Aktualności
Gawędy o sztuce
piątek, 10 listopad 2017
Filia nr 11 zaprasza
image_001.jpg


Performatywne czytanie "Dziadów"
piątek, 10 listopad 2017
image_001.jpg7 września w Filii nr 2 odbyło się performatywne czytanie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Kolejny rok z rzędu bibliotekarze wcielili się w postaci znane z dramatu wieszcza (Guślarz - Agnieszka Chudnicka, Starzec, pasterka - Izabela Bartkowiak, Aniołek - Marta Mazurek, Sowa - Marta Piasecka, Kruk - Dariusz Jóźwik, Widmo Złego Pana - Maria Dąbrowska-Wosiak, Dziewczyna - Dorota Olejniczek-Klementewicz). Tym razem słuchaczami jak też współuczestnikami tego wydarzenia było niemalże 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie.
Czytaj całość...
Bezpieczeństwo na drodze
czwartek, 09 listopad 2017
image_001.jpgZbliża się zima, zmieniają się warunki atmosferyczne, a dzień staje się coraz krótszy. Dlatego też powinniśmy przywiązywać duża wagę do bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. W trakcie cyklu zajęć o bezpieczeństwie na drodze, wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Roztocze” zwróciliśmy szczególną uwagę na szereg błędów popełnianych przez pieszych i kierowców.
Czytaj całość...
Tajemnice jednego dzieła
czwartek, 09 listopad 2017
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Księżniczki czy niewolnice? - historia kobiet w islamie na podstawie książek T. Valko i L. Shukri
czwartek, 09 listopad 2017
image_001.jpgW zimne, listopadowe popołudnie w Filii nr 38 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „W pełni pełnoletni”. Rozmawiałyśmy o sytuacji kobiet, które poślubiły Arabów i weszły do ich świata, religii i kultury. Historie kobiet są bardzo rożne, jedne są opowieścią o pięknej, szczęśliwej miłości, życiu w luksusie i dobrobycie, inne pokazują skrajną biedę i okrucieństwo wobec kobiet wyznaczone religią.
Czytaj całość...
Code Combat  Podejmij wyzwanie!
czwartek, 09 listopad 2017
image_001.jpgW poniedziałek, 6 listopada, w Filii nr 38 odbyły się pierwsze zajęcia kodowania dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Uczestnicy uczyli się programować w JavaScript - języku przydatnym m. in. przy tworzeniu stron internetowych.
Czytaj całość...
Warsztaty z kaligrafii
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 12 zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach
image_001.jpg


Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w dialogu  miasto wielu kultur
środa, 08 listopad 2017
image_001.jpgW Fili nr 31 prezentowane są makiety, ważnych dla historii miasta obiektów kultu. Są to trzy kościoły katolickie (Archikatedra, Bazylika Dominikanów, Kościół Akademicki KUL), ewangelicki i dwie cerkwie (Katedra prawosławna p.w. Przemienienia Pańskiego oraz grecko - katolicka p.w. Świętego Mikołaja Cudotwórcy). Autorami prac są uczniowie pobliskiego gimnazjum: Jakub Wrzos, Jakub Wojtaszek, Leonard Zięba, Paweł Gąska.
Czytaj całość...
Przestrzenie kobiety
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Nasze miasto w poezji
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 22 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Smaki Lubelszczyzny
poniedziałek, 06 listopad 2017
image_001.jpgLublin jest miastem, w którym od wieków przenikały się religie, kultury i tradycje, także te kulinarne. W kuchni Lubelszczyzny, jak w tyglu, mieszają się smaki Polski, Europy a nawet Orientu. Zza Buga trafiły tu pierogi św. Jacka, z tradycji tatarskiej wywodzą się pierekaczewniki i czeburieki, z ormiańskimi kupcami przywędrowały do Zamościa basturma i orientalne szaszłyki. Najbardziej charakterystyczny produkt kojarzący się z miastem, to smak cebularzy, które prawdopodobnie Esterka wypiekała królowi Kazimierzowi. Gryczane pirogi z okolic Biłgoraja i Janowa Lubelskiego w swojej popularności porównywane są do podhalańskich oscypków, a uwielbiany przez króla Jana III Sobieskiego arkas do dziś stanowi przysmak w okolicach Pilaszkowic. Najbardziej znane potrawy związane z Lublinem i regionem były przedmiotem cyklu zajęć, które odbyły się w Filii nr 21.
Czytaj całość...
Lapis philosophorum
poniedziałek, 06 listopad 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Warsztaty z Magdaleną Filip
piątek, 03 listopad 2017
image_001.jpgWe wrześniu i w październiku Filia nr 26 gościła panią Magdę Filip z Fundacji Hesperos, która poprowadziła cykl zajęć plastycznych dla młodych czytelników i uczniów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 38. Uczestnicy warsztatów wykonali niepowtarzalną, kolorową biżuterię (kolczyki i bransoletki), wiszące ozdoby na okno z płyt CD, a także quillingowe literki do powieszenia na ścianie.
Czytaj całość...
Spotkanie z Krystyną Pydą
piątek, 03 listopad 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Bolesław Leśmian (1877 - 1937)
czwartek, 02 listopad 2017
image_001.jpg22 stycznia minęła 140. rocznica urodzin Bolesława Leśmiana, a 5 listopada będziemy obchodzić 80. rocznicę jego śmierci. Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przez cały 2017 rok organizowały wydarzenia popularyzujące twórczość tego czołowego przedstawiciela literatury dwudziestolecia międzywojennego.
Czytaj całość...
Biblio-Koderzy
czwartek, 02 listopad 2017
image_001.jpgW październiku w Filii nr 38 rozpoczęliśmy spotkania klubu kodowania pod nazwą „Biblio-Koderzy”. Są to warsztaty z programowania adresowane do dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat. Podczas dotychczasowych zajęć uczestnicy stawiali pierwsze kroki w sztuce programowania za pomocą bloków.
Czytaj całość...
Barok. Muzyka instrumentalna wychodzi z cienia
czwartek, 02 listopad 2017
image_001.jpg25 października w Filii nr 2 rozpoczęła się III edycja cyklu koncertowego „Kolorowe Harmonie w Bibliotece”. W tym roku słuchacze będą mieli okazję odbyć metaforyczną podróż do przeszłości i poznać jak zmieniał się styl muzyczny kolejnych stuleci, w jakim kierunku następowały modyfikacje w formie muzycznej oraz jakie wykazywała ona związki z myślą estetyczną epoki. Podróż tę rozpoczął koncert „Barok. Muzyka instrumentalna wychodzi z cienia”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 120 z 5306


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego