Aktualności
Library Talent Show!
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Warsztaty haftu strukturalnego
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 31
image_001.jpg


O czym mówią nagrobki?
wtorek, 27 listopad 2018
image_001.jpg
O czym mówią nagrobki? Analiza symboliki występującej na cmentarzach katolickich, prawosławnych, żydowskich i pozawyznaniowych. Prelekcja ze slajdami.

20 listopada Filia 34 MBP miała przyjemność gościć Łukasza Marcińczaka filozofa, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, od 2006 roku stale związanego z "Akcentem", na łamach którego publikuje eseje, recenzje i szkice na temat twórców z kręgu paryskiej „Kultury” oraz wielokulturowej przeszłości Lublina i Lubelszczyzny.
Czytaj całość...
Jak smyka zmienić w czytelnika
wtorek, 27 listopad 2018
image_001_big.jpg
Aktualizacja 27 listopada 2018

Odkrywam świat zmysłów - warsztaty w ramach projektu „Jak smyka zmienić w czytelnika”

W ubiegłym tygodniu w Filii nr 38 MBP rozpoczęliśmy cykl warsztatów w ramach projektu „Jak smyka zmienić w czytelnika”. Projekt jest skierowany do rodziców i dzieci w wieku 1-5 lat.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Czytaj całość...
Nie tylko Medal Niepodległości
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 26 listopada 2018


Muzealny Oddział Dom Kuncewiczów po raz kolejny zaprasza na prelekcje poparte prezentacją multimedialną, które tym razem poświęcone są odznaczeniom przyznanym autorce "Dwóch księżyców". Pani Monika Januszek-Surdacka - kierownik Domu Kuncewiczów przede wszystkim skupia się na Medalu Niepodległości, który Maria Kuncewiczowa otrzymała z rąk marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dzięki zaplanowanym spotkaniom będzie można lepiej poznać twórczość pisarki mocno związanej z Kazimierzem Dolnym. Pani Monika opowiada o wielu interesujących aspektach życia prywatnego popartych informacjami zdobytymi z prywatnych korespondencji i dzienników autorki. Wykład jest jednocześnie zachętą do tego, by wrócić do książek pisarki i zachęcić gości do odwiedzin nadwiślańskiego miasteczka, a tym samym Muzeum.
Czytaj całość...
Śniło mi się, że...
poniedziałek, 26 listopad 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpgPory jesieni polskiej
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_001.jpg

Beuys - szaman współczesności
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
21 listopada 2018 r. w Filii nr 2 swój wykład w ramach cyklu "Magia sztuki. Od uobecnienia do nieobecności" wygłosiła Marta Ryczkowska - historyczka i krytyczka sztuki, artystka performatywna, kuratorka wystaw, autorka tekstów poświęconych sztuce, edukatorka, prezes  Lubelskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Otwarta Pracownia". Jej wykład "Joseph Beuys - szaman współczesności" poświęcony był sylwetce artysty, który jest także tematem rozprawy doktorskiej prelegentki.
Czytaj całość...
Legiony w dokumentach
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_002.jpg

Artystycznie dla Niepodległej
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_001.jpg


Jesień
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 26 listopada 2018

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.

Tadeusz Wywrocki

Obecna pora roku kojarzona jest powszechnie ze smutkiem i nostalgią, ale na przełomie wieków artyści różnie postrzegali jesień. Ta wyjątkowa pora roku wabi nas feerią barw i spadającymi z drzew liśćmi. O tym jak ważny jest to okres w przyrodzie i jakie niesie zmiany, rozmawiamy w naszych filiach podczas zajęć z dziećmi oraz prowadząc warsztaty plastyczne.
Czytaj całość...
Moja Mała Ojczyzna
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgW 2018 roku niejednokrotnie mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych przygotowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z nich był projekt „Tajemnice starej fotografii” realizowany przez Klub SuperBabci i SuperDziadka w ramach miejskiego cyklu „Dzielnice Kultury”, współfinansowany przez Warsztaty Kultury. 22 listopada w Filii nr 21 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego „Moja mała Ojczyzna”, będącego integralną częścią całego projektu. Mieliśmy przyjemność gościć laureatów i wyróżnionych uczestników - przedszkolaki oraz uczniów  młodszych klas szkół podstawowych wraz z nauczycielami prowadzącymi.
Czytaj całość...
Wieczór andrzejkowy
piątek, 23 listopad 2018

image_001.jpg

Kobiety Powstań
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Filia nr 34 miała przyjemność gościć dr. Zdzisława Bielenia na wykładzie „Kobiety Powstań”. Uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz seniorzy wysłuchali opowieści o odważnych, pomysłowych i niestrudzonych Polkach walczących o wolność swoich najbliższych i Ojczyzny.
Czytaj całość...
Warsztaty twórcze tylko dla dorosłych
czwartek, 22 listopad 2018
image_001.jpg
Raz w miesiącu w Filii nr 40 odbywają się zajęcia twórcze dla dorosłych. Jest to czas oderwania się od codzienności i poświęcenia się pasji tworzenia. Podczas pierwszego spotkania Panie ozdabiały karty albumu na pamiątki i fotografie.
Czytaj całość...
Polskie drogi do niepodległości
czwartek, 22 listopad 2018
image_001.jpg
W piękne wtorkowe popołudnie Filia nr 28 gościła mgr Romana Zarzyckiego wieloletniego pracownika WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie i znakomitego historyka. Pan Roman z entuzjazmem i przejęciem opowiadał o trudnych i niezwykłych drogach, jakie Polacy musieli przejść by odzyskać niepodległość. Nawiązał do naszych wielkich Polaków jak Piłsudski, Paderewski, Dmowski oraz o tych mniej znanych jak Karolina Kózkówna, Józef Haller, ksiądz Skorupko czy Bolesław Zajączkowski.
Czytaj całość...
"Ostatni pustelnik" Michaela Finkela w DKK w Filii nr 10
środa, 21 listopad 2018
image_001.jpg(...) Mimo wszystko można nie mieć nic
Szarą nitką łączyć szare dni
Wielki Świat po Ciebie listy śle
Szalik weź, poza tym... Trzymaj się... (...)

A. Poniedzielski

Christopher Knight przez 27 lat żył w lesie, w pobliżu jeziora North Pound w stanie Maine. W 1986 roku opuścił rodzinny dom z postanowieniem ucieczki od cywilizacji. Udało mu się zbudować w gęstym lesie obozowisko. Znalazł takie miejsce, dokonał tak niezwykle misternej sztuki "osobności", że nikt przez te lata nie trafił na malutki choć trop obozowiska.
Czytaj całość...
Spotkanie z Barbarą Rejniewicz
środa, 21 listopad 2018
image_001.jpgListopad tego roku jest miesiącem wyjątkowym za sprawą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Fundacja rozwoju osobistego "STUDEO" oraz Fundacja M-ART włączają się do świętowania tego pięknego jubileuszu poprzez realizację projektu „Lubelskie pogawędki. Edycja II”. 20 listopada w Filii 24 odbyło się spotkanie „Lubelskie drogi do wolności”, które zrealizowano w ramach tego projektu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 121 - 140 z 6273

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego