Aktualności
Biblioteka Wolnych Książek
środa, 21 czerwiec 2017
image_001.jpg19 czerwca w Filii nr 38 powstała Biblioteka Wolnych Książek, w której była możliwość rozmowy z bibliotekarzem o nowościach wydawniczych, poznania inicjatyw biblioteki oraz poznania ciekawych ludzi. Wydarzenie to przypomina znanym wszystkim i wciąż rozwijający się bookcrossing. W naszej niecodziennej bibliotece, która tego dnia miała swoją przestrzeń na terenach zielonych przed filią, można było znaleźć powieści kryminalne najbardziej popularnych autorów: Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza, Charlotte Link.
Czytaj całość...
Uroczyste wręczenie nagród w Filii nr 28
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 28 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego "Lublin w wyobraźni dziecka" i literackiego "Życie i twórczość Bolesława Prusa w poezji i prozie dziecięcej". W konkursach w ramach obchodów 700-lecia Lublina wzięli udział uczniowie klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej nr 22. Spośród ponad 40 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs jury przyznało 5 nagród i 4 wyróżnienia.
Czytaj całość...
Spacer nad rzeką
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpg„Spacery sprzyjają przemyśleniom,a rzeka staje się
milczącym świadkiem wydarzeń splatających zwyczajne życie".

Monika A. Oleksa

To już trzecia premiera w Filii nr 31 MBP. W 2014 r. zaczęłyśmy książką: „Samotność ma twoje imię”, rok temu świętowałyśmy wydanie „Nieba w kruszonce”. „Spacer nad rzeką” to najnowsza powieść Moniki A. Oleksa, której premiera odbyła się 14 czerwca w naszej bibliotece.
Czytaj całość...
Spotkanie ze Stanisławem Kierońskim
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpgNiestety, ale "wieczór poetycki" większości z nas kojarzy się z długim monologiem poety, który opowiada o tym co napisał lub też co napisze. Zgromadzona publiczność słucha grzecznie i na ogół nie wyraża swych opinii. Tym razem było zupełnie inaczej. Pan Stanisław Kieroński - "człowiek orkiestra": nauczyciel polonista, księgarz, działacz, animator kultury i poeta uczynił ze swojego autorskiego spotkania pretekst do wspaniałej dyskusji o życiu, książkach i miłości do literatury.
Czytaj całość...
Spotkanie z Klubem Seniora
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
image_001.jpgZ okazji 700-lecia Lublina w Filii nr 20 odbyło się spotkanie z Klubem Seniora. Seniorzy wysłuchali prelekcji o historii Lublina oraz obejrzeli prezentację o ciekawych miejscach w Lublinie.
Czytaj całość...
Są piękne miejsca, są piękne kraje, ja lubię Lublin,ja tu zostaję...
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
image_001.jpg14 czerwca do Filii nr 31 na wręczenie dyplomów i nagród, przybyło 13 laureatów i 13 wyróżnionych w konkursie plastycznym: Są piękne miejsca, są piękne kraje, ja lubię Lublin, ja tu zostaję. Jury w składzie: Artur Przybysz, Alina Hładyniuk i Urszula Kozak wyłaniając zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, zwracało uwagę na samodzielność wykonania prac i walory artystyczne, zgodność z tematem, oryginalność, pomysł i technikę. Do oceny nadesłano 85 prac z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów. Dyplomy i nagrody wręczyła Alina Hładyniuk - jurorka. Konkurs został ogłoszony w ramach obchodów 700 - lecia miasta Lublina.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy malarstwa Janiny Łoś Moje malarstwo
piątek, 16 czerwiec 2017
image_001.jpgOd 12 czerwca w Filii nr 34 można oglądać prace Janiny Łoś. Swoją przygodę z malarstwem artystka rozpoczęła w 2005 roku po przejściu na emeryturę. Powstawały wówczas liczne prace w technice akwareli, będące projekcją zapamiętanych krajobrazów, widoków, motywów kwiatowych. Od 2008 roku związana jest z lubelskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Galerii Garnizonowej w Lublinie, a także na wystawach poplenerowych w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie.
Czytaj całość...
LUBLIN WCZORAJ - DZIŚ - JUTRO
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg12 czerwca uczniowie klasy I szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach przygotowanych z okazji 700-lecia miasta Lublina przez Filię nr 38. Podczas zajęć pod hasłem „Lublin wczoraj-dziś-jutro” uczniowie poznali legendę o nazwie miasta, jego herbie oraz o słynnej Czarciej Łapie. Zobaczyli jak wygląda Przywilej lokacyjny Lublina sygnowany na 15 sierpnia 1317 r. i gdzie jest przechowywany.
Czytaj całość...
"Legenda o Czarciej Łapie"
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy prac Artura Gołebiowskiego "Legenda o Czarciej Łapie". Artur Gołębiowski to jeden z najciekawszych i najbardziej cenionych ilustratorów polskich. Jest uczniem profesora Janusza Stannego.
Czytaj całość...
Niech się ośmieli w czerni i bieli
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgWernisaż wystawy Andrzeja Kota „Niech się ośmieli w czerni i w bieli” był jednym z wydarzeń podczas V Lubelskiej Nocy Bibliotek w Filii nr 34. Andrzej Kot urodził się, mieszkał i pracował w Lublinie. Jego droga zawodowa rozpoczęta w Liceum Plastycznym obejmowała takie zajęcia jak: praktyka zecera w Lubelskich Zakładach Graficznych, wieloletnia współpraca z Wojewódzkim Domem Kultury, czy też zatrudnienie w pracowniach plastycznych kilku firm lubelskich.
Czytaj całość...
Wystawa Źmiciera Szyło
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 34 gościła wystawa prac Źmiciera Szyło „Miasta i miejsca”. Artysta ukończył Państwowy Zawodowo-Techniczny Koledż Artystyczny na Białorusi i uzyskał dyplom artysty grafika. Pracował jako ilustrator w czasopismach dla dzieci, wykonywał rysunki satyryczne do czasopism i projektował okładki m.in. dla książek Związku Pisarzy Białoruskich. W 2013 roku przyjechał do Polski i pracował w agencji reklamowej Multiface jako designer graficzny. W ramach festiwalu Wielokulturowy Lublin w 2015 – 2016 r. prowadził warsztaty kaligrafii w Centrum Kultury w Lublinie. Źmicier Szyło w 2015 roku uczestniczył w festiwalu artystów podróżujących w Clermont-Ferrand we Francji. Prezentował na nim wystawę prac graficznych „Z obu stron Bugu”. W 2016 roku udział w plenerze akwarelowym w Lublinie zaowocował wystawą poplenerową „Lublin w akwareli” w Galerii Okna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.
Czytaj całość...
Biblioteka wolnych książek
wtorek, 13 czerwiec 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Ewelina Kosik w Filii nr 21
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgNajlepiej smakowały wiersze Eweliny, bo były z podtekstem - tak najkrócej można się odnieść do spotkania poetyckiego Eweliny Kosik w Staromiejskiej bibliotece. Wnikliwość pytań zawdzięczamy Magdzie Sierocińskiej, która z reporterską wprawą nadawała rumieńców podtekstom kreowanym przez Autorkę. Mamy nadzieję, że wróci do nas jesienią z nowymi poetyckimi przemyśleniami.
Czytaj całość...
A to historia!
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 13 czerwca 2017

A to historia! to program czytelniczy na 700 lat Lublina w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku – Wiosna z Literaturą, przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Na 2017 rok w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaplanowano szereg działań: m. in. spotkania z autorami serii wydawniczej A to historia! (Grażyną Bąkiewicz, Dorotą Combrzyńską-Nogala, Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczko, Pawłem Wakułą i Katarzyną Wasilkowską), spotkania z aktorami z Teatru im. H. Ch. Andersena, zajęcia dotyczące historii miasta i legend lubelskich, wystawy ilustracji do serii wydawniczej A to historia!, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura, konkursy oraz parada historyczna ulicami Lublina.
Czytaj całość...
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 13 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie od wielu lat włącza się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom promowany przez Fundację ABCXXI, który w tym roku odbywa się po raz szesnasty.
Hasło tegorocznej edycji „Czytanie zbliża” jest niezwykle trafne, bo dzięki wspólnej lekturze budują się relacje, rodzi się więź. Wspólne czytanie to czas tylko dla nas i naszego dziecka.
Podczas Tygodnia oprócz głośnego czytania wybranych fragmentów książek najmłodsi mogli wziąć udział w wielu spotkaniach i towarzyszących im wydarzeniach.
Czytaj całość...
Lubelskie Dni Seniora w MBP
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 19 czerwca 2017
Koncerty, warsztaty, zajęcia ruchowe, spotkania, to tylko niektóre rodzaje wydarzeń, przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Tygodnia Seniora. Rozmaite formy aktywizacji starszych ludzi mają kształtować pozytywne postrzeganie osób starszych oraz pomóc seniorom nie tylko się rozwijać, ale też walczyć z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, aby mogli w pełni korzystać życia kulturalnego i społecznego.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęciowych relacji z tegorocznej edycji Dni Seniora. Życzymy miłego oglądania.
Czytaj całość...
Festyn Osiedlowy Energia Pokoleń
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca na obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 3 na Wrotkowie odbył się Festyn Rodzinny „Energia Pokoleń”, zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową W. Z. Nałkowskich oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Imprezę rozpoczął Prezes Spółdzielni Piotr Gałka oraz Przewodniczący Klubu Radnych w Radzie Miasta Tomasz Pitucha. W stroju indianina, tradycyjnie zabawę prowadził Piotr Popiel, Radny Rady Miasta.
Czytaj całość...
Rodzinalia
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg11 czerwca na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie odbyła się dziewiąta edycja festynu parafialnego Rodzinalia. Organizatorem imprezy była parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Księży Marianów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: ks. abp. Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, p. Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, p. Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin i Prowincjał Księży Marianów – ks. Tomasz Nowaczek.
Czytaj całość...
Festyn "Energia pokoleń"
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg8 czerwca na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 na Osiedlu im. Bolesława Prusa odbył się festyn "Energia pokoleń" zorganizowany przez Filię nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Dwie filie MBP - nr 13 i nr 28 aktywnie włączyły się w to wydarzenie zorganizowane w związku z 700-leciem Miasta Lublin, wpisujące się w obchody Lubelskich Dni Seniora. W bogatym programie były m. in. występy i pokazy artystyczne przedszkolaków, uczniów i seniorów. Atrakcją festynu był nie tylko dmuchany plac zabaw, ale pokaz TAI-CHI, występ tancerek ze szkoły tańca Bajsan, gry i zabawy integracyjne oraz poczęstunek.
Czytaj całość...
"Lublin nad łąką przysiadł..."
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpgW ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia powstania miasta Lublina, Filia nr 6 przygotowała pierwszą część prelekcji dla czytelników niesłyszących o historii naszego miasta. Lublin jako miasto królewskie odegrał znaczącą rolę w ciekawych i pięknych dziejach naszej Ojczyzny, zwłaszcza w okresie panowania dynastii Jagiellonów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 20 z 4930


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego