Aktualności
Świąteczne warsztaty
wtorek, 09 grudzień 2008
Warsztaty - Zdjęcie 0018 grudnia 2008 w filii nr 4 odbyły się warsztaty robienia kart świątecznych. Panie Beata Wijatkowska i Barbara Tokarska zademonstrowały różne techniki robienia pocztówek okolicznościowych .
Uczestniczki spotkania z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Z rąk pań wyszło po kilka bardzo ciekawych i pięknych kart. Warsztaty uświetniła wystawa prac wykonanych przez Barbarę Tokarską i Beatę Wijatkowską.
Jadwiga Skórska
 
Czytaj całość...
Opowieści Edyty Zarębskiej
wtorek, 09 grudzień 2008
Edyta Zarębska - Zdjęcie 001Pani Edyta Zarębska jest lubelską pisarką. Zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni". Jest to bajka pisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i znalazła się w gronie wybitnych pisarek takich jak Anna Onichimowska czy Joanna Papuzińska.
Czytaj całość...
Wielokulturowy Lublin
wtorek, 09 grudzień 2008
Wystawa - Zdjęcie 001 W związku z Rokiem Dialogu Międzykulturowego w Filii nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej można obejrzeć wystawę poświęconą wielokulturowości Lublina. W historię miasta wpisana jest obecność mniejszości narodowych i religijnych, których kultury, mimo odrębności, współistniały i wzajemnie się przenikały. Prezentowane fotografie ukazują przejawy wielokulturowości we współczesnym Lublinie - wnętrza świątyń różnych wyznań (cerkiew katedralna pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Ruskiej i przy ulicy Dolińskiego, cerkiew greckokatolicka pw. Najświętszej Marii Panny, kościół ewangelicko-augsburski) z charakterystycznym dla nich wystrojem, stary cmentarz żydowski przy ulicy Siennej, studnię w dawnej dzielnicy żydowskiej. Ekspozycja przybliża zachowane do dziś bogactwo różnorodności kulturowej Lublina. Serdecznie zapraszamy.
Maria Kozioł
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej - Mikołajki
wtorek, 09 grudzień 2008
WTZ - Zdjęcie 0013 grudnia, z okazji zbliżających się mikołajek, w Filii nr 24 odbyło się spotkanie młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć poznali historię świętego Mikołaja. Wzięli również udział w dyskusji na temat: „Każdy może zostać świętym Mikołajem”, w trakcie której wyjaśniali, dlaczego wręczanie prezentów jest ważne zarówno dla dającego jak i osoby obdarowanej.
Czytaj całość...
Powstanie Listopadowe
wtorek, 09 grudzień 2008
Powstanie Listopadowe - Zdjęcie 023Filia nr 6 zaprasza na wystawę zatytułowaną ,,Powstanie Listopadowe w literaturze i w malarstwie europejskim''.Wybuch powstania w 1830 r. w Królestwie Polskim i na Litwie odbił się szerokim echem w całej Europie. Wielu twórców, pisarzy, malarzy, kompozytorów polskich , a także europejskich, doceniając idealizm i determinację powstańców, solidaryzując się z ideami wolności, stworzyło wiele wybitnych dzieł, których wartość do dzisiaj jest  niepodważalna.
Czytaj całość...
Przekręcałki Joanny Papuzińskiej
piątek, 28 listopad 2008
Joanna Papuzińska w MBP Lublin - Zdjęcie 00127 listopada w bibliotece gościła znakomita poetka i prozatorka Joanna Papuzińska. Doskonale znana dzieciakom autorka zabawiła obecną na spotkaniu publiczność "Rozwesołkami" czyli "wierszami nienormalnymi, pokręconymi i powiązanymi na supełki" napisanymi w wymyślonym języku szachrajskim, przekręcalskim i na opak. Dzieci tłumaczyły czytane teksty na język polski bawiąc się przy tym doskonale i zdobywając nagrody. Na zakończenie potkania, po serii pytań skierowanych do zaproszonego gościa przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Czytaj całość...
Przyszłość nie tylko z wosku
piątek, 28 listopad 2008
Andrzejki - Zdjęcie 00126 listopada 2008 r. Filię nr 13 MBP  odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 29. Tematem zajęć była tradycja andrzejek w kulturze polskiej, sposób jej obchodzenia i zwyczaje związane z tym świętem.
Dzieci poznały postać św. Andrzeja i historię święta. Obejrzały także książki przedstawiające tradycje ludowe. Po krótkim wprowadzeniu odbyły się wróżby andrzejkowe ( lanie wosku, losowanie imion i przyszłego zawodu, a także wróżba z odkrywaniem kubków).
Lekcja zakończyła się interpretacją figurek woskowych, powstałych w wyniku lania wosku.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
Che Affascinate Italia
czwartek, 27 listopad 2008
Che Affascinate Italia - Zdjęcie 00126 listopada 2008 r. w Filii nr 4
odbyło się spotkanie "Jakże fascynująca Italia".
Swoje rysunki inspirowane podróżą do San Valentino Torio,
prezentowała Małgorzata Skałbania.
Autorka ukończyła ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa
u Jerzego Nowosielskiego.
Staż odbyła w Chrześcijańskiej Akademii Sztuk Pięknych
w Kamapen. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uczestnicy spotkania obejrzeli, również prezentację
multimedialną na temat Południowych Włoch.
Na zakończenie wieczoru wszyscy oddali się rozmowom przy
włoskich potrawach.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
środa, 26 listopad 2008
Dzień Misia - Zdjęcie 001Pluszowy Miś jest ulubionym towarzyszem dzieci na całym świecie już od 106 lat! 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto niedźwiadków, misiaczków i miśków.
Z tej okazji oddział dla dzieci filii nr 29 stał się na chwilę Krainą Misiów zwaną MISIOLANDIĄ. Krainę tę odwiedziły wraz ze swymi misiami dzieci z Przedszkola nr 56.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Judyta - kobieta współczesna
środa, 26 listopad 2008
READCOMObraz współczesnej kobiety w dziełach pisarek polskich to temat, z którym zmierzyłyśmy się w dniu 24 listopada w ramach comiesięcznych spotkań Klubu Czytelniczego Readcom na Filii nr 19 MBP.
Z przedstawionej literatury wyłania się złożony obraz życia kobiety na płaszczyźnie życia osobistego i zawodowego. Przybliżone zostały ciekawsze postaci bohaterek kilkunastu powieści (dziewczyny u progu dorosłego życia, kobiety sukcesu, zahukanej kobiety, która staje się niby lustrem otaczającej nas rzeczywistości).
Czytaj całość...
Warsztaty logopedyczne
wtorek, 25 listopad 2008
Warsztaty logopedyczne - Zdjęcie 001Dnia 24 listopada w Filii nr 1 MBP odbyły się warsztaty logopedyczne dla nauczycieli Przedszkola nr 14. Pani Wiesława Sołtys omówiła podstawową bibliografię przedmiotową oraz zaproponowała scenariusze zajęć terapeutycznych z zakresu kultury żywego słowa dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Poznajemy bibliotekę
wtorek, 25 listopad 2008
Lekcja biblioteczna - Zdjęcie 001
Filia nr.6 MBP zorganizowała lekcję biblioteczną dla najmłodszych czytelników. Do biblioteki przybyły dzieci z prywatnego przedszkola artystyczno-językowego z Alei Racławickich. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, gdzie mają szukać dla siebie książek i jak je wypożyczać. Na zajęciach czytano wiersz Juliana Tuwima pt."Okulary", a także wybrane pozycje literatury dziecięcej takie jak "Dzień przedszkolaka". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zapowiedziały szybki powrót razem z rodzicami.
Monika Deneka

Czytaj całość...
Joanna Papuzińska
czwartek, 20 listopad 2008
Plakat
Złota polska jesień
środa, 19 listopad 2008
Podsumowanie konkursu na Filii 28 - Zdjęcie 00119 listopada 2008 roku w Filii nr 28 MBP w Lublinie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego pod tytułem „Złota polska jesień”.
W konkursie wzięły udział klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie.
Przyznano 3 nagrody główne i 11 wyróżnień. Nagrody i dyplomy wręczyła Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP Pani Irena Książek.
Imprezę uświetniła krótka część artystyczna.
Wystawę pokonkursową będzie można oglądać do 15 grudnia 2008 roku.
Agnieszka Pawlak - Dziaduch

Czytaj całość...
Pochwała stworzenia
wtorek, 18 listopad 2008
Wystawa w Filii 20 - Zdjęcie 001"Pochwała stworzenia" - to wystawa poplenerowa Warsztatów Artystycznych 2008 prezentowana na Filii nr 20 MBP.
Projekt Warsztatów Artystycznych powstał dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON pozostających w dyspozycji Starosty Lubelskiego.
Warsztaty Artystyczne są przedsięwzięciem realizowanym przez Fundację "Między Nami" we współpracy z innymi organizacjami i instytucjami związanymi z kulturą, oświatą, umiejscowionymi w środowisku lokalnym, takim jak gmina i powiat.
Celem jest promocja twórców i twórczość osób niepełnosprawnych oraz ukazanie wartości i piękna okolicznej przyrody.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
11 listopada
wtorek, 18 listopad 2008
Rocznica odzyskania niepodległości – Filia 6 - Zdjęcie 001Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 6 przygotowali wystawę upamiętniającą 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Wystawa pokazuje, w jaki sposób Polacy wykorzystując klęskę zaborców w I wojnie światowej potrafili po 123 latach niewoli zjednoczyć się i tworzyć  niepodległe państwo. Dokonało się to dzięki zabiegom dyplomatycznym wielkich mężów stanu, ale także dzięki walkom na polach bitew. Wystawę można obejrzeć w Filii nr 6.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
90 rocznica odzyskania niepodległości
wtorek, 18 listopad 2008
Rocznica odzyskania niepodległości – Filia 28 - Zdjęcie 00114 listopada 2008 roku w Filii nr 28 przy ul. Nadbystrzyckiej 85 z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z Przedszkola Nr 57 w Lublinie przedstawiły program słowno – muzyczny pt. „Polsko, moja Ojczyzno” przygotowany pod kierunkiem  Pani Małgorzaty Cyran   i Pani. Jolanty Walczak. Odbiorcami przedstawienia były dzieci kl. I a i II b ze Szkoły Podstawowej   Nr 22 w Lublinie.
Czytaj całość...
Sztuka - moje życie
wtorek, 18 listopad 2008
KrzesimówDom Pomocy Społecznej w Krzesimowie, Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego DĄB i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wernisaż prac plastycznych mieszkańców DPS pod tytułem „Sztuka – moje życie”. Ekspozycja będzie prezentowana od 19 listopada 2008 do 5 grudnia w Galerii 31, ul. Braci Wieniawskich 5.
Dom Pomocy  Społecznej w Krzesimowie ma około 60 podopiecznych z upośledzeniem umysłowym. W placówce tej działają  pracownie stwarzające warunki do codziennej aktywności związanej z ekspresją twórczą dostosowaną do możliwości mieszkańców.
Wystawa w Galerii 31 MBP przedstawia prace artystów – mieszkańców DPS, powstałe w pracowni plastycznej wykonane w różnych technikach jak pastele, ceramika, malowanie na szkle, węgiel i inne.
Beata Wijatkowska

Zakończenie konkursu Kubuś Puchatek i przyjaciele.
poniedziałek, 17 listopad 2008
Kubuś Puchatek i Przyjaciele – Filia 8 MBP w Lublinie - Zdjęcie 00113 listopada 2008 roku w Filii nr 8 MBP odbyło się uroczyste zakończenie konkursu pod tytułem „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. W imprezie brały udział dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 21. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcyjnych zabaw, które prowadziła zaprzyjaźniona czytelniczka Pani Magda Warda.
Grażyna Strużak
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
poniedziałek, 17 listopad 2008
Warsztaty Terapii Zajęciowej – Filia 29 MBP w Lublinie - Zdjęcie 0013 listopada w Filii 29 MBP odbyły się zajęcia plastyczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tematem przewodnim spotkania była aktualna pora roku – jesień. Uczestnicy warsztatów wykonali kolorowe jesienne obrazki-wycinanki przedstawiające jeże. Zajęcia te miały na celu rozwinięcie sprawności manualnych osób niepełnosprawnych.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5281 - 5300 z 5662


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego