Aktualności
Świat na dobre mi zbieszczadział
poniedziałek, 24 kwiecień 2006
Filia nr 30, ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na wystawę fotografii Kuby Osińskiego.Student UMCS oraz Prywatnego Plastycznego Policealnego Studium Zawodowego im. St. Wyspiańskiego przedstawia nam piękne krajobrazy Bieszczad.
Czytaj całość...
Relacja fotograficzna z otwarcia wystawy "Książka w edukacji międzykulturowej".
piątek, 21 kwiecień 2006
Zaktualizowano dnia 26.04.2006 r.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na naszą  wystawę prezentowaną w Korytarzu Centrum Kultury. Otwarcie wystawy nastąpiło 20.04. a ekspozycja potrwa do 12.05.2006.
Czytaj całość...
Przyprószone czasu pyłem ...
wtorek, 18 kwiecień 2006
Filia nr 26, ul. Leonarda 18 zaprasza na wystawę starych ksiąg ze zbiorów prywatnych pt. „Przyprószone czasu pyłem ... „
Czytaj całość...
Jan Paweł II
czwartek, 13 kwiecień 2006
2 kwietnia minęła I rocznica śmierci Jana Pawła II.  Papież Jan Paweł II był nie tylko sługą bożym i polskim duchownym ale także poetą, aktorem, dramaturgiem, pedagogiem i filozofem.Dużo czasu poświęcał budowie jedności pomiędzy Kościołami chrześcijańskimi odwiedzając wszystkie zamieszkałe kontynenty.
Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się w obchody I rocznicy śmierci Jana Pawła II.
W Filiach MBP przygotowano wystawy okolicznościowe.
Czytaj całość...
Elementarze, historia i metodyka
czwartek, 13 kwiecień 2006
Od „Elementarza” do „Wesołej Szkoły” – to wystawa, na której zgromadzono podręczniki trzech pokoleń Polaków. Książki te towarzyszyły nauce dziadków, rodziców i dzieci..
Czytaj całość...
Hunowie, Gepidzi, Awarowie, Madziarzy i ich skarby.
czwartek, 13 kwiecień 2006
Filia nr 3,ul. Hutnicza 20 – zaprasza na wystawę „Hunowie, Gepidzi, Awarowie, Madziarzy i ich skarby” wypożyczoną ze zbiorów Muzeum Zamku Lubelskiego. Jest to ekspozycja ukazująca burzliwe wydarzenia w Kotlinie Karpackiej w czasach poprzedzających Zajmowanie Ojczyzny przez Madziarów. Krótkie informacje, mapki oraz zdjęcia narzędzi, przedmiotów militarnych, strojów i biżuterii pozwalają na zaprezentowanie ludów zamieszkujących te tereny.
Czytaj całość...
Obchody Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich
środa, 12 kwiecień 2006
20.04.  Książka w obrazkach
Godz. 11.00 – Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12, korytarz Akademii Centrum Kultury,  „KSIĄŻKA W EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ” – kolekcja książek BARFIE – otwarcie wystawy

21.04.
godz. 11.00, salon EMPiK (Galeria Centrum, Krakowskie Przedmieście 40) – spotkanie z Bogusławą Sochańską, tłumaczką nowego wydania Baśni H. Ch. Andersena
godz. 13.00, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Sala Czarna– wykład Bogusławy Sochańskiej (Duński Instytut Kultury) „ANDERSEN MÓWI DO DOROSŁYCH”

22.04.  Baśń w filmie
godz. 11.00,  Teatr im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1 – „ANDERSEN W FILMIE – TECHNIKI ANIMACJI” – WSTĘP WOLNY!
Czytaj całość...
Wielkanocny kiermasz
poniedziałek, 10 kwiecień 2006
Filia nr 24 przy ul. Juranda 7 zaprasza 10.04.2006 na Wielkanocny kiermasz. Wszystkie dekoracje świątecznego stołu zostały wykonane przez uczestników warsztatu terapii zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”.
Czytaj całość...
Prelekcja o czasopiśmiennictwie
piątek, 31 marzec 2006
Filia nr 28 przy ulicy Nadbystrzyckiej 85, przygotowała lekcję biblioteczną pt."Czasopiśmiennictwo literackie po 1989 roku w Polsce". Adresatem prelekcji była młodzież licealna. Dariusz Jóźwik skupił uwagę na prezentacji redakcji, programów przez nie realizowanych oraz wybranych numerach poszczególnych tytułów.
Czytaj całość...
Pisanki
piątek, 31 marzec 2006
Wielkanoc w bibliotece
Zbliżające się Święta Wielkanocne zainspirowały pracowników biblioteki do spotkań z twórczynią ludową. Filia nr 10 przy ulicy Kleeberga 12a już po raz kolejny zorganizowała dla dzieci warsztaty wykonywania pisanek.
Czytaj całość...
Relacja z I etapu XIII edycji konkursu "Wydajemy Własną Książkę".
wtorek, 28 marzec 2006
27 marca 2006 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej miał miejsce finał miejski konkursu zatytułowanego WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ.
W XIII edycji udział wzięło 37 uczestników, którzy zgłosili 21 prac konkursowych. Wszystkie książki zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego i przesłane do Młodzieżowego Domu Kultury MURANÓW.
Czytaj całość...
Relacja fotograficzna z otwarcia wystawy "Hieronim Łopaciński - życie i dzieło"
czwartek, 23 marzec 2006
Wystawa „Hieronim Łopaciński  - życie i dzieło”, która została otwarta w dniu 23.03.2006 w Filii nr 2 przy ul. Peowiaków 12 ma na celu przybliżenie sylwetki i dokonań osiadłego w Lublinie pedagoga i naukowca. Pokazywana będzie przez szereg miesięcy w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego.
Czytaj całość...
Kalendarium imprez na kwiecień 2006 r.
wtorek, 21 marzec 2006
Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy i lekcje biblioteczne w kwietniu 2006:

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Od 1967 w dniu urodzin H.Ch. Andersena, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci aby rozbudzać zamiłowanie do książek i zwrócić uwagę na książki dla dzieci.
Każdego roku inna sekcja narodowa IBBY (International Board on Book for Young)  ma okazję objąć patronatem Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Sekcja wybiera temat i zaprasza uznanego pisarza z danego kraju do napisania przesłania do dzieci na całym świecie oraz sławnego ilustratora do zaprojektowania plakatu. Są one wykorzystywane w różnorodnych formach promocji książek i czytelnictwa.
Wiele narodowych sekcji IBBY propaguje Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci poprzez media i działania zorganizowane w szkołach i bibliotekach publicznych. To święto często jest łączone z uroczystościami związanymi z książką dziecięcą i innymi wydarzeniami jak spotkania z autorami i ilustratorami, konkursy czy zapowiedzi nagród literackich.
Miejska Biblioteka Publiczna propaguje obchody tego święta organizując liczne imprezy czytelnicze.

Urząd Miasta Lublin w ramach realizacji projektu "Lubelskie Centrum Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej"
zaprasza lubelskich przedsiębiorców na bezpłatne seminarium szkoleniowe pt. " Kontakty biznesowe z Ukrainą i Białorusią". Seminarium odbędzie się 12 kwietnia 2006 w Trybunale Koronnym. Zajęcia poprowadzą eksperci m.in. z Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej i Polsko - Białoruskiej Izby Handlowo - Przemysłowej. Warunkiem udziału w planowanym przedsięwzięciu jest wypełnienie  załączonego kwestionariusza i odesłanie faksem na nr
0 81 532  57 66 w terminie do 19 kwietnia 2006 do godz. 12.00. Ilość miejsc ograniczona. Kwestionariusz zgłoszeniowy i dokładny program spotkania zamieszczony jest na stronach Urzędu Miasta  www.um.lublin.pl w dziale "wkrótce".

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12,  081 532-05-29
23.03- 10.04 – wystawa pt. "Hieronim  Łopaciński – życie i dzieło".
Czytaj całość...
Wystawa "Rilke"
piątek, 17 marzec 2006
Filia nr 29 MBP przy ul. Kiepury 5 A zaprasza na wystawę poświęconą Rainerowi Marii Rilkemu. Przedstawiono na niej liczne fotografie poety, jego rodziny i przyjaciół, teksty utworów w różnych tłumaczeniach, fragmenty korespondencji. Część wystawy poświęcono motywom powracającym w twórczości artysty, jego inspiracjom, a także recepcji jego wierszy w Polsce. Fotografie ostatniego domu poety oraz jego grobu wykonała autorka wystawy podczas podróży do Szwajcarii.
Czytaj całość...
Wystawa "Szczęśliwy świat Muminków".
czwartek, 16 marzec 2006
Filia nr 9 zaprasza na wystawę.
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w roku bieżącym czytane są książki Tove Jansson z serii o Muminkach. Wystawa pod hasłem „Szczęśliwy świat Muminków” przybliża dzieciom postać autorki oraz postacie z jej książek – trolle (skrzaty, krasnoludki), istoty fantastyczne, występujące w baśniach skandynawskich i inne stworzenia. 
Czytaj całość...
Relacja z poranka literacko-muzycznego z Dnia Kobiet
poniedziałek, 13 marzec 2006
W Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się poranek literacko-muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Montaż literacki w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 34 przygotowany przez panią Joannę Marzec obejmował wiersze Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej oraz Marka Twaina. Uczniowie pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego wykonali kompozycje Krzesimira Dębskiego, Camille Saint-Saensa i Romana Statkowskiego.
Czytaj całość...
Relacja zdjęciowa z Finału Konkursu Sienkiewiczowskiego
poniedziałek, 13 marzec 2006
W naszej Filii nr 29 10.03 2006 odbył się Finał Konkursu Sienkiewiczowskiego dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 34. Biblioteka stworzyła przyjazne miejsce oraz zapewniła oprawę muzyczną całego wydarzenia. Przed rozpoczęciem eliminacji wystąpiły dzieci ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Iwona Siedlaczek wraz ze swoimi uczniami, Natalią Kaczor i Pawłem Flisem, zagrali utwory Henryka Wieniawskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego i Romana Statkowskiego na skrzypce i fortepian. W komisji zasiadła jedna z bibliotekarek, pani Barbara Gwóźdź. Dzieci były dobrze przygotowane i dawały sobie radę z zadaniami do wykonania.
Czytaj całość...
Relacja z wystawy grafik Andrzeja Kota
czwartek, 09 marzec 2006

„Niech sie ośmieli w czerni i bieli” to wystawa grafik Andrzeja Kota na którą serdecznie zapraszamy do naszej Galerii 30/31 w Filii przy ul. Braci Wieniawskich 5.

Zgromadzone zostały kserokopie ekslibrisów i innych większych prac graficznych, jak również rysunki długopisem wykonywane w biegu, w odruchu sympatii dla swoich wielbicieli.

Czytaj całość...
Kalendarium imprez na marzec 2006 r.
wtorek, 14 luty 2006
Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy i lekcje biblioteczne w marcu 2006:

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, 081 532-05-29
23.03 (czwartek), godz.10.00 – otwarcie wystawy i prelekcja "Hieronim  Łopaciński – życie i dzieło".
Czytaj całość...
Relacja z otwarcia Filii nr 21
czwartek, 09 luty 2006
Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiła na uroczystość otwarcia odrestaurowanej Filii nr 21 przy ul. Rynek 11 w dniu 09.02. 2006 o godz. 10.00. W uroczystości między innymi brał udział Prezydent Miasta Lublina Andrzej Pruszkowski. O historii biblioteki mówiła Pani Maria Włosek. Uroczystość uświetnił Zespól Wokalny „Sine Nomine” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, o którego historii opowiadała Pani Lucyna Zięba. Poświecenia budynku dokonał o.Waldemar Kapeć.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5361 - 5380 z 5385


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego