Aktualności
Robienie ozdób choinkowych
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Gaudium w służbie Papieskiego Słowa
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpg
Ekspozycja w Filii nr 19 dotyczy związków Wydawnictwa z Karolem Wojtyłą – biskupem i papieżem – na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Zawiera zdjęcia upamiętniające m.in: spotkania pracowników Wydawnictwa z Janem Pawłem II, momenty przekazywania literackich pamiątek, partycypacji wybitnych artystów w promocji książek o Janie Pawle II, publikacje dotyczące nauczania Papieża i jego świętości. Ponadto dokumentuje udział „Gaudium” w propagowaniu wspomnień o św. Janie Pawle II  wśród lubelskiej społeczności.
Czytaj całość...
Akcja Załóż, że...
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgPrzez cały listopad w Filii nr 37 miała miejsce akcja pod hasłem „Załóż, że... przeczytasz więcej książek, zbierzesz więcej zakładek”. Zgodnie z założeniem akcji, każda osoba wraz z wypożyczonymi książkami była obdarowywana zakładką z ciekawym hasłem promującym czytelnictwo. Na najmłodszych również czekały atrakcyjne zakładki. Aby rozbudzić ciekawość naszych czytelników, każdego dnia były rozdawane inne zakładki.
Czytaj całość...
Wystawa plakatów "Różowe sny"
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Galeria OKNA
zaprasza na wernisaż wystawy
RÓŻOWE SNY
4 grudnia 2018 r., godz. 17.00
image_001.jpg


Ubieranie osiedlowej choinki
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpgCzytam sobie w bibliotece. Moje miejsce  moja wolność
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
Filia 34 wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność”, który jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Informacyjnego oraz wydawnictwo Egmont z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II SP nr 50. Więcej informacji o realizacji projektu na stronie www.labib.pl
Czytaj całość...
Warsztat świąteczny przy kawie
piątek, 30 listopad 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgSpotkanie z Agnieszką Moniką Polak
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpgAgnieszka Monika Polak jest pisarką, poetką i muzykiem. Zadebiutowała literacko książką „Mimo wszystko” wydaną w 2012 roku. Historyczne symbole rodzinnego Lublina można odnaleźć w dwóch kolejnych publikacjach „Ślad przeznaczenia” oraz „Dalekie podróże z Bliską”. Pierwsze jej wiersze ukazywały się w antologiach, a na koniec 2018 roku Autorka zapowiedziała wydanie własnego tomiku poezji.
Czytaj całość...
Koncert Laureatów XII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpg
Protokół
z posiedzenia Komisji Konkursowej
Koncertu Laureatów
XII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
z dnia 29 listopada 2018 r.    Jury w składzie: Witold Kopeć, Roma Drozdówna, Mieczysław Wojtas, po wysłuchaniu 12 recytatorów i recytatorek w dwóch kategoriach wiekowych postanowiło nagrodzić:

- w kategorii szkół podstawowych i  gimnazjalnych:
I nagroda   - Zofia Lutek – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie
II nagroda -  Zuzanna Zdunek -  Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie
III nagroda - Nadia Wójcik -  Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie
Czytaj całość...
Warsztaty efektywnego uczenia się
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpgJak zapamiętać a nie „wkuwać”? Co zrobić aby zdobyta wiedza została na dłużej? Jak się uczyć? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie podczas pierwszych cyklicznych „Warsztatów efektywnego uczenia się” w Filii nr 38. Naszymi gośćmi była V klasa ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Czytaj całość...
Droga do wolności
czwartek, 29 listopad 2018
image_001.jpg„Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania”

Te słowa z piosenki Marka Grechuty były mottem inscenizacji patriotycznej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, którą mogliśmy oglądać w Filii nr 31 28 listopada. Przygotowali ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod kierunkiem Pani Iwony Kozak i Pani Magdaleny Kwiecień-Bystrek. Tematem przewodnim widowiska była opowieść o losach Rzeczpospolitej, jej dawnej chwale i wielkości, upadku, niewoli pod zaborami – i odzyskaniu wolności w 1918 roku. W akompaniamencie muzyki patriotycznej, a także utworów Seweryna Krajewskiego i Marka Grechuty uczniowie deklamowali wiersze oddające powagę historycznych wydarzeń.
Czytaj całość...
Akwarelowe impresje
środa, 28 listopad 2018

image_001.jpg

Bój o Polskę...
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgW ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Filia nr 6 przygotowała prelekcję i wystawę "Bój o Polskę" o Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Na spotkanie w bibliotece przybyły osoby niesłyszące z opiekunką i tłumaczką języka migowego.
Czytaj całość...
Przynieśli Polsce Niepodległość
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgSetną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Filia nr 13 uczciła wykładem Krystyny Tatarczak, prelegentki, która wiele lat współpracuje z nasza placówką. Autorka poświęciła swoją uwagę przede wszystkim fenomenowi Józefa Piłsudskiego, którego od lat "poznaje" poprzez lektury i  opowieści świadków minionej historii. Prelegentka z rozmysłem nie wgłębiała się w życiorys Józefa Piłsudskiego tylko wydobyła te momenty i rysy charakteru, które stanowiły o jego wyjątkowości i doniosłości. Niepodległość niejedno ma imię, zatem obok Marszałka zostało przywołanych wiele wybitnych i znaczących postaci, budowniczych wolnej Polski. Niebagatelną rolę odegrało w tym także środowisko lubelskie, szczególnie młodzież wielu lubelskich szkół.
Czytaj całość...
Dni Edukacji - książkowy pokaz mody
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpg
Na Wydziale  Pedagogiki i Psychologii UMCS 26 listopada odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu „ZA PROGIEM” – wyprawy odkrywców. Przygotowane z tej okazji warsztaty - Dni Edukacji - były realizowane we współpracy z Filią nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W ramach projektu pracownicy biblioteki zorganizowali konkurs plastyczny "Bohaterowie książkowi mojego życia" promujący wśród dzieci czytanie ze zrozumieniem oraz rozbudzenie zainteresowań książką i zamiłowanie do czytelnictwa.
Czytaj całość...
Historia ul. Peowiaków
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


Gra miejska
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgW ramach projektu „Lub Art Story - warsztaty tworzenia gier miejskich” uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie samodzielnie przygotowali scenariusz gry miejskiej „Zaginiony”, którego fabuła dzieje się we współczesnym Lublinie. Jednym z punktów przedsięwzięcia była Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rynku 11.
Czytaj całość...
Weź udział w Pasjonującym Tygodniu
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 120 z 6273

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego