Aktualności
Jedna drużyna - szkoła i rodzina
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_001.jpg
Udział Miejskiej Biblioteki Publicznej w festynach organizowanych przez lokalną społeczność jest dowodem na to, że filie biblioteczne tworzą przestrzeń kulturalną dzielnicy, są rozpoznawalne przez jej mieszkańców i identyfikują się z nimi. Filia nr 38 MBP została zaproszona do wystawienia swojego stanowiska podczas festynu szkolnego organizowanego przez ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej pod hasłem „Jedna drużyna - szkoła i rodzina.” I tę jedność było widać w przygotowanych namiotach, w których uczniowie,rodzice i nauczyciele częstowali przysmakami z danego kraju europejskiego.
Czytaj całość...
Portret słowem pisany
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_002.jpg
28 lipca 2018 roku będziemy obchodzić 20 rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu ogromnych zasług dla tego Artysty, postanowił oddać Mu hołd ustanawiając rok 2018 - Rokiem Zbigniewa Herberta.
8 czerwca w Filii 29 odbyło się spotkanie poświęcone Zbigniewowi Herbertowi pt.: „Portret słowem pisany”, które przygotowały uczennice klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 45 wraz z Panią bibliotekarką Lilianą, aby uczcić patrona swej szkoły.

Czytaj całość...
Drogi ku wiedzy
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_001.jpg
Przez cały maj tego roku w Filii nr 3 MBP obecna była wystawa "Drogi ku wiedzy". Ekspozycja składa się z plansz stworzonych z różnorodnych dokumentów, a została wypożyczona ze zbiorów Archiwum Państwowego w Lublinie. Zaprezentowano na niej różnorodność dokumentów życia szkolnego od XVIII wieku do początku XX wieku, które pokazały całą złożoność tematu nauczania i szkolnictwa, w czasach kiedy Polski nie było na mapach, a za mówienie po polsku groziły surowe kary.
Czytaj całość...
Program Estetyka
poniedziałek, 11 czerwiec 2018

image_001.jpg


Piknik sensoryczny
piątek, 08 czerwiec 2018
image_001.jpg
We wtorek 5 czerwca, na polanie przed Filią nr 38 MBP, odbyła się II Edycja „Pikniku Sensorycznego” kończącego cykl tegorocznych „Szeptanek” - spotkań dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Podczas pikniku maluchy miały możliwość pobudzania różnych zmysłów, w szczególności dotyku, węchu i wzroku. Specjalnie dla nich została przygotowana ścieżka sensoryczna, wielkoformatowy witraż, plansze z owocowymi zapachami, domowej roboty ciastolina, ukryte w lodzie dinozaury i wiele innych atrakcji. Ważnym elementem była duża książka sensoryczna, którą dzieci i rodzice mogli samodzielnie uzupełnić. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, jest nam niezwykle miło, że tak licznie przybyliście na to wydarzenie. Do zobaczenia we wrześniu!
Czytaj całość...
Wolność i poeci
piątek, 08 czerwiec 2018

image_002.jpg
Adam Godlewski - wystawa
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Kino dla Seniorów
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpg
10 i 24 maja w Biblio można było obejrzeć dwa pokazy w ramach cyklu NA KŁOPOTY... TOM HANKS. Skupiliśmy się na jednych z ostatnich filmów aktora, w których wcielił się w prawdziwe, żyjące postaci. Najpierw przeżył atak somalijskich piratów na statek handlowy, by później bohatersko wylądować samolotem pasażerskim na rzece Hudson.
Czerwiec jest miesiącem ewidentnie kojarzonym z dziećmi. Pierwszego obchodzą one swoje święto, a 3 tygodnie później zaczynają upragnione wakacje. Dlatego w cyklu OCZAMI DZIECI obejrzymy francuską odpowiedź na „Stowarzyszenie umarłych poetów” Petera Weira, gdzie nowy nauczyciel muzyki w poprawczaku, buntuje się przeciwko żelaznej dyscyplinie, jaką narzucają wychowankom inni pedagodzy.
Druga historia opowiada o autystycznym chłopcu, który postanawia rozszyfrować ostatnią wiadomość ojca, nadaną 11 września 2001 roku z jednej z wież World Trade Center.
Zapraszamy serdecznie.
Chwile z Armenią
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Festyn Rodzinny na Wrotkowie
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Komputery - prosta sprawa
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgW tym miesiącu seniorzy dowiedzieli się, jak słuchać muzyki i oglądać filmy w internecie, zarezerwować bilet do kina czy teatru, a także zapoznać się z opiniami na temat interesujących ich książek. Poznali internetowe mapy i rozkłady jazdy oraz sposoby wyszukiwania wakacyjnych kwater. Otworzyła się przed nimi również możliwość dokonywania zakupów przez internet.
Czytaj całość...
Noc Kultury
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgZ 2 na 3 czerwca odbyła się już dwunasta edycja Nocy Kultury. MiastoMomenTy - to tegoroczne hasło imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Nocy Kultury w Filii nr 2 i Filii nr 21 MBP.
Czytaj całość...
Świat oczami Akiry Kurosawy
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpg
Filia 29 zaprasza na wystawę przypominającą Akira Kurosawę jednego z najsłynniejszych reżyserów kina. Filmów takich jak "Siedmiu samurajów" czy "Tronu we krwi" nikomu nie trzeba przedstawiać. Mija właśnie 20 rocznica śmierci tego sławnego Japończyka, który we współpracy z aktorem Toshiro Mifune stworzył niezapomniane obrazy historii X Muzy.
Mariusz Żurek
Czytaj całość...
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
środa, 06 czerwiec 2018
Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
image_001.jpg

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
Więcej na stronie Fundacji
Warsztat ilustratora
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpgPodczas kolejnego spotkania z cyklu „Poznaj warsztat ilustratora”, Filię nr 38 MBP odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Uczestnicy dowiedzieli się jak pracuje ilustrator. Poznali proces powstawania szaty graficznej od otrzymania skryptu, przez szkicowanie i projektowanie aż do efektu końcowego - gotowej książki. Podczas każdych zajęć dzieci mają możliwość wcielenia się w ilustratora - samodzielnie wykonują książkę obrazkową.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
wtorek, 05 czerwiec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Kino dla Seniorów
wtorek, 05 czerwiec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


BiblioKoderzy
poniedziałek, 04 czerwiec 2018
image_001.jpgOd października 2017 roku w naszej Filii odbywały się cotygodniowe spotkania BiblioKoderów - dzieci i młodzieży, których łączy pasja do nowych technologii. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać wiele aplikacji i narzędzi do nauki programowania zarówno w formie offline jak i online. Wykonywali ćwiczenia z cyklu Kodowanie na dywanie z wykorzystaniem kolorowych kubków, rozgrywali powiększoną wersję CodyRoby - gry planszowej przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji, poznawali możliwości Ozobotów - robotów polskiej firmy EduSense, poznali aplikacje tj. LightBot, Run Marco, programowali na platformie Godzina Kodowania.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 181 - 200 z 5988


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego