Aktualności
Historia przez kobiety pisana
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpgZ okazji jubileuszu 100. rocznicy nadania kobietom praw wyborczych Filia nr 38 przygotowała wystawę pt: „Historia przez kobiety pisana”. Przedstawiono wybrane sylwetki Polek, które determinacją, odwagą, uporem i konsekwencją zmieniły nie tylko swoje życie, lecz także los przyszłych pokoleń.
Czytaj całość...
Nad Niemnem i nad Piną
środa, 07 marzec 2018
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Wystawa pokonkursowa exlibrisów
środa, 07 marzec 2018

image_001.jpg


Wystawa rękodzieła
środa, 07 marzec 2018

image_002.jpg


Portretów drzew... ciąg dalszy
środa, 07 marzec 2018
image_001.jpg2 marca Filia nr 34 zaprosiła na wernisaż wystawy prac Eleonory Sarnowskiej „Portretów drzew... ciąg dalszy”. Artystka z wykształcenia jest filologiem polskim i bibliotekoznawcą. Pracuje jako bibliotekarz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego a z zamiłowania jest malarką. Preferuje malarstwo olejne i akrylowe. Od lat jest związana z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i wielu plenerach organizowanych przez Towarzystwo.
Czytaj całość...
Spotkanie koła plastycznego
wtorek, 06 marzec 2018
image_001.jpgNa lutowych spotkaniach koła plastycznego w Filii nr 38 podjęliśmy temat decoupage'u. 23lutego rozpoczęliśmy zajęcia od krótkiego wprowadzenia do techniki, podstawowych zagadnień i zasad dekorowania przedmiotów tą techniką. Jako bazę do naszych prac wykorzystaliśmy sztywne kartonowe pudełka po butach, które pokryliśmy farbą na jednolity kolor.
Czytaj całość...
Historia szablą pisana
wtorek, 06 marzec 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgBiblio-Koderzy
wtorek, 06 marzec 2018
image_001.jpgPodczas ostatniego spotkania członkowie bibliotecznego Klubu Kodowania - Biblio-Koderzy, działającego w Filii nr 38 MBP, kontynuowali swoją przygodę z programowaniem. Na początku uczestnicy mieli do wykonania zadania wymagające pracy zespołowej i rozwijające umiejętności logicznego myślenia. Następnie poznali pierwsze sekwencje kolorystyczne pozwalające programować ruch Ozobotów. Kody wpisywali na, specjalnie w tym celu, przygotowanych kartach pracy.  Zajęcia upłynęły w miłej i kreatywnej atmosferze.
Czytaj całość...
Opowieści o Czerwonym Lądzie
wtorek, 06 marzec 2018
image_001.jpgW piątek 2 marca w Filii nr 17 odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem panem Tomaszem Biedrzyckim. Tym razem pan Tomasz zaprosił nas na wycieczkę do Australii i Nowej Zelandii.
Australia, jak mówił zwana jest też Czerwonym Lądem, jest krajem skrajności: z jednej strony spotykamy tu dziką i fascynującą przyrodę przyciągającą turystów, z drugiej zaś strony wielkie i nowoczesne metropolie, takie jak Sydney czy Malbourne. 
W Australii mieszka około 200 000 Polaków, a na 1 km kwadratowym żyją średnio 3 osoby, jest tam dwa razy więcej kangurów niż ludzi, a co czwarty Australijczyk urodził się poza kontynentem.
Czytaj całość...
Plastyczne warsztaty świąteczne dla seniorów
wtorek, 06 marzec 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


Szeptanki
poniedziałek, 05 marzec 2018
image_001.jpg27 lutego gościem Szeptanek w Filii nr 38 był pan Marcin Machowski -  psycholog o specjalizacji klinicznej i terapeuta integracji sensorycznej w Centrum Terapii i Integracji Sensorycznej Niedźwiadek. Prowadzi również badania w ramach doktoratu dotyczące procesów integracji sensorycznej. Obecnie współtworzy nową metodę stymulacji dziecka pod kątem nauki szkolnej.
Czytaj całość...
"I Einstein był kobietą" - Kobiety sztuki
poniedziałek, 05 marzec 2018
image_001.jpgMarcowa wystawa w Filii nr 18 poświęcona została kobietom sztuki. Kontynuacja cyklu "I Einstein był kobietą" dotyczy artystek – malarek: od Sofonisby Anguissoli, poprzez Fridę Kahlo, Georgię O'Keeffe aż po Tamarę Łempicką czy Zofię Stryjeńską. Wystawa pokazuje twórczość oraz wątki osobiste z życia każdej z tych niezwykłych, utalentowanych artystek, które udowadniają, że kobiety są silne, niezłomne i potrafią zapisać się na kartach historii.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
KONFEDERACJA BARSKA - "w obronie wiary i wolności"
piątek, 02 marzec 2018
image_001.jpg27 marca, w Filii nr 6, wspólnie z czytelnikami niesłyszącymi obchodziliśmy 250. rocznicę wybuchu pierwszego polskiego powstania "w obronie wiary i wolności" - Konfederacji Barskiej. Konfederacja trwała 4 lata, objęła swoim zasięgiem całą Rzeczpospolitą, ale niestety nie mogła przeciwstawić się potędze trzech wrogich sąsiadów: Rosji, Austrii, Prus. Zakończyła się w 1772 r. pierwszym rozbiorem naszej Ojczyzny.
Czytaj całość...
Irena Sendlerowa - Matka dzieci Holocaustu
piątek, 02 marzec 2018
Uwaga! Zmiana terminu  spotkania.
 Zapraszamy 16 marca 2018, na godz. 10.00

image_001.jpg


Dyskusyjna Paczka Literacka w Filii nr 24
piątek, 02 marzec 2018
image_001.jpgMimo mroźnej pogody Panie z naszego Klubu Czytelniczego READCOM licznie przybyły na spotkanie, które odbyło się 28 lutego w Filii nr 24. I słusznie, bo czekała na nie miła niespodzianka: przygotowana przez wydawnictwo Agora i Fundację Rozwoju Społeczeństwa - Paczka Literacka. Jak każdy prezent, tak i ten wzbudził zainteresowanie i radość. Różnorodność tematyki i form literackich sprawiły, że każdy dobrał dla siebie ciekawą lekturę.
Czytaj całość...
Dzień Kobiet
piątek, 02 marzec 2018
Filia nr 11 zaprasza
image_001.jpg

Kolorowe harmonie w bibliotece
czwartek, 01 marzec 2018
image_001.jpgW ostatni dzień lutego w Filii nr 2 wnętrze biblioteki ponownie wypełniły dźwięki muzyki. Tym razem w ramach cyklu „Kolorowe Harmonie w Bibliotece” zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać oraz trochę więcej dowiedzieć się na temat muzyki XIX-wiecznej.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
czwartek, 01 marzec 2018
image_001.jpg21 lutego, po przerwie, do Biblio powróciły planszówkowe środy. Podczas ostatniego spotkania na tapetę wzięliśmy dwie karcianki - "6 bierze" oraz "Strażniczki", a także kooperacyjną grę dedukcyjną - Rising 5: Runy Asteros.
Czytaj całość...
Kino dla Seniorów
czwartek, 01 marzec 2018
image_001.jpg15 i 22 lutego w sali projekcyjnej Biblio można było obejrzeć dwa filmy, które łączy tematyka: MUZYKA I PRZYJAŹŃ. W obydwu dziełach bohaterowie pochodzący z różnych grup społecznych czy etnicznych, znajdują wspólny język poprzez muzykę. Czasami jest to melodia, czasami rytm, ale okazuje się, że te formy przekazu są mocno uniwersalne w naszym zglobalizowanym świecie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 181 - 200 z 5736


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego