Aktualności
Moje Anioły
poniedziałek, 09 grudzień 2019
image_001.jpg
Z początkiem grudnia w Filii nr 34 zagościła wystawa prac Marii Jeżowskiej „Moje Anioły”. Autorka jest Lublinianką i mieszka na Węglinie. Pani Maria jest absolwentką Liceum Plastycznego im. C.K. Norwida. Mimo niezwiązanej z twórczością artystyczną pracy zawodowej po wielu latach powróciła do swojej pasji malarskiej, którą rozwija pod okiem artysty plastyka Elizy Dudek-Wójcickiej w Akademii Rysunku i Malarstwa Canaletto Art. Uczestniczyła w plenerach malarskich w Kazimierzu Dolnym, Białowieży i Lublinie. Jej prace, wśród których są pejzaże, portrety, anioły, prezentowane były na wystawach zbiorowych w Zamościu i Lublinie. Wystawa „Moje Anioły” jest pierwszą indywidualną wystawą Marii Jeżowskiej. Tematami prezentowanych na wystawie prac są anioły.
Czytaj całość...
Mikołajkowy podarunek
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpg
Każdy lubi być obdarowany prezentem od Mikołaja. Dzisiaj w Filii nr 28 Mikołaj zostawił dla czytelników książkowe upominki, by zachęcić ich do częstych odwiedzin w bibliotece i czytania książek.
Czytaj całość...
Nagroda imienia Olgi Rok
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpgW Łodzi podczas  dziesiątego Kongresu Bibliotek „Różni. Równi. Ważni.” , dla Olgi Wójtowicz, naszej pracownicy Filii nr 18 MBP przyznano prestiżową nagrodę imienia Olgi Rok. Celem konkursu jest wspieranie i docenianie wszystkich bibliotekarek i bibliotekarzy w kraju.
fot. Karolina Szczepocka, Tomasz Wójtowicz
Czytaj całość...
Pierwsza godzina z północy biła...
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpgDziwny Chór Ence Pence powstał ponad dwadzieścia lat temu z potrzeby wspólnego śpiewania wśród sympatyków Orkiestry św. Mikołaja. Dzięki udziałowi w wielu międzynarodowych warsztatach folkowych repertuar obejmujący głównie pieśni polskie, łemkowskie i ukraińskie śpiewacy rozszerzyli o piosenki białoruskie, rosyjskie oraz bułgarskie.
Czytaj całość...
Warsztaty recyklingowe
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpg
Dziś uczestniczki Klubu Aktywnego Seniora Domu Kultury LSM spotkały się w Filii nr 13 MBP na warsztatach, aby przygotować recyklingowe ozdoby choinkowe. 19 grudnia zawisną one na okazałym świerku rosnącym na placu przy fontannie w osiedlu A. Mickiewicza.
Wspólne ubieranie osiedlowej choinki i śpiewanie kolęd jest już tradycją wśród mieszkańców wszystkich osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W inicjatywę służącą integracji mieszkańców z roku na rok angażuje się coraz więcej instytucji i osób prywatnych.

Zapraszamy 19 grudnia 2019 r., godz. 13.00 na plac z fontanną. Oprócz dobrego humoru należy zabrać ze sobą własnoręcznie przygotowane recyklingowe ozdoby na choinkę.

Czytaj całość...
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpg
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwykle uroczysty czas. Przygotowujemy się do nich stopniowo. Pamiętajmy też, że w naszych domach nie może zabraknąć świątecznego klimatu. Z pomocą przychodzą różnorodne warsztaty artystyczne, podczas których w naszych filiach lubelscy bibliotekarze podpowiadają jak wykonać bożonarodzeniowe dekoracje. Zapraszamy na naszą stronę, na której Państwo znajdziecie ofertę kreatywnych warsztatów tworzenia ozdób świątecznych, a także relację zdjeciową z tych, które się już zakończyły.

Czytaj całość...
Lublin 450 lat od Unii Lubelskiej - wernisaż w Filii 11 MBP
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpg
W 2019 roku przypada 450. rocznica podpisania przez Polskę i Litwę Unii Lubelskiej.  Postanowiłyśmy więc włączyć się w obchody rocznicy organizując plener malarski na ulicach naszego pięknego miasta. W tym wydarzeniu, które odbyło się 7 lipca, udział wzięły Malarki z Konopnicy i Fanki Sztuki działające przy naszej bibliotece. Efektem tego spotkania jest wystawa obrazów i zdjęć, które w trakcie malowania robiła Małgorzata Sulisz. Kuratorem pleneru i wystawy jest Barbara Bartnik. Wystawa będzie u nas gościła do połowy stycznia 2020. Zapraszamy do oglądania.
Jadwiga Skórska, Anna Pawlak
Czytaj całość...
Poznajmy się!
czwartek, 05 grudzień 2019
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Wystawa ilustracji do bajek Izabeli Madeja
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpgDo końca grudnia w Filii nr 37 można oglądać "Wystawę ilustracji do bajek" Izabeli Madeja, ilustratorki i plastyczki pochodzącej z Lubelszczyzny. Izabela Madeja posługuje się obrazem, aby prowadzić swoją narrację i opowiadać historie. Zafascynowana światem legend, baśni i niesamowitych historii, tworzy prace z pogranicza fantastyki i mitologii. Uwielbia odkrywać i poszerzać świat dziecięcej wyobraźni, dlatego z przyjemnością ilustruje książki dla najmłodszych i młodzieży.

Czytaj całość...
Natchniony duchem polskich pieśni...
środa, 04 grudzień 2019
image_001.jpg
Filia 6 zaprasza do obejrzenia wystawy o Stanisławie Moniuszce z okazji 200. rocznicy urodzin.
Czytaj całość...
Bohaterowie wierszy Agnieszki Frączek
środa, 04 grudzień 2019
image_001.jpg
29 listopada odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Filię nr 9 MBP i Przedszkola nr 64. Temat konkursu to „Bohaterowie wierszy Agnieszki Frączek”, a udział wzięły przedszkola nr 9, 32, 64 Jaś i Małgosia. Uroczyste wręczenie nagród uświetniła grupa dzieci z przedszkola nr 64, prezentując przedstawienie pod tytułem "Idziemy do ZOO". Prace konkursowe podzielone były na dwie kategorie wiekowe 3-4 latki i 5-6 latki, oceniało jury w składzie: Anna Pawłowska, Urszula Kozak, Edyta Łukasik, Małgorzata Pachla.
Czytaj całość...
Wróżby andrzejkowe
środa, 04 grudzień 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 4 grudnia 2019

Każdego roku 30 listopada, tuż przed rozpoczęciem Adwentu, obchodzone są Andrzejki. W ten jeden wyjątkowy wieczór organizuje się spotkania, których przewodnim motywem są wróżby. Wielu z nas wierzy, że wróżby te mają niezwykłą moc. Kiedy przypadają andrzejki i kiedy należy wróżyć? O tym wszystkim można było dowiedzieć się w naszych filiach bibliotecznych.
Czytaj całość...
Warsztat twórczego pisania z Marcinem Kowalem
środa, 04 grudzień 2019
image_001.jpg
Mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej bibliotece pana Marcina Kowala - młodego pisarza, autora  m.in. opowiadań opublikowanych w antologii  „Rubieże rzeczywistości”. 25 listopada w spotkaniu z autorem uczestniczyła kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Młodzież miała możliwość poznać warsztat pracy pisarza oraz dowiedzieć się jak można rozwijać własne pasje pisarskie.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 2 grudnia 2019

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne, przypada w rocznicę powstania tej maskotki i coraz powszechniej jest obchodzone na całym świecie, jak również w naszych filiach. Zapraszamy do obejrzenia relacji z zajęć.
Czytaj całość...
Kratywne notatki
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_001.jpg
Pani Łucja Mazurek z Fundacji InsideOut poprowadziła w Filii nr 35 warsztaty dla młodzieży. Podczas cyklu zajęć nastoletni czytelnicy uczyli się, jak robić kreatywne notatki pomagające w nauce. Spotkania okazały się na tyle owocne, że prawdopodobnie w naszej Filii odbędą się kolejne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia zapowiedzi na stronie internetowej biblioteki.
Mirosława Sielewońko
Czytaj całość...
Projekt OKOlice Wyobraźni 4 SłowoTWÓR
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_006.jpg
Projekt OKOlice Wyobraźni 4 SłowoTWÓR to projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury. Głównym partnerem była 35 Filia MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Autorki projektu - Grupa Nieformalna RTru w składzie - Dorota Kowalik, Agata Cholewa, Ewa Ziembowicz. Zespół realizujący projekt - Dorota Kowalik, Agata Cholewa, Ewa Ziembowicz, Bogusław Zbigniew Byrski, Łukasz Staniewski.


Czytaj całość...
Podaruj wiersz
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_001.jpg
Uczniowie klasy trzeciej wraz z nauczycielem Agnieszką Kaczorowską oraz uczennice klasy ósmej pod opieką bibliotekarki szkolnej Anny Górskiej wzięli udział w akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj Wiersz”. Wybrali i przepisali wiersze autorów, których najbardziej lubią i znają, aby podarować je uczestnikom Terapii Zajęciowej „Misericordia”. Spotkanie, dzielenia się poezją, miało miejsce w bibliotece. Wspólnie czytaliśmy wiersze Zbigniewa Herberta, w prezentacji multimedialnej przypomniano najważniejsze fakty z życia poety.
Ofiarowanie odręcznie przepisanych wierszy dla wszystkich było duchowym wsparciem i przyjaznym gestem.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Dieta Seniora
poniedziałek, 02 grudzień 2019

image_002.jpg

"Pan Lodówka", czyli teatr w bibliotece
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_001.jpg
W piątkowe popołudnie młodzi aktorzy z Zespółu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie pod opieką pani Alicji Filipowskiej zaprezentowali się w Filii nr 29 w autorskim spektaklu "Pan Lodówka". 
Szkolne koło teatralne „Play ground” zajrzało do pewnej kuchni i w komediodramacie z wątkami fantastycznymi opowiedziało o problemach przeciętnej rodziny - rozterkach, marzeniach, codzienności.
Czytaj całość...
Mali melomani, czyli Stanisław Moniuszko oczami dzieci
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_001.jpg
Filia nr 34 włączając się w obchody roku Stanisława Moniuszki przygotowała cykl zajęć dla dzieci poświęconych polskiemu kompozytorowi. A wszystko zaczęło się od dźwięku. Dzieci poznały co to są fale dźwiękowe i w jaki sposób słyszymy dźwięki. Mówiliśmy o tym czym jest muzyka i jak ją się zapisuje. I oczywiście nie zbrakło tego, który tak kochał wszelakie dźwięki i muzykę czyli Stasia Moniuszko. Uczestnicy zajęć wysłuchali opowieści jak mały Staś stał się znanym i cenionym kompozytorem Stanisławem Moniuszko.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 20 z 6896

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego