Aktualności
Przyjaciółki Staromiejskiej
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgTo było zupełnie inne spotkanie, niż planowałyśmy. Pan Tadeusz z przyczyn osobistych nie pojawił się w bibliotece ze swoimi opowieściami o dalekich podróżach, jednak tematów w tym towarzystwie, mamy nadzieję, nigdy nie zabraknie. Kontynuujemy wspomnieniowy charakter spotkań, wracając pamięcią do ludzi i przedmiotów, których dzisiaj próżno szukać, a i miejsca jakby nie te same, począwszy od Lublina, przez całą Polskę, aż po daleką Ukrainę, gdzie nasze Czytelniczki rzucił los.
Czytaj całość...
Kazimierz dwóch księżyców
piątek, 26 styczeń 2018

image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Mapa marzeń
piątek, 26 styczeń 2018
image_001.jpgSzczęściu trzeba pomóc, dlatego na pierwszych styczniowych warsztatach Wytwórni w Filii nr 36, każdy z uczestników wykonał mapę marzeń. Metodę tą objaśniła dr Katarzyna Kociuba-Adamczuk z Centrum Rozwoju Osobistego & Coachingu. Pani Katarzyna uświadomiła  również, że to czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć.
Na zakończenie wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia dumnie prezentując wykonane kolaże z powycinanych gazet ilustracji, które w symboliczny sposób przedstawiają to co chcemy osiągnąć.
Agnieszka Świstowska-Huszaluk
Czytaj całość...
Konkurs plastyczny
piątek, 26 styczeń 2018
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
czwartek, 25 styczeń 2018
image_001.jpgPierwsze w tym roku spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM w Filii nr 24 rozpoczęła Magdalena Szymańska-Mazurek, która zaprezentowała wydany przez MBP kalendarz. Dzięki niemu mamy możliwość przekonać się jak wiele pasji i talentów ukrytych jest wśród pracowników naszej instytucji. Dalsza część spotkania poświęcona była Tadeuszowi Boyowi-Żeleńskiemu. Zgłębiając historię literatury polskiej przełomu XIX i XX wieku nie sposób pominąć tę wybitną postać. Zasłynął on jako pisarz, poeta, satyryk, kronikarz.
Czytaj całość...
Kolędowanie z Herodem
czwartek, 25 styczeń 2018
image_001.jpgGrupy kolędnicze odwiedzające domy w całej Polsce w okresie od Świąt Bożego Narodzenia aż do końca karnawału. To bardzo stara, sięgająca czasów średniowiecza, tradycja. Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku powszechnie obecna, dzisiaj zanikająca. Przedstawienie teatralne pod tytułem „Kolędowanie z Herodem”, według scenariusza Lucyny Szabłowskiej, zaprezentowały panie z Klubu SuperBabci i SuperDziadka w Filii nr 21 na Starym Mieście, 25 stycznia 2018 roku.
Czytaj całość...
Kolędowanie z Herodem
czwartek, 25 styczeń 2018
image_001.jpg23 stycznia w Filii nr 31 odbył się spektakl, w którym SuperBabcie wcieliły się w postacie kolędników. Przedstawienie było przygotowane dla dzieci z Przedszkola nr 66 i nr 78. Przedszkolakom bardzo podobały się kostiumy i rekwizyty, które Babcie wykonały samodzielnie.
Czytaj całość...
Dzień Babci i Dzień Dziadka
wtorek, 23 styczeń 2018
image_001.jpgAktualizacja 8 lutego 2018

W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia przedszkolne lub szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. W naszych filiach też przygotowywaliśmy się do tych świąt.
Czytaj całość...
Karnawałowe spotkanie z piosenką
wtorek, 23 styczeń 2018
image_001.jpgTegoroczne spotkania Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13 rozpoczęło "Karnawałowe spotkanie z piosenką". Pan Ryszard Wilczek przeniósł słuchaczy w lata 60-te XX w.
Prelegent przeobraził się w konferansjera, który zapowiadając występy pojawiających się wykonawców bardzo interesująco przybliżał ich sylwetki.
Tym razem to panie zaśpiewały w bibliotece. Zaśpiewały oczywiście jedynie z nagrań archiwalnych.
Wspaniałe głosy Ewy Demarczyk, Violetty Villas czy kameralnej Kaliny Jędrusik rozbrzmiewały jak za dawnych lat wzbudzając jak i wówczas niekłamany podziw.
Czytaj całość...
Szeptanki
wtorek, 23 styczeń 2018

image_001.jpg

Stylistka radzi
wtorek, 23 styczeń 2018

image_001.jpg

Projekcja filmu "Adam Chmielowski - Brat Albert. 7 obrazów z życia"
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpg12 stycznia w Filii nr 36 odbyła się projekcja filmu "Adam Chmielowski - Brat Albert. 7 obrazów z życia". Film został zrealizowany przez Muzeum Historii Polski z okazji Roku św. Brata Alberta. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Akademii Seniora.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
"Brat naszego Boga"
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgW Filii nr 36 prezentowana jest wystawa "Brat naszego Boga" o Adamie Chmielowskim - Bracie Albercie. Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rokiem św. Brata Alberta. Wystawa towarzyszyła Międzynarodowemu Sympozjum Naukowemu na zakończenie Roku Brata Alberta. Została przygotowana ze zbiorów klasztoru Albertynów, klasztoru Albertynek, parafii pw. Brata Alberta w Lublinie, Wikipedii oraz zbiorów własnych w Galerii po 111 Schodach MDK2 w Lublinie.
Czytaj całość...
Wystawa obwolut
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać wystawę obwolut. Obwoluty na książki zostały zaprojektowane i wydrukowane przez uczniów klas graficznych Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
W tanecznym rytmie
poniedziałek, 22 styczeń 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Paczka literacka
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgLiteracka Paczka przesłana przez wydawnictwo Agora przed świętami była miłym upominkiem dla Filii nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie i jej czytelników. Agora jest jedną z największych spółek medialnych w Polsce, której szeroka dzielność obejmuje m.in. wydawanie książek i prasy. Paczka Literacka to akcja organizowana przez wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 60 z 5477


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego