Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


VII Lubelskie Dni Seniora Drukuj
piątek, 15 czerwiec 2018
Spis stron
VII Lubelskie Dni Seniora
Filia nr 11
Filia nr 12
Filia nr 13
Filia nr 17
Filia nr 18
Filia nr 19
Filia nr 21
Filia nr 24
Filia nr 25
Filia nr 26
Filia nr 29
Filia nr 32 (BIBLIO)
Filia nr 34
Filia nr 35

Uchwycone w odpowiednim momencie
Spotkanie w Filii nr 13 z Jackiem Zaimem dowiodło, że wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą fotografik (ostatnia nagroda sprzed kilku dni prosto z Paryża w ramach Trophe de Paris) posiada nie tylko znakomity dar obserwacji, ale i umiejętność barwnego opowiadania. Usłyszeliśmy o domu z fotograficznymi tradycjami, pierwszych sukcesach w czasopiśmie FOTO, gdzie miało miejsce wydarzenie bez precedensu i jakże ważne dla naszego bohatera. W kolejnych numerach Magazynu Foto umieszczono mianowicie kilka fotografii Jacka Zaima, podczas gdy zazwyczaj publikowano tylko jedno zdjęcie z 20 nadesłanych. Przez długi czas Jacek Zaim zajmował się fotografią ślubną, czas obfitujący nie tylko w pełne artyzmu zdjęcia ale i zabawne sytuacje. W czasie jednej z nich do fotografa i pary młodej dołączały kolejne grupy wycieczkowe zamieniając kameralną sesję w plenerze w orszak ciekawych gapiów. Kolejne ujęcie to przygoda z muzyką czyli Jacek Zaim fotografujący koncertujących muzyków, często z narażeniem zdrowia i sprzętu. I w końcu niezapomniane diaporamy prezentowane z Urszulą Gronowską w "Duecie Romantycznym", ze wzruszeniem wspominane przez czytelników naszej filii.
Wyjątkowości spotkaniu nadaje fakt, że wśród gości na sali zasiedli wybitnie utalentowani fotograficy: Robert Pranagal i Grzegorz Pawlak. Z młodszego pokolenia fotografów był Jerzy Liniewicz, prezentujący obecnie swoje prace w DK Grażyna na wystawie pt. "My favorite things".
Jackowi Zaimowi, znakomitym gościom Filii nr 13 i niezawodnej publiczności - wszystkim należą się serdeczne podziękowania za wspaniały wieczór.
Ewa Sendejewicz i Adam Sokół
image_001.jpg
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
Ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13 przebiegło pod hasłem  VII Lubelskich Dni Seniora. W pierwszej części spotkania wystąpiła Pani Ewa Bednarczyk z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i opowiedziała o profilaktyce chorób nowotworowych. Następnie Adam Sokół przypomniał gościom filii postać Kazimiery Iłłakowiczównej. Okazją ku temu była przypadająca w tym roku 35. rocznica śmierci poetki. Fakt, że była osobistym sekretarzem Józefa Piłsudskiego przyczynia się dodatkowo do wspomnienia jej w roku, w którym świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.  Prelegent mówił o "sierocej, surowej młodości" poetki, sumiennej pracy przy boku Marszałka i wielkiej do niego, nieodwzajemnionej miłości, a także o bogatej twórczości poetyckiej i pracy translatorskiej. Wykład został wzbogacony o recytację wybranych utworów poetki. Zabrzmiało także ich wokalne wykonanie.
Otwarte, kamienne dłonie na mogile Kazimiery Iłłakowiczównej zapraszają do lektury jej wierszy i zadumy nad jej niezwykłą biografią.
Adam Sokół
fot. Ewa Sendejewicz

image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg

< Poprzedni   Następny >

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego