego
Jan Paweł II
wtorek, 14 kwiecień 2009
Wspomnienie o papieżu - Zdjęcie 0012 kwietnia 2009 roku, z okazji przypadającej w tym dniu czwartej rocznicy śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II pracownicy Filii 26 przygotowali wspomnieniową wystawę nawiązującą do okresu młodości oraz kapłaństwa i pontyfikatu Karola Wojtyły.
Wystawa będzie dostępna dla czytelników do końca kwietnia bieżącego roku.
Anna Kasperowicz 
Czytaj całość...
Kiermasz wielkanocny
czwartek, 09 kwiecień 2009
Kiermasz - Zdjęcie 001W dniach od 2 do 10 kwietnia 2009 w Filii nr 18 MBP w Lublinie, przy ul. Głębokiej 8 odbył się KIERMASZ WIELKANOCNY przygotowany przez dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.
Czytaj całość...
In memoriam Józefowi Łobodowskiemu
czwartek, 09 kwiecień 2009
Łobodowski - Zdjęcie 001Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "In memoriam Józefowi Łobodowskiemu" w setną rocznicę urodzin.Ta barwna postać związana z Lublinem mimo dużego dorobku literackiego jest mało znana w Polsce. Poeta,prozaik, publicysta prowadził barwne i ciekawe życie. To postać nietuzinkowa i warta bliższego poznania.Ten jeden z najoryginalniejszych poetów lubelskiej awangardy był laureatem Nagrody Młodych  Polskiej Akademii Literatury w 1937 r. , autorem dziewiętnastu tomów poezji, licznych przekładów i tłumaczeń,a także redaktorem przedwojennych czasopism kulturalno - literackich.Prezentowana wystawa przybliża sylwetkę poety.Wystawę można oglądać do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy.
Beata Gryka

Czytaj całość...
Szkolenie pt. W co się bawić z dziećmi?
czwartek, 09 kwiecień 2009
Szkolenie - Zdjęcie 00126 marca br. w filii nr 26 odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z oddziałów dziecięcych pt. W co się bawić z dziećmi? Szkolenie składało się dwóch bloków tematycznych.
Pierwszy z nich poprowadziła Pani Dorota Dąbrowska – doświadczony pedagog i założyciel Klubu Edukacji „Uśmiech Dziecka”. Bibliotekarze uczestniczyli
w zorganizowanych przez nią warsztatach, w czasie których zapoznali się z proponowanymi zabawami ruchowo-słownymi przeznaczonymi dla najmłodszego czytelnika.
Czytaj całość...
Tradycje i symbole świąteczne
czwartek, 09 kwiecień 2009
Wielkanocne - Zdjęcie 001W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi 3 i 5  kwietnia  w Filii 18 odbyły się zajęcia z klasą III i IV     ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zajęcia przygotowała i prowadziła Dorota Furmaniak. Tematyka spotkania dotyczyła zwyczajów i obrzędów świątecznych. Uczestnicy poznali tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Na koniec zajęć dzieci wykonały różnorodne kartki świąteczne.

Czytaj całość...
Wielkanocny kiermasz stroików świątecznych
czwartek, 09 kwiecień 2009
Kiermasz - Zdjęcie 001W piątek 3 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi odbył się wielkanocny kiermasz stroików świątecznych. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na ufundowanie pomnika św. Jadwigi przed budynkiem szkoły. 
Dzień szkolny w tym dniu zaczął się niezwykle uroczyście gdyż dzieci uczestniczyły najpierw w porannej Mszy Świętej a następnie przygotowały akademię z okazji czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II.  Po powrocie do szkoły  w  przerwach międzylekcyjnych  niezwykle chętnie kupowały piękne stroiki świąteczne, których elementy wcześniej same zrobiły na zajęciach plastycznych. 

Czytaj całość...
Obrzędy i zwyczaje wielkanocne
czwartek, 09 kwiecień 2009
Obrzędy - Zdjęcie 0013 i 6 kwietnia 2009 roku odbyły się w Filii nr 24 przy ul. Juranda 7 lekcje biblioteczne pt. „Obrzędy i zwyczaje wielkanocne”. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 46 – 6  grup łąćznie80. dzieci. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji o zbliżających się Radosnych Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Poznały zwyczaje i długoletnią tradycję tego okresu świątecznego w oparciu o symbolikę i dzieje dawnych wydarzeń  z życia Jezusa Chrystusa. Dzieci zostały zaproszone do zajęć plastycznych, same wykonywały wzory pisanek na wcześniej wyciętych formach z kolorowego brystolu.
Beata Gajda 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5361 - 5380 z 5855


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego