Aktualności
Różowe sny
środa, 05 grudzień 2018
image_001.jpg
4 grudnia w Galerii OKNA, uroczystym otwarciem wystawy plakatu filmu czechosłowackiego i koprodukcji czeskich i słowackich, rozpoczął się organizowany przez Konfrontacje Teatralne i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie przegląd filmowy "Różowe sny". Czechosłowacka kinematografia bez wątpienia należy do jednej z najciekawszych szkół filmu europejskiego. Swój niepowtarzalny charakter i miejsce w historii kina nasi sąsiedzi zawdzięczają zwłaszcza dziełom powstałym pod koniec lat sześćdziesiątych. Wtedy to kino czechosłowackie zdobyło uznanie publiczności na całym świecie za sprawą m.in. Oscara dla „Pociągów pod specjalnym nadzorem“ Jiří Menzla.
Czytaj całość...
Ku słońcu
środa, 05 grudzień 2018
image_002.jpgOd  połowy listopada w Filii nr 37 można oglądać wystawę prac fotografa przyrody Remigiusza Gmyza "Ku słońcu". Dzięki przedstawionym na zdjęciach krajobrazom i skąpanym w słońcu kwiatom choć na chwilę można zapomnieć o deszczowej jesiennej aurze.
Czytaj całość...
Ku niepodległości...
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
Rok Jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości stał się inspiracją do zorganizowania w Filii 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkania o tematyce historycznej. 21 listopada dr hab. Marcin Kruszyński wygłosił prelekcję "Ku niepodległości". Nakreślił w niej przyczyny i skutki upadku Polski. Przedstawił dwie wizje odbudowy kraju. Pierwszą, której reprezentantem był Józef Piłsudski oraz drugą - Romana Dmowskiego. Omówił procesy, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę wolności.
Czytaj całość...
Świąteczne warsztaty haftu strukturalnego
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpgW poniedziałek 2 grudnia w Filii nr 31 osoby uczestniczące w warsztacie haftu matematycznego mogły sprawdzić swoje umiejętności rękodzielnicze. Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Surtel, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 30, kobieta o niezliczonych talentach, którymi chętnie się z nami dzieli. W warsztatach wzięły udział osoby dorosłe, ale były także i dzieci wraz z rodzicami. Pani Dorota przedstawiła uczestniczkom spotkania zasady haftu strukturalnego, omówiła rodzaje nici wykorzystywanych do pracy i przybory.
Czytaj całość...
Legiony w dokumentach
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Polski Niepodległej w Filii 39 odbyła się prelekcja pt. „Legiony w dokumentach” przygotowana przez Renatę Kopyść. Pani Renata prezentowała film nakręcony przez uczestnika Środowiskowego Hufca Pracy we współpracy z Kołem Zainteresowań „Małe Ojczyzny”. Film powstał w oparciu o dokumenty przechowywane przez bliskich pani Renaty.
Niewielka część zbiorów została udostępniona użytkownikom biblioteki, jako wystawa, która będzie prezentowana do końca grudnia.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Mapa sentymentalna - Wieniawa
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg28 listopada w Filii nr 8 odbyło się spotkanie z mapą sentymentalną Wieniawa zorganizowane w ramach programu Dzielnice Kultury.
Czytaj całość...
Warsztaty artystyczne
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
W Filii nr 39 prezentowana jest wystawa obrazów pt. „Polskie Krajobrazy” pana Alfreda Błotniaka.
Pan Alfred ma dwie pasje: samochody i malarstwo. Artysta z zawodu jest mechanikiem samochodowym, malowanie obrazów to jego hobby, które wypełnia każdą wolną chwilę. Od najmłodszych lat towarzyszyły mu kredki i blok rysunkowy oraz zabawkowe samochody. Rodzice zdecydowali o przyszłym zawodzie: mechanika samochodowego, miłość do malowania pozostała i jest realizowana do dzisiaj.
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu w Filii nr 17 odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 42, a także opiekunowie wraz z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”. Przemili goście oddali się sztuce zdobienia słoików techniką decoupage.
Efektem wspólnej pracy były kolorowe słoiki ozdobione wzorami z papierowych serwetek.
Warsztaty upłynęły w atmosferze wzajemnego szacunku, zadowolenia i pełnej współpracy.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Kobiety Niepodległej
wtorek, 04 grudzień 2018

image_001.jpg

VIII Festiwal Słowa i Obrazu
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
21 listopada w Bibliotece Na Poziomie odbył się finał VIII Festiwalu Słowa i Obrazu, któremu towarzyszyły przepiękne fotografie krajobrazów oraz muzyka Fryderyka Chopina. Organizatorami konkursu są XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc mjr Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora, oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Uczestnikami finałowego koncertu byli uczniowie nagrodzeni w Wojewódzkim konkursie plastycznym i Wojewódzkim konkursie pięknego czytania, wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 6 grudnia 2018

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.  Pluszowe misiaki często są bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.
O znanych i nieznanych misiach, na spotkaniach z dziećmi rozmawiają pracownicy biblioteki, zachęcając jednocześnie do sięgania po książeczki o misiach w rolach głównych bohaterów.
Czytaj całość...
Nadciśnienie tętnicze - Ogólnopolska Akcja Profilaktyki
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW ramach Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia Tętniczego w Filii nr 8 odbyło się spotkanie z dietetyk Katarzyną Ślusarską. Słuchacze dowiedzieli się czym jest nadciśnienie tętnicze, jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie oraz w jaki sposób można niwelować jego zły wpływ na nasz organizm.
Czytaj całość...
Robienie torebek na prezenty
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Robienie ozdób choinkowych
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Gaudium w służbie Papieskiego Słowa
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpg
Ekspozycja w Filii nr 19 dotyczy związków Wydawnictwa z Karolem Wojtyłą – biskupem i papieżem – na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Zawiera zdjęcia upamiętniające m.in: spotkania pracowników Wydawnictwa z Janem Pawłem II, momenty przekazywania literackich pamiątek, partycypacji wybitnych artystów w promocji książek o Janie Pawle II, publikacje dotyczące nauczania Papieża i jego świętości. Ponadto dokumentuje udział „Gaudium” w propagowaniu wspomnień o św. Janie Pawle II  wśród lubelskiej społeczności.
Czytaj całość...
Akcja Załóż, że...
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgPrzez cały listopad w Filii nr 37 miała miejsce akcja pod hasłem „Załóż, że... przeczytasz więcej książek, zbierzesz więcej zakładek”. Zgodnie z założeniem akcji, każda osoba wraz z wypożyczonymi książkami była obdarowywana zakładką z ciekawym hasłem promującym czytelnictwo. Na najmłodszych również czekały atrakcyjne zakładki. Aby rozbudzić ciekawość naszych czytelników, każdego dnia były rozdawane inne zakładki.
Czytaj całość...
Wystawa plakatów "Różowe sny"
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Galeria OKNA
zaprasza na wernisaż wystawy
RÓŻOWE SNY
4 grudnia 2018 r., godz. 17.00
image_001.jpg


Ubieranie osiedlowej choinki
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpgCzytam sobie w bibliotece. Moje miejsce  moja wolność
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
Filia 34 wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność”, który jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Informacyjnego oraz wydawnictwo Egmont z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II SP nr 50. Więcej informacji o realizacji projektu na stronie www.labib.pl
Czytaj całość...
Warsztat świąteczny przy kawie
piątek, 30 listopad 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 221 - 240 z 6406

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego