Aktualności
Via Jagiellonica
środa, 25 październik 2017
image_001.jpg19 października 2017 r. w Filii nr 13 wystąpił prezes Unii Szlaków "Zachód-Wschód" - Janusz Kopaczek. Pan Kopaczek opowiedział członkom Klubu Aktywnego Seniora o wyjątkowej roli Szlaku Jagiellońskiego w integracji Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Via Jagiellonica była też często uczęszczanym szlakiem kupieckim i drogą wymiany kulturowej między Zachodem a Wschodem. Autor prezentacji przybliżył też słuchaczom postacie historyczne przemierzające Szlak Jagielloński wplatając w opowieść o nich barwne anegdoty i historie, których próżno szukać w podręcznikach historii.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Senior - wolontariusz
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpg23 października gościliśmy Panią Agnieszkę Jarmuł z Fundacji 5 Medium, która przybliżyła seniorom zagadnienia związane z wolontariatem. Nasi najstarsi czytelnicy dowiedzieli się, gdzie można uzyskać informację na temat organizacji współpracujących z wolontariuszami, jakie świadczenia im przysługują oraz czy warto podpisać umowę wolontariacką. Seniorzy, zachęceni do uczestniczenia w różnych formach wolontariatu, zostali utwierdzeni w przekonaniu, że dzielenie się sobą daje ogromną radość.
Czytaj całość...
Buszujący w biblio-necie
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpg20 października zakończyliśmy kolejną edycję warsztatów zatytułowanych "Buszujący w biblio-necie", adresowanych do dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób odnaleźć książkę w katalogu, sprawdzić jej lokalizację i dostępność. Nauczyli się także szukać potrzebnych książek na bibliotecznej półce w praktyce wykorzystując nabyte na warsztatach umiejętności wyszukiwania w  katalogu online.
Czytaj całość...
Wyróżnienia dla miejsc przyjaznych seniorom
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpgGala wręczenia certyfikatów Miejsce Przyjazne Seniorom odbyła się 23 października w Teatrze Muzycznym. Za dostosowanie swoich usług do osób starszych wyróżnienia otrzymały 83 instytucje, w tym czternaście filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Czytaj całość...
Prezentacja książek z Filii nr 21
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpgLubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli to wszechstronna, profesjonalna instytucja świadcząca różnorodne usługi edukacyjne, odpowiadające stale diagnozowanym potrzebom, poszukująca rozwiązań wpływających na podnoszenie jakości pracy nauczycieli, wychowawców z naszego miasta oraz całego Województwa Lubelskiego.
Czytaj całość...
O poezji Bolesława Leśmiana
wtorek, 24 październik 2017
Filia nr 22 zaprasza Seniorów na spotkanie
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpgW 2017 roku do Narodowego Czytania został wybrany dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Utwór ten powstał na kanwie prawdziwego wydarzenia, sławnego ślubu Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, który odbył się 20 listopada 1900 roku w Kościele Mariackim w Krakowie. Po ślubie orszak weselny udał się do podkarpackiej wsi Bronowice i tam w domu Włodzimierza Tetmajera odbyło się głośne weselisko.
Czytaj całość...
Kolorowe harmonie w bibliotece. Barok
wtorek, 24 październik 2017
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpgGra Miejska "Zagrajmy w Bibliotekę"
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpgW sobotę (21 października) na ulicach Lublina odbyła się Gra Miejska - „Zagrajmy w Bibliotekę”, zorganizowana przez MBP w Lublinie. W rywalizacji przeznaczonej dla uczniów w wieku od 14 do 16 lat, wzięły udział cztery drużyny.
Czytaj całość...
Struny
poniedziałek, 23 październik 2017
image_001.jpg20 października w Filii nr 2 odbył się koncert zatytułowany Struny, podczas którego wystąpiły Karolina Kosior i Anna Szafrańska. Karolina jest studentką jazzu i lingwistyki stosowanej na UMCS, chociaż przez 12 lat uczyła się gry na skrzypcach, teraz chętniej sięga po ukulele, bo jak twierdzi: „ma tyle samo strun, ale łatwiej się z nim śpiewa”. Anna także ukończyła szkołę muzyczną, jednak wybrała karierę w zawodzie prawnika.
Czytaj całość...
Wesoła Ludwika
poniedziałek, 23 październik 2017
image_001.jpg20 października w Filii nr 31 gościliśmy artystów z Teatru „Bajarka” działającym w Lubelskiej Szkole SuperBabci i SuperDziadka. Panie przedstawiły spektakl pt: „Wesoła Ludwika” dla dzieci z Przedszkola 66 i 78, Akademii Wesołych Przedszkolaków oraz Przedszkola Martynka Bis. Widzowie z główną bohaterką – Ludwiką, podróżowali po świecie poszukując Króla z Piernika.
Czytaj całość...
Code Week
poniedziałek, 23 październik 2017
image_001.jpgW dniach 13-20 października Filia nr 38 włączyła się w Europejski Tydzień Kodowania (Code Week). Zostały przeprowadzone 4 warsztaty dla uczniów klas III i IV z Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie. Podczas zajęć dzieci miały okazję wejść w świat kodowania "od kuchni". W pierwszej części spotkania dowiedziały się na czym polega programowanie na przykładach sytuacji z życia codziennego i odkryły, że tak naprawdę każdy z nas jest programistą. Nauczyły się tworzyć polecenia i instrukcje przydatne w nauce programowania wykorzystując przy tym przepisy kuchenne.
Czytaj całość...
Spotkanie z legendarnym żmijem i mieszczką Jadwigą
poniedziałek, 23 październik 2017
image_001.jpgPewnego słonecznego poranka w Filii 34 dzieci z przedszkola Króla Maciusia I dokonały zaskakującego odkrycia. Otóż podążając śladami rozrzuconych kości natrafiły na ogromną głowę prawdziwego smoka. Przedszkolaki bardzo się zdziwiły, bo przecież w Lublinie nigdy nie było smoków. Przynajmniej tak myślały do czasu wysłuchania opowieści o lubelskich podziemiach i bardzo dziwnych odgłosach dochodzących zza ich murów. Czyżby pod ulicami Lublina kryła się smocza jama?
Czytaj całość...
Buszujące w biblio-necie
poniedziałek, 23 październik 2017
Filia nr 35 zaprasza młodzież na zajęcia
image_001.jpg

Lublin pana Romana
piątek, 20 październik 2017
image_001.jpgFilia nr 16 zaprasza na wystawę zatytułowaną „Lublin pana Romana” przygotowaną przez pracowników Galerii „Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Autorem prac jest Lublinianin - pan Roman Rogala, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją działalność w dziedzinie upowszechniania kultury oraz dorobek artystyczny. Dwukrotnie otrzymał nagrodę w konkursie „Lublin w malarstwie”.
Czytaj całość...
Szpieg, który kochał...
piątek, 20 październik 2017
image_001.jpg18 października w Filii nr 38 odbyło się drugie po wakacjach spotkanie z seniorami z cyklu „W pełni pełnoletni". Tematem była postać hrabiny Krystyny Skarbek - agentki, która z wdziękiem i uwodzicielskim  uśmiechem, w  brawurowy sposób potrafiła wykonać każde szpiegowskie zadanie.
Czytaj całość...
Siedem dni stworzenia świata
czwartek, 19 październik 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpgEnergia atomowa. Zagrożenie czy korzyść
czwartek, 19 październik 2017
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 160 z 5303


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego