Aktualności
O wolności...
piątek, 29 czerwiec 2018
image_001.jpgPisanie poezji jest swoistym aktem wolności. To szczególnie osobista sytuacja tworzenia świata z wyobraźni, nieskrępowanego zewnętrznymi czynnikami.
Czytaj całość...
"Dbałem o prawdę, o dobro ludzi"
czwartek, 28 czerwiec 2018
image_001.jpgZ okazji 100. rocznicy urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Filii nr 6 odbyło się spotkanie z osobami niesłyszącymi. Arcybiskup Ignacy Tokarczuk należał do tych niezłomnych biskupów, którzy w okresie komunistycznego terroru i prześladowań wykazał się nadzwyczajną odwagą, determinacją i inteligencją.
Czytaj całość...
Podróże po Polsce z Michałem Olszewskim w DKK
czwartek, 28 czerwiec 2018
image_001.jpg"Roślinność zeżre zabytek do końca"
Michał Olszewski "Zapiski na biletach"

Czytając "Zapiski na biletach" (Wołowiec 2017) na spotkanie DKK w Filii nr 10, czynione były skrupulatne zapiski z "Zapisków...". Nie mogło umknąć choćby słowo z książki, w której autor takimi opisuje Polskę: "Rozebrana do naga, jednocześnie w pastelach, delikatnych zieleniach ozimin, agresywnych seledynach, pomarańczach, czerwieniach. Pocięta, w bliznach, krwi, węglowym dymie, mgle spalin, dumna i nieszczęśliwa, sfrustrowana i spokojna. Najpiękniejsza wariatka".
Czytaj całość...
Baśnie, bajki i bajeczki
środa, 27 czerwiec 2018

image_001.jpg

Różne twarze biblioteki!
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
W imieniu Ogólnopolskiej Sieci Bibliotekarzy LABiB zapraszamy do udziału w II edycji zjazdu lokalnego bibliotekarzy z Lubelszczyzny BiblioLAB.
image_001.jpgCzytaj całość...
Chwile z Armenią w Filii nr 11
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
image_001.jpgArmenia jest nazywana Perłą Kaukazu lub krajem na rozdrożu świata. Graniczy z Gruzją, Azerbejdżanem, Iranem i Turcją. Dzisiejsza Armenia jest maleńkim krajem zamieszkałym przez niespełna trzy miliony osób, ale jednocześnie ma bogate tradycje i historię sięgającą starożytnego Urartu. Ze względu na położenie geograficzne w całej swej historii była terenem ścierania się wpływów sąsiadujących mocarstw.
Czytaj całość...
I tu właśnie Polska się zaczęła
piątek, 22 czerwiec 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Filia nr 34 zorganizowała konkurs plastyczny „I tu właśnie Polska się zaczęła – ilustracja legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Do filii wpłynęło wiele prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 50, Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego i Euro Szkoły. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach wiekowych.
Czytaj całość...
Terapeutyczna moc poezji
piątek, 22 czerwiec 2018
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Wystawa Adama Godlewskiego
piątek, 22 czerwiec 2018
image_001.jpgFilia nr 39 prezentuje wystawę prac malarskich i rysunkowych autorstwa Adama Godlewskiego, absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Adam Godlewski specjalizował się w grafice artystycznej, którą zajmuje się do dnia dzisiejszego. Portrety wykonane w technice olejnej i suchej pasteli stanowią główną część jego artystycznych zainteresowań. Prace eksponowane na wystawie są jego pracami autorskimi i pochodzą z prywatnego zbioru artysty.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Młoda kultura w LSM
czwartek, 21 czerwiec 2018
Filia nr 26 zaprasza
image_001.jpgZbieramy wspomnienia o baobabie!
środa, 20 czerwiec 2018
Galeria Labirynt zaprasza do udziału w akcji
image_001.jpg
Czytaj całość...
Historia ul. Peowiaków
środa, 20 czerwiec 2018

image_001.jpg

Żonglerzy z Fundacji Sztukmistrze w Domu Żołnierza
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgŻonglerzy z Fundacji Sztukmistrze kolejny raz zakończyli zajęcia pokazem swoich umiejętności w Domu Żołnierza. Jest to zwieńczenie całego sezonu zajęć cyrkowych, które odbyły się w Filii nr 35. Współpraca z Fundacją trwa już pięć lat, a zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
Czytaj całość...
Gry planszowe - zakończenie sezonu
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgMiłośnicy gier planszowych w Filii nr 35 zakończyli sezon rozgrywkami turniejowymi.
Czytaj całość...
Jestem bezpieczny na drodze
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgOd dziś w sali głównej Biblio można obejrzeć wystawę prac, powstałych z okazji XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - "Jestem bezpieczny na drodze".
Czytaj całość...
Prelekcja o arcybiskupie Ignacym Tokarczuku
wtorek, 19 czerwiec 2018
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpgMuzyka XX wieku
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpg6 czerwca w Filii nr 2 odbył się koncert wieńczący III edycję „Kolorowych Harmonii w Bibliotece”. Koncerty mają za zadanie promować grupę instrumentów dętych - odpowiedzialnych za „koloryt” brzmienia orkiestrowego, łączą edukację z wysokimi walorami artystycznymi prezentowanych utworów. „Kolorowe Harmonie w Bibliotece” są owocem trzyletniej współpracy ze Szkołą Muzyczną im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Koordynatorem z ramienia biblioteki jest pracownik filii, a z ramienia szkoły - pan Andrzej Schab - solista Filharmonii Lubelskiej, członek kwartetu klarnetowego Claribel, a przede wszystkim - pedagog.

Czytaj całość...
Tydzień Grozy
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgOd 21 do 25 maja w Filii nr 2 trwał Tydzień Grozy. Był to czas wypełniony wykładami i dyskusjami którym towarzyszyła wystawa fotografii pt. „Bez wyjścia” autorstwa Karoliny Burzak - studentki Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy prac Aliny Gumieniak
poniedziałek, 18 czerwiec 2018
image_001.jpg"Mija już osiem lat kiedy zaczęłam realizować swoje pragnienie malowania" - mówi nasz gość Alina Gumieniak. "Nie wiedziałam jak zacząć, wiedziałam tylko, że chcę powrócić do momentu w dzieciństwie, kiedy to siadałam przed kawałkiem papieru i rysowałam, rysowałam, rysowałam...".
Czytaj całość...
Zwierzęta w obiektywie
poniedziałek, 18 czerwiec 2018
image_001.jpg
15 czerwca w Filii nr 37 odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Olszaka "Zwierzęta w obiektywie". Prace można oglądać do 13 lipca.
Krzysztof Olszak urodzony w 1962 roku w Puławach. Fotografik zamieszkały w Lublinie. Fotografią zajmuje się od 1980 roku. Zaczynał od fotografii klasycznej, analogowej, obecnie uprawia fotografię cyfrową. Jego inspiracją jest ogólnie pojęta przyroda. Obecnie tworzy abstrakcje.
Jego fotografie były dotychczas prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Znajdują się też w wielu publikacjach książkowych i czasopismach.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 160 z 5988


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego