Aktualności
Ferie w Bibliotece
wtorek, 29 styczeń 2008
Ferie w BiblioteceOd 14 do 25 stycznia 2008 r. w województwie lubelskim trwały ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjechała na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostało w domach.
Dla nich właśnie Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w swoich placówkach filialnych bezpłatne zajęcia. Czekały na nie różne atrakcje. Uczestnicy zajęć mieli więcej czasu na odkrywanie w sobie nowych zainteresowań.

Czytaj całość...
Balthus 1908-2001
czwartek, 24 styczeń 2008
Powstanie Styczniowe w Filii nr 12
czwartek, 24 styczeń 2008
Powstanie Styczniowe - Zdjęcie 001W Filii nr 12 można obejrzeć wystawę poświęconą Powstaniu Styczniowemu. Pośród zamieszczonych tam materiałów znajdziemy między innymi fotografie przywódców powstania, schematy przebiegu najważniejszych bitew, obrazy znanych malarzy którzy na swoich płótnach uwiecznili charakterystyczne sceny z tamtych dni.
Czytaj całość...
Był uroczy, dowcipny kokietujący ...
piątek, 11 styczeń 2008
Wystawa o Zbigniewie Herbercie w Filii nr 8 - Zdjęcie 001
"Był uroczy, dowcipny kokietujący (...)" - tak Zbigniewa Herberta wspominała Barbara Toruńczuk (red. Zeszytów Literackich).
Rozpoczął się rok Zbigniewa Herberta - Filia nr 8 zaprasza na wystawę poświęconą temu wielkiemu poecie.

Czytaj całość...
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
piątek, 11 styczeń 2008
Filia nr 7 ul. Kunickiego 35 tel. 081 472-53-93
 • Aktywnie uczestniczy w akcji zimowej organizowanej przez Dom Kultury Kolejarza
 • W programie wspólnie przygotowanym na pierwszy tydzień ferii:
 • Impreza poświęcona twórczości Adama Bahdaja - gry, zabawy i konkursy literackie, konkurs
 • plastyczny do utworów pisarza oraz seans filmowy - adaptacja jednej z powieści autora.
 • Impreza związana z 380. rocznicą urodzin Ch. Perraulta - czytanie bajek, konkurs dotyczący
 • twórczości bajkopisarza, konkurs plastyczny na ilustrację książkową, wystawa prac
 • konkursowych.

Filia nr 1
ul. Kościelna 7a (wejście od patio) tel. 081 746-55-10
 • 14.01 – 25.01 – codziennie o godz. 12.00-14.00
 • „Bajkowe orgiami" - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci

Filia nr 3 ul. Hutnicza 20 tel. 081 746-29-63
 • I tydzień ferii – pn, śr, pt. o godz. 13.00-14.00 - „Wokół książek Janiny Porazińskiej" - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci
 • II tydzień ferii – pn, śr, pt. o godz.  13.00-14.00 - „Bezpieczny internet” - zajęcia dla dzieci
Czytaj całość...
Kalendarium imprez na styczeń 2008 r.
czwartek, 03 styczeń 2008
Kalendarium imprezSerdecznie zapraszamy na organizowane przez nas wystawy
 i lekcje biblioteczne w styczniu 2008:

Galeria Korytarz, ul. Peowiaków 12

„Sowy w Lublinie” - wystawa do 18 stycznia.

Filia nr 6, ul. Poniatowskiego 4, 081 533 07 13

„Powstanie Listopadowe w malarstwie i poezji”
„Artur Grottger 1837 – 1867 – malarz Powstania Styczniowego” 
Czytaj całość...
Ozdoby choinkowe
czwartek, 27 grudzień 2007
Ozdoby choinkowe - Zdjęcie 001W czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia dzieci i młodzież z Filii 22  przy ul. Kruczkowskiego14, przygotowywały ozdoby choinkowe. Różnymi technikami malowały anioły, bombki i wykonywały papierowe choinki. Techniką decoupage ozdabiały naczynia stosując motywy świąteczne.
Czytaj całość...
Biblioteczne świętowanie
czwartek, 20 grudzień 2007
Filia 7 zajęcia z dziećmi - Zdjęcie 001Dnia 13 grudnia w Filii nr 7 MBP, mieszczącej się w Domu Kultury Kolejarza w Lublinie odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez pracowników biblioteki dla dzieci ze świetlicy „Metanoia” działającej przy szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie oraz dla dzieci z dzielnicy.
Uczestnicy spotkania wykonywali ozdoby choinkowe, którymi później udekorowali choinkę, wysłuchali opowieści o tradycji strojenia choinki, a następnie nakryli stół zgodnie z wigilijną tradycją. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza nastąpił najważniejszy moment spotkania – dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.
Irena Rajchert
Czytaj całość...
Spotkanie opłatkowe
czwartek, 20 grudzień 2007
Spotkanie opłatkowe pracowników Biblioteki - Zdjęcie 001Do głównych tradycji Bożego Narodzenia, zwanego także od „Gwiazdy Betlejemskiej” Gwiazdką, należą biesiadowanie i spotykanie się z rodziną i krewnymi, obdarowywanie się prezentami, choinka, śpiewanie kolęd, opłatek, życzenia, kolędnicy, szopka. W niektórych kościołach (także polskim) większą wagę przywiązuje się do dnia poprzedniego - Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku spotkanie opłatkowe Dyrekcji i pracowników MBP odbyło się w Filii nr 31 przy ul. Nałkowskich 102. Życzenia świąteczne złożył Dyrektor Biblioteki Piotr Tokarczuk. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 30 i Gimnazjum nr 3 przygotowała tradycyjne jasełka, ubarwione zabawnymi, współczesnymi odniesieniami i pełnymi humoru skeczami i piosenkami.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Choinka w szpitalu
czwartek, 20 grudzień 2007
Mikołaj w Filii nr 23 - Zdjęcie 001Miejska Biblioteka Publiczna wśród licznych swoich oddziałów posiada również filie szpitalne.
11 grudnia w Filii nr 23 odbyło się wspólne ubieranie choinki. Dzieci z Oddziału Endokrynologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego  razem z rodzicami przygotowały  różne ozdoby choinkowe, które następnie razem z bibliotekarkami umieściły na świątecznym drzewku. Wszyscy mali pacjenci, którzy uczestniczyli w spotkaniu otrzymali drobne upominki .

Czytaj całość...
Opłatek w bibliotece
czwartek, 20 grudzień 2007
Spotkanie opłatkowe na Filii nr 6 - Zdjęcie 00118 grudnia w Filii nr 6 przy ul. Poniatowskiego 4, odbyło się spotkanie opłatkowe z osobami niesłyszącymi korzystającymi z naszej biblioteki. Na spotkanie przybyło wielu czytelników, a także opiekun tej grupy – ksiądz kanonik Ryszard Tujak.
Prelekcja zatytułowana  „Boże Narodzenie w naszym domu” wygłoszona przez kierowniczkę filii Wiesławę Szymczak stała się pretekstem do rozmów i wspomnień z czasów dzieciństwa.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Grażyna Ruszewska
wtorek, 18 grudzień 2007
Spotkanie z Grażyną Ruszewską - Zdjęcie 001W cyklu „Zima z książką” czytelnicy z  Filii nr 13, 18 i 26  spotkali się z Grażyną Ruszewską uznaną autorką nagrodzonych książek dla dzieci.
Grażyna Ruszewska – dziennikarka Radia Lublin, jest osobą znaną i zasłużoną w lubelskich kręgach kultury. Prowadzi audycje poświęcone wydarzeniom kulturalnym: plastyka, teatr, literatura, muzyka, jest kuratorem wystaw w Galerii Radia Lublin oraz  autorką  internetowego „blogu ze smakiem” i artykułów w berlińskim piśmie „Polenplus”.
Czytaj całość...
Warsztaty szkoleniowe
wtorek, 18 grudzień 2007
Warsztaty decoupage - Zdjęcie 00114 grudnia br. Filia nr 1 przy ul. Kościelnej 7a gościła panie bibliotekarki z kilkunastu filii naszej biblioteki na warsztatach szkoleniowych poświęconych decoupage'owi -  bardzo popularnej ostatnio technice plastycznej, która , co prawda przywędrowała do nas w XVII wieku z Chin i Japonii, ale po latach świetności na dworze Marii Antoniny traciła stopniowo popularność jako sztuka zdobnicza. Renesans przyszedł w epoce wiktoriańskiej, choć wraz z jej zmierzchem zapomniano i decoupage. Dopiero współczesna moda na "starocie"  przedmioty o charakterze rustykalnym  przywróciła tę technikę do łask dekoratorów wnętrz, projektantów mebli i ozdobnych  bibelotów. Taki sposób dekoracji przedmiotów cieszy się wielką popularnością -  także wśród amatorów robótek ręcznych.
Czytaj całość...
Beata Ostrowicka gościem Biblioteki
czwartek, 13 grudzień 2007
Beata Ostrowicka - Zdjęcie 00112 grudnia w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa spotkania autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu prestiżowych nagród. Utwory tej krakowskiej pisarki zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą fabułą i humorem. Wyróżnią je wysoki poziom literacki,staranna konstrukcja i różnorodność gatunku. Autorka w swoich utworach porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni, podejmuje problematykę relacji miedzy pokoleniowych.
Czytaj całość...
Koncert Finałowy Laureatów Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Wincentego Pola
środa, 12 grudzień 2007
Finał konkursu poezji i prozy Wincentego Pola - Zdjęcie 001Wtorkowe popołudnie w Dworku Wincentego Pola przy ul. Kalinowszczyzna 13 należało do miłośników słowa poetyckiego. Tutaj odbył się Koncert Finałowy Laureatów Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Wincentego Pola. O obchodach rocznicowych mijającego Roku Poety, witając zebranych opowiedział Dyrektor Muzeum Lubelskiego Zygmunt Nasalski . Z kolei Kierownik Oddziału Muzeum - Dworku Wincentego Pola  Grażyna Połuszejko przypomniała o przedsięwzięciach jubileuszowych,  realizowanych między innymi wspólnie z MBP.
Czytaj całość...
Kiermasz świąteczny
środa, 12 grudzień 2007
Kiermasz - Zdjęcie 00110 grudnia w Filii nr 24 MBP przy ul. Juranda 7 zgodnie z tradycją zorganizowano przedświąteczny kiermasz kart i stroików wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”.
Każdego roku ekspozycja kiermaszowa przyciąga uwagę różnorodnością i niepowtarzalnością prezentowanych dekoracji oraz starannością wykonania. Prace cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających filię.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Lubelska Starówka
poniedziałek, 10 grudzień 2007
Starówka - Zdjęcie 001Nawet miłośnicy tradycyjnej fotografii ulegają fascynacji obróbką komputerową zdjęć naszej lubelskiej starówki. To świat sentymentalnej sepii i szczegółów architektonicznych. Kalendarz z 2005 roku wydany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin zaprojektowała Barbara Bałdyga, która uprawia grafikę warsztatową, wydawniczą i reklamową od wielu lat.
Prace tej lubelskiej artystki możemy oglądać do końca grudnia w Filii nr 8 MBP, przy ul. Zuchów2.
Beata Wijatkowska

Czytaj całość...
Ulubiona książka Astrid Lindgren
piątek, 07 grudzień 2007
Filia 24 – Astrid Lindgren – nagrody - Zdjęcie 001Dnia 5 grudnia w Filii nr 24, przy ul. Juranda 7 MBP odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt.”Ulubiona książka Astrid Lindgren”. Konkurs plastyczny organizowany był z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin szwedzkiej pisarki. W konkursie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej nr 42. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Prace konkursowe można oglądać w naszej filii do końca grudnia.
Czytaj całość...
Warsztaty integracyjne
czwartek, 06 grudzień 2007
 Szkolenie - Zdjęcie 0016 grudnia 2007 roku zostały zorganizowane warsztaty integracyjne dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej zatrudnionych w ostatnich latach. Pracownicy mieli możliwość lepszego  wzajemnego poznania i podzielenia się uwagami na temat pracy w bibliotece. Spotkanie dało początek wielu nowym pomysłom i projektom. Warsztaty przygotowała i poprowadziła Renata Filipiak Dyrektor d/s Merytorycznych MBP.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 5081 - 5100 z 5303


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego