Aktualności
"Znamiona" Pawła Bernika
piątek, 14 lipiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 można obejrzeć wystawę rzeźb Pawła Bernika z cyklu „Znamiona”. Artysta ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS. Zakres jego zainteresowań nie ogranicza się jedynie do rzeźbiarstwa. Pan Bernik jest także grafikiem i rysownikiem. Brał udział w wystawach zbiorowych i plenerowych, był również laureatem konkursu Salon Wielkopolski 2012. Prezentowane w bibliotece dzieła są zróżnicowane pod względem rozmiaru i barw, a przede wszystkim charakteru ilustracyjnego. Łączy je jednak wspólna idea „znamion”. Słowo to określa nie tylko tematykę wystawy, ale, jak już zostało wspomniane, stanowi tytuł całego przedstawianego cyklu. Rzeźby mogą się wydać interesujące również z tego względu, że zostały wykonane z żywicy…
Czytaj całość...
Bajki do pudełka
czwartek, 13 lipiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 13 lipca 2017

Filia nr 24 i Fila nr 13 zostały zaproszone do udziału w projekcie "Bajki do pudełka na 700-lecie Lublina". Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia naszego miasta. Realizujące projekt Fundacja M-art oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego "STUDEO" zaprosiły naszych czytelników do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, które inspirują do twórczych działań z zakresu rękodzieła artystycznego.
Czytaj całość...
Performatywne czytanie Legendy o Czarciej Łapie
środa, 12 lipiec 2017
image_001.jpg30 czerwca w ramach obchodów 700 lecia miasta Lublin Filia nr 38 przygotowała performatywne czytanie „Legendy o Czarciej Łapie”. Uboga wdowa wzbudzała sympatię odbiorców, a przybyłe do filii diabły niektórych widzów onieśmieliły a niektórych rozśmieszyły. Wszyscy mogli zobaczyć odcisk czarciej łapy zostawiony przez Czartów. Po przedstawieniu teatralnym dzieci wykonały portrety bohaterów legend lubelskich, z których powstała wirtualna Galeria. Można ją obejrzeć na facebooku filii nr 38.
Czytaj całość...
Życie z pasją
wtorek, 11 lipiec 2017
image_001.jpgMarta Turska absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie prezentuje swoje prace plastyczne w Filii 39, w ramach cyklu Młodzi artyści Lublina. Mimo iż specjalnością artystki jest projektowanie graficzne, stara się również rozwijać w każdym kierunku: rzeźba, malarstwo, rysunek, linoryt, fotografia, film, tusz, komiksy czy też tworzenie w filcu. Od dzieciństwa rozwija swoje manualne zdolności tworząc stroje na cosplay lub postaci z filmów. Praca dyplomowa artystki to samodzielnie wykonana książeczka dla dzieci „Zoo” Jana Brzechwy, z cudownymi, malowanymi akwarelą ilustracjami.
Wernisaż uświetnił koncert muzyczny młodej wiolonczelistki Małgosi Naja uczennicy klasy trzeciej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.
Wystawa prac Marty Turskie będzie wystawiona w Filii 39 do końca sierpnia.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Drewniane sowy i koty
poniedziałek, 10 lipiec 2017
fotoRURY
poniedziałek, 10 lipiec 2017
Filia nr 13 zaprasza na powarsztatową wystawę fotografii
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Dieta na pamięć i koncentrację
piątek, 07 lipiec 2017
image_001.jpgOstatnie, przed wakacjami, spotkanie poświęciliśmy diecie wspomagającej pamięć i koncentrację. Delektowaliśmy się smakiem sałatki z sezonowych owoców, warzyw i nasion. Rozwiązywaliśmy również zadania i krzyżówki.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Lublin od podwórka...
piątek, 07 lipiec 2017
image_001.jpgZ okazji 700-lecia Lublina w Filii 36 prezentowana jest wystawa obrazów pani Zofii Skiby pt. "Lublin od podwórka...". Zapraszamy do zanurzenia się w urokliwe miejsca, małe uliczki i zakamarki naszego miasta.
Zofia Skiba ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa przy TPSP Lublin, następnie doskonaliła swoje umiejętności w pracowni artysty malarza Macieja Bijasa. Wielokrotnie nagradzana w konkursie" Lublin w malarstwie". W 2016 roku przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków na podstawie dorobku artystycznego.
Wystawa będzie prezentowana do 8 września 2017 roku.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Śmierć albo zwycięstwo!
środa, 05 lipiec 2017
Filia nr 6 zaprasza na spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
image_001.jpg
Powiększ

Zwyczajni ludzie i ich niezwykłe pasje
wtorek, 04 lipiec 2017
Filia nr 11 zaprasza 14 lipca na spotkanie z Jadwigą Marcinek
image_001.jpg
Powiększ
Zofia Skiba - malarstwo
wtorek, 04 lipiec 2017
Lublin. Historia dzielnic
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpgMieszkańcy Kalinowszczyzny, Ponikwody i Czwartku doczekali się spotkania, w ramach cyklu spotkań promujących publikacje dotyczące historii dzielnic.
29 czerwca Filia nr 10 gościła Dariusza Wolanina i współtwórców niewielkiego formą, acz bogatego treścią zeszytu traktującego o tychże dzielnicach. Nie zabrakło historyka, archeologa, geografa. Wszyscy oni z pasją, entuzjazmem i predylekcją opowiadali o dzielnicach od średniowiecznych czasów aż do XX wieku.


Czytaj całość...
Moje Zemborzyce
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpg28 czerwca 2017 r. w Filii nr 20 MBP w Lublinie nastąpił uroczysty wernisaż prac, które powstały na warsztatach fotograficznych "Moje Zemborzyce" prowadzonych w bibliotece przez pana Bartka Żurawskiego, w ramach projektu Dzielnice Kultury. Piękne prace ozdabiają korytarz, zapraszamy do ich oglądania do 14 lipca.
Czytaj całość...
A to historia!
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 4 lipca 2017

A to historia! to program czytelniczy na 700 lat Lublina w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku – Wiosna z Literaturą, przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Na 2017 rok w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaplanowano szereg działań: m. in. spotkania z autorami serii wydawniczej A to historia! (Grażyną Bąkiewicz, Dorotą Combrzyńską-Nogala, Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczko, Pawłem Wakułą i Katarzyną Wasilkowską), spotkania z aktorami z Teatru im. H. Ch. Andersena, zajęcia dotyczące historii miasta i legend lubelskich, wystawy ilustracji do serii wydawniczej A to historia!, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura, konkursy oraz parada historyczna ulicami Lublina.
Czytaj całość...
Poranki literackie - Legendarny Lublin
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpg27 czerwca w Dziennym Centrum Aktywności odbył się konkurs: „Legendarny Lublin” podsumowujący cykl zajęć o Lublinie zorganizowany z okazji zbliżającej się rocznicy 700-lecia naszego miasta. Uczestnicy warsztatów opisując ilustracje, odpowiadając na pytania oraz rozpoznając czyje to słowa mieli doskonałą okazję, aby jeszcze raz utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę. Monika, Sylwia i Adam wykazali się bardzo dobrą znajomością treści poznanych legend. Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Cukrzyca nie może być na urlopie
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpgJak powinna odżywiać się osoba chorująca na cukrzycę? Czy możemy odżywiać się zdrowo, ale nie nudno? Na te pytania odpowiadała 29 czerwca w Filii nr 18 Pani Dorota Drozd autorka dwóch książek, które są adresowane nie tylko do ludzi chorujących na cukrzycę, ale również dla osób pragnących dbać o zdrowie i sylwetkę i smacznie jeść. Przepisy, które  Pani Dorota podaje są przez nią wypróbowane, większość z nich jest łatwa i prosta do przyrządzenia. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie.
Czytaj całość...
Spacerkiem po Lublinie
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpgPrzedszkole nr 42 w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego Filia nr 17 w Lublinie, włączając się w obchody Jubileuszu 700-lecia Lublina, ogłosiło Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki pt. „Spacerkiem po Lublinie – ilustrowany przewodnik po moim mieście”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań dzieci rodzinnym miastem, zachęcanie do przedstawiania w formie plastycznej historii Lublina, jego zabytków i charakterystycznych miejsc, stworzenie okazji do rozwijania zdolności plastycznych dzieci oraz rozwijanie umiejętności literackich dzieci.
Czytaj całość...
Początki Lublina
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpg"Miasto... dzwoniące kościołami dzieciństwa"
Józef Czechowicz

W ramach obchodów 700-lecia miasta Lublina,  27 czerwca w Filii nr 6 odbyło się kolejne spotkanie z czytelnikami niesłyszącymi. Mówiliśmy o początkach i rozbudowie miasta, o pięknych zabytkach, a także o ludziach, którzy to miasto tworzyli.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 160 z 5128


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego