Aktualności
Wystawa ikon Doroty Filip
środa, 03 styczeń 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg

Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece
środa, 03 styczeń 2018
image_001.jpg
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Proponujemy m. in.: ciekawe spotkania literackie, z grami planszowymi, warsztaty plastyczne. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem zajęć.
Wszystkie zajęcia prowadzone w czasie ferii w bibliotece są bezpłatne.

Sponsorem Ferii w Bibliotece jest  Fabryka Cukierków Pszczółka Sp. z o.o.
Czytaj całość...
Lublin. Historia Dzielnic. W 700. rocznicę lokacji miasta
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpg28 grudnia 2017 roku w Filii nr 16 odbyło się spotkanie z cyklu „Lublin. Historia dzielnic. W 700. rocznicę lokacji Miasta”. Tym razem promowana była publikacja dotycząca historii Jakubowic Murowanych, Trześniowa, Pliszczyna i Rudnika. Na początku nastąpiła miła uroczystość. Medalem Prezydenta Miasta Lublin uhonorowany został Pan Dominik Szulc - redaktor i koordynator merytoryczny projektu. Medal, w imieniu Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka, wręczył Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Pan Michał Karapuda.
Czytaj całość...
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Węglin Północny
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpgFilia nr 34 gościła pracowników Fundacji Rozwiń Skrzydła na spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy Węglin Północny w ramach projektu „Rodzina – Fundament Lublina”. Działania fundacji skierowane są do każdej z grup wiekowych „z wiarą, że każdy może rozwinąć skrzydła”. Fundacja promuje tradycyjne wartości, odkrywa talenty i inspiruje do działania. W zakresie jej działania jest również organizowanie wielowymiarowych spotkań poprzez programy edukacyjne o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.
Czytaj całość...
Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpg„Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”
- (J. Księski „Horyzonty miasta”)

W Filii nr 34 gości wystawa fotografii „Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”, której kuratorem jest Anna Asyngier–Kozieł. Na wystawie prezentowane są prace dzieci i młodzieży z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzi fotograficy są laureatami różnych konkursów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i na co dzień pracują pod opieką nauczyciela Anny Asyngier-Kozieł. Wystawa jest efektem wspólnych działań i plenerów fotograficznych organizowanych przez młodzież i nauczyciela w obrębie Starego Miasta w różnych porach dnia i roku.
Czytaj całość...
O Bożym Narodzeniu raz jeszcze
piątek, 29 grudzień 2017

image_001.jpg

Lublin zza mgły
środa, 27 grudzień 2017
image_001.jpg20 grudnia o godz. 17.00 w Filii nr 2 odbyła się promocja albumu poetycko-fotograficznego "Lublin zza mgły", którego autorami są Anna Łyczewska i Krzysztof anin Kuzko. Anna Łyczewska, od zawsze związana z Lublinem, jest autorką czterech tomików wierszy: "Poczekam na siebie" (1979), "Nie muszę kłamać, że mnie nie ma" (1985), "Wyznania przedsenne" (1997), "Poza czasem" (2015) oraz utworów drukowanych w antologiach i czasopismach.
Czytaj całość...
Zaginiony Lublin
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgWystawa prezentowana w Filii 39 Zaginiony Lublin została przygotowana na zakończenie obchodów jubileuszu miasta Lublina. Ekspozycja składa się z trzech części. Pierwsza część to fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych państwa Beaty i Krzysztofa Miturów. Zdjęcia ukazują Lublin już nieistniejący, z lat przedwojennych i powojennych. Część druga została przygotowana przez młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy i dotyczy Głuska, historii i ludzi zasłużonych dla rozwoju dzielnicy. Ostatnia część, to prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, przedstawiające legendy  Lublina i Lubelszczyzny. Interesującą oprawę graficzną wystawa zawdzięcza Urszuli Kozak.
Czytaj całość...
Bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgAktualizacja 21 grudnia 2017

Nastał czas bożonarodzeniowych przygotowań. Pewnie w każdym domu nie zabraknie choinki i świątecznych dekoracji. Wprawdzie w sklepach wybór ozdób jest ogromny, ale wielką przyjemność może sprawić własnoręcznie przygotowana kartka z życzeniami czy stroik. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się warsztaty artystyczne, w których udział wezmą dzieci i dorośli. Każda praca wymaga dużej precyzji, dokładności i cierpliwości, za to jej efekty potrafią zadziwiać, dają wiele radości, a przede wszystkim satysfakcji.
Zapraszamy do relacji z już odbytych spotkań.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anną Brzezińską
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpg4 grudnia w Filii nr 26 MBP odbyło się spotkanie z panią Anną Brzezińską, pisarką fantasy, absolwentką Instytutu Historii KUL oraz absolwentką i doktorantką mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Fundacji Hesperos.
W rozmowie z panem Grzegorzem Woźniakiem pisarka opowiedziała o tym, jak powstawała jej najnowsza powieść "Córy Wawelu", o warsztacie pisarskim, a także różnicach w pisaniu powieści fantastycznych i historycznych. Nie zabrakło pytań o inspiracje i pomysły, a także o dalsze plany zawodowe.
Bardzo dziękujemy autorce za przybycie, Grzegorzowi Woźniakowi za poprowadzenie spotkania oraz wszystkim uczestnikom za obecność.
Czytaj całość...
Studencki teatrzyk
czwartek, 21 grudzień 2017
Aktualizacja 21 grudnia 2017
image_01.jpg
Czytaj całość...
Spotkanie z Andrzejem Mellerem
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg18 grudnia 17.00 w Filii nr 2 we współpracy z Fundacją Hesperos odbyło się spotkanie z Andrzejem Mellerem. Andrzej Meller to polski dziennikarz, znany głównie jako reportażysta i korespondent wojenny, współpracujący stale z "Tygodnikiem Powszechnym". To dla tego tygodnika relacjonował wojnę w Gruzji czy wojnę domową w Libii. Pierwsza część spotkania poświęcona była właśnie relacjom wojennym z tych rejonów.
Czytaj całość...
Potrawy świateczne nie tylko dla diabetyków
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpgCo roku przed Świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie mnóstwo pytań na temat wigilijnych i świątecznych potraw. Czy mamy gotować jak każe tradycja, czy ulec modzie? A może zmodyfikować tak dania, aby było tradycyjnie, modnie i zdrowo? W tajniki zdrowych, pięknych i prostych w przygotowaniu potraw wprowadziła nas wczoraj Pani Dorota Drozd, autorka książek o żywieniu. Świątecznego klimatu dodały zapalone świece pachnące wanilią. Dziękujemy Pani Dorocie za wspaniałe spotkanie, niesamowite przepisy i kreatywność myślenia. Na pewno część z podanych recept wykorzystamy planując menu na domowe święta.
Czytaj całość...
Wróbelka Elemelka lekcja ptasiego niewielka
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg(...) Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały... i zaczęło się przedstawienie dla najmłodszych przygotowane przez aktorów Teatru Enigmatic.
Czytaj całość...
Komputer bez tajemnic - III edycja zakończona
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgOd października w Filii nr 38 odbywała się III edycja kursu komputerowego dla dorosłych i seniorów pod hasłem: „Komputer bez tajemnic”. Ta edycja prowadzona była z myślą o osobach, które miały już wcześniej kontakt z komputerem. Podczas spotkań kursanci dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać internet jako narzędzie do ćwiczenia pamięci, ale również rozrywki.
Czytaj całość...
"Pan Leśmian"
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgW grudniu w Filii nr 36 można oglądać wystawę "Pan Leśmian". Wystawa pochodzi ze zbiorów Galerii Po Schodach Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.
Zapraszamy.
Czytaj całość...
Spotkanie świąteczne w Domu Pomocy Społecznej
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgNastrój Świąt Bożego Narodzenia, atmosfera ciszy i pokoju, wzajemna serdeczność i zrozumienie towarzyszyły spotkaniu opłatkowemu w Domu Pomocy Społecznej im. W. Michelisowej. 14 grudnia pracownicy Filii nr 21 mieli okazję spotkać się z podopiecznymi, pracownikami oraz przyjaciółmi DPS.
Czytaj całość...
Historia Dzielnic - Wrotków
wtorek, 19 grudzień 2017

image_001.jpg
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 201 - 220 z 5570


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego