Aktualności
Życie kulturalne w Münster
czwartek, 31 sierpień 2017
image_001.jpgW Filii nr 28 miało miejsce otwarcie wystawy pt. "Życie kulturalne w Münster". Kolejna wystawa promująca miasto partnerskie Lublina - Münster przedstawia bogatą i aktualną ofertę placówek kultury najpiękniejszego miasta Westfalii. Materiały do wystawy zostały przekazane naszej filii przez Förderverein Münster - Lublin. Dzięki życzliwości Pani Michaeli Heuer z Biura Promocji Münster możemy zaprezentować naszym czytelnikom plakaty, foldery i bieżące programy teatrów, muzeów, filharmonii i innych instytucji kultury.
Czytaj całość...
Stare, ale jare! - zabawy podwórkowe z dawnych lat
środa, 30 sierpień 2017
image_001.jpgW dniach 21-23 sierpnia, przenieśliśmy się w czasie do lat 90., kiedy słoneczne wakacyjne dni wszystkie dzieci spędzały na dworze, oddając się swobodnej zabawie. Przez trzy dni graliśmy w klasy, gumę, zbijanego, piłka parzy, raz dwa trzy baba jaga patrzy, gąski gąski do domu, berka. Odtwarzaliśmy scenki podczas Króla Lula i biegaliśmy przy grze „chodzi lisek koło drogi”.
Czytaj całość...
Moje impresje - Kamil Czernic
środa, 30 sierpień 2017
Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w akwareli Artura Orłowskiego
poniedziałek, 28 sierpień 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest wystawa z cyklu Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w akwareli Artura Orłowskiego.
Artur Orłowski rozpoczął działalność artystyczną  w 1986 roku. W swoich pracach stosuje techniki olejne, akwarelowe i rysunek. Wykonuje portrety, pejzaże oraz olejne kopie realistyczne. Swoją twórczość eksponuje w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki w Sandomierzu, w Nisku, Janowie Lubelskim, Tarnobrzegu.
Wystawione w bibliotece prace artysty przedstawiają zabytki Lublina m.in: Zamek, Bramę Grodzką, Teatr Stary, Bramę Krakowską, Archikatedrę Lubelską.
Wystawa potrwa do 29 września, zapraszamy do oglądania.
Czytaj całość...
Magda Stachula - spotkanie autorskie
czwartek, 24 sierpień 2017
image_001.jpgZ ogromną przyjemnością zauważamy, że literatura polska cieszy się wśród naszych czytelników ogromną popularnością. Dzieła polskich pisarzy są wybierane z wielu powodów. Przedstawiane problemy są dla nas realne, mentalność głównych bohaterów jest bliższa sercu, a tło historyczne- bardziej zrozumiałe. Szczególne zainteresowanie budzą polskie powieści sensacyjne, więc śmiało możemy powiedzieć, że spotkanie z Panią Magdą Stachulą było spełnieniem marzeń wielu naszych czytelników.
Czytaj całość...
Abstrakcyjna natura
poniedziałek, 21 sierpień 2017
image_001.jpgJulia Rychwińska, Studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Po uszy zakochana w malarstwie i dobrej poezji. Swoją przyjaźń z obrazami rozpoczęła za czasów przedszkolnych i nigdy się z nią nie rozstała. Pierwsze sztalugi w wieku 8 lat otrzymała od ojca chrzestnego, wtedy już wiedziała, że z malarstwem nie rozstanie się nigdy. Wzloty i upadki w dziedzinach artystycznych pozwoliły jej udoskonalić siebie i obrać odpowiedni kierunek. Przez lata docierała się z różnymi stylami artystycznymi, by w wieku 21 lat uznać, że najmocniej odwzorowują ją sztuki abstrakcyjne. Takie jest również jej wnętrze, osobowość i życie.
Czytaj całość...
Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem
poniedziałek, 21 sierpień 2017
Siedem obrazów na 700-lecie Lublina
piątek, 18 sierpień 2017
image_001.jpgAutorską wystawę "Siedem obrazów na 700-lecie Lublina" można oglądać w Filii nr 21 od 10 sierpnia 2017 roku. Kazimierz Kraczoń po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wrócił do rodzinnego miasta, by otworzyć własną pracownię architektoniczną, rozwijając przy tym pasję rysowania i malowania. W autorskiej szkole rysunku i malarstwa przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, prowadzi też plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych. Jest członkiem Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.


Czytaj całość...
Poczytaj przy kawie w bibliotece
piątek, 18 sierpień 2017
image_001.jpgBędziemy proponować kolejne daty spotkań, aby mogły się sobą nacieszyć Przyjaciółki Staromiejskiej Filii nr 21, uczestniczki naszych szkoleń z podstawowej obsługi komputera. Dzisiaj to my od nich dowiadujemy się, jakie nowinki wprowadził portal społecznościowy, z którego namiętnie korzystają. Ot, wystarczyło skrzyknąć się na czacie, 9 sierpnia dołączyło kilka innych osób, które codziennie pozdrawiają się wirtualnie. Podzielmy się więc czasem, lekturą, wspomnieniami. Napijmy się herbaty, zaparzonej świeżej mięty, poczujmy zapach kawy, którą trzeba pić w najlepszym towarzystwie albo w samotności - wtedy smakuje tak, jak pachnie.


Czytaj całość...
MAPY - Aleksandry i Daniela Mizielińskich
piątek, 11 sierpień 2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
zaprasza na wystawę ilustracji książkowej prezentowaną w filiach
od 7 sierpnia do 13 września 2017

image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Minh Dam - Trzy Kontynenty
środa, 09 sierpień 2017
image_001.jpgW Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy malarstwa Minh Dama, zatytułowanej "Trzy kontynenty". Ekspozycja została zorganizowana w ramach projektu "Sztuka w OKNACH" przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji 700-lecia Miasta Lublin.
Minh Dam urodził się w Wietnamie, skąd w wieku 7 lat wyemigrował do Polski. Tu ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Czytaj całość...
Poznaj swojego sąsiada
wtorek, 08 sierpień 2017
image_001.jpgW sierpniu w Filii nr 11 można obejrzeć wystawę szkiców naszego czytelnika Krzysztofa Chmielewskiego. Sam o sobie mówi: "Gitarzysta, poeta, grafoman literacki przy okazji malarz... szkice są jak improwizacja jazzowa na gitarze - są ulotne i nie wracają nigdy."
Krzysztof Chmielewski
Czytaj całość...
700 lat Lublina. Poznajemy najcenniejsze zabytki.
środa, 26 lipiec 2017
image_001.jpg25 lipca odbyliśmy z czytelnikami niesłyszącymi kolejną wycieczkę po Lublinie. Co prawda w zmniejszonym składzie (sezon urlopowy), ale nikt z nas nie chciał z tej przyjemności rezygnować. Spacerując po Starym Mieście odwiedziliśmy Bazylikę oo. Dominikanów i Archikatedrę Lubelską.
Czytaj całość...
Rok Tadeusza Kościuszki
środa, 26 lipiec 2017
image_001.jpgZ okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki uchwałą Parlamentu RP, rok 2017 ogłoszony został Rokiem Tadeusza Kościuszki.
Tadeusz Kościuszko (ur. 4 lutego 1746 r. w Mereczowszczyźnie, zm. 15 października 1817 r. w Solurze) inżynier wojskowy, fortyfikator m.in. West Point, polski i amerykański generał, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775–1783).
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 120 z 5113


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego