Aktualności
Konfederacja Barska (1768-1772)
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgKolejne w tym roku spotkanie Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13 było poświęcone Konfederacji Barskiej, uważanej przez wielu historyków za pierwsze powstanie narodowe. Wykład połączony z bogatym pokazem multimedialnym przygotował Pan Ryszard Wilczek.
Czytaj całość...
Krótka historia o długiej miłości
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpg19 lutego w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie, z cyklu Czarne Inspiracje Plus, z Angeliką Kuźniak i Eweliną Karpacz-Oboładze, promujące ich najnowszą książkę pt. "Krótka historia o długiej miłości". Współautorki gościły już w Filii nr 2 w 2015 roku na promocji książki pt. "Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk".
Czytaj całość...
Drogi do wolności
wtorek, 20 luty 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpgPortretów drzew ciąg dalszy...
wtorek, 20 luty 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


Zbigniew Herbert. Poeta niezłomny
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgFilia nr 19 zaprasza do obejrzenia przygotowanej przez nas wystawy poświęconej życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku, w związku z mijającą w roku bieżącym 20. rocznicą jego śmierci.
Wystawa - skupiona wokół określonych dominant problemowych - przybliża to wszystko, co w życiu i twórczości uosabiał ten wielki poeta. W życiu - konsekwentną odwagę i wierność sobie, pomimo życiowych trudności, ciężkiej choroby i kłopotów finansowych. W sztuce - trzymanie się kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła. W poezji zaś - umiłowania wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę.
Czytaj całość...
Barwy Lubelszczyzny. Akwarela, akryl, olej
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgWystawa "Barwy Lubelszczyzny. Akwarela, akryl, olej" autorstwa Dariusza Płechy zakończyła projekt przygotowany przez Galerię OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, zorganizowany z okazji obchodów 700-lecia Miasta Lublin. Założeniem, prezentowanego w 2017 roku, cyklu było zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokazali w swoich pracach jak widzą nasze miasto. W Galerii można było oglądać prace Artura Przybysza, Artura Gołębiowskiego, Tatiany Majewskiej, Bartłomieja Michałowskiego i Minh Dama.
Czytaj całość...
Grać (pięknie!) każdy może...
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpg
Dzieci z klasy I A Szkoły Ogólnokształcącej nr 51 - rozpoczęły semestr edukacji muzycznej w naszej bibliotece. Zabawa z bum bum rurkami to świetny pretekst, żeby nauczyć się podstaw - szeregowania dźwięków na pięciolinii, czytania nut w uproszczonych zapisach. Efektem - bardzo udanym- pierwszy samodzielnie zagrany przez klasową orkiestrę utwór - "Panie Janie". Kolejne zajęcia z Akademii Muzyki już w przyszłym tygodniu.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy
poniedziałek, 19 luty 2018

image_001.jpg
Powiększ

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka
poniedziałek, 19 luty 2018
image_001.jpgW 2018 roku przypada setna rocznica urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, wieloletniego ordynariusza diecezji przemyskiej oraz duchowego przywódcy mieszkańców Podkarpacia.
W przyjętej przez Sejm uchwale napisano, że arcybiskup Tokarczuk "swoją niezwykłą osobowością, wiarą, determinacją i świadomością misji wywierał istotny wpływ na życie regionu oraz całej Ojczyzny”. Wyraz hołdu dla dokonań arcybiskupa „jest troską o obecne i przyszłe pokolenia regionu, które mogą i powinny czerpać z ideowego bogactwa jego testamentu" – można przeczytać w uchwale.
Czytaj całość...
Rok Praw Kobiet
poniedziałek, 19 luty 2018
image_001.jpgSejm ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. W ten sposób posłowie chcą uczcić 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych i oddać hołd pierwszym parlamentarzystkom. Autorzy projektu uchwały zwracali uwagę, że Polska była jednym z pierwszych państw na świecie, które wprowadziło kobiety do parlamentu i przyznało im pełnię praw. Rok Praw Kobiet będzie okazją do spojrzenia w kobiecą przyszłość i motorem do podjęcia działań, służącym Polkom poprzez m. in. zapobieganie dyskryminacji ze względu na płeć, promowanie równego traktowania, pomoc ofiarom przemocy domowej, pomoc kobietom w egzekwowaniu zaległości alimentacyjnych.

Czytaj całość...
Brat naszego Boga
poniedziałek, 19 luty 2018

image_001.jpg
Powiększ

Duszpasterz z estymą
piątek, 16 luty 2018
image_009.jpgUchwałą z dnia 8 czerwca 2017 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w setną rocznicę urodzin metropolity przemyskiego ustanowił rok 2018 Rokiem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Lutowe spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19 poświęcone zostało tej wielce zasłużonej dla Ojczyzny i Kościoła niezłomnej Postaci. Na wstępie przedstawiłam biogram bohatera naszego spotkania - rówieśnika II Rzeczypospolitej. Prześledziłyśmy Jego niezwykle ciekawe życie, determinowane historią, kresowym miejscem urodzenia, pełne niebezpiecznych niekiedy sytuacji, cudownych zbiegów okoliczności i cudownych ocaleń (w 1944 roku cudem uniknął śmierci z rąk OUN-UPA), które było wyrazem doświadczeń tego pokolenia Polaków.
Czytaj całość...
Wystawa dyplomów inżynierskich
piątek, 16 luty 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Poznaj swojego sąsiada
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgKolejny raz Filia nr 11 miała przyjemność gościć Pana Lecha Giemzę w ramach cyklu spotkań „Poznaj swojego sąsiada”. Pan Lech Giemza jest prof. Instytutu Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przybliżył on IV klasie technikum postać Herberta i jego poezję. Jak sam mówi, Herbert jest „więźniem historii” nie dlatego, że pojawiają się u niego wydarzenia historyczne, ale dlatego, że historia jest dla niego punktem odniesienia dla opisu współczesnej rzeczywistości.
Czytaj całość...
Zakochajmy się w czytaniu
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgAktualizacja 19 lutego 2018

Walentynki, święto zakochanych, przyjęło się w Polsce od kilku lat. Można je obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za…czytać na chwilę. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna po raz drugi przygotowała oryginalną akcję uliczną.
W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej czekały na Czytelników inne atrakcje.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anetą Zamojską
czwartek, 15 luty 2018
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Potańcówka dla Seniorów
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpg13 lutego w Biblio miały miejsce ostatkowe tańce dla seniorów. A jak karnawał - to maski i konfetti. Każdy z uczestników dostał ręcznie wykonaną maskę. Szampańskie humory dopisywały, a "tańcom hulańcom" nie było końca.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece - relacja
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgAktualizacja 23 lutego 2018 r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie na okres ferii zimowych przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciekawe spotkania literackie, zabawy grami planszowymi i zręcznościowymi, a także warsztaty artystyczne, na których uczestnicy poznawali różne techniki plastyczne lub techniczne. Zapraszamy do zapoznania się z relacją zajęciową z naszych spotkań.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział  i zapraszamy na zajęcia w ramach Lata w Bibliotece.

Sponsor Ferii w Bibliotece
logo_pszczolka.jpg
Czytaj całość...
Porozmawiajmy o....
środa, 14 luty 2018
image_001.jpgW ostatni dzień karnawału  w Filii nr 11 odbyło się  kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o..." Tematem spotkania było malowanie intuicyjne. Pani Alina Gumieniak wprowadziła nas w tajniki nowej metody rozwoju świadomości i kreatywności.
Następnie każda z uczestniczek namalowała swój obraz. Powstały piękne, ekspresyjne i kolorowe pracy.
Naprawdę potrafimy malować.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 321 - 340 z 5825


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego