Szeptanki Drukuj
poniedziałek, 05 marzec 2018
image_001.jpg27 lutego gościem Szeptanek w Filii nr 38 był pan Marcin Machowski -  psycholog o specjalizacji klinicznej i terapeuta integracji sensorycznej w Centrum Terapii i Integracji Sensorycznej Niedźwiadek. Prowadzi również badania w ramach doktoratu dotyczące procesów integracji sensorycznej. Obecnie współtworzy nową metodę stymulacji dziecka pod kątem nauki szkolnej.

W bibliotece przy ul. Relaksowej pan Marcin opowiadał o integracji sensorycznej jako procesie rozwoju, który zachodzi u każdego z nas. Mówił, że trudności sensoryczne mogą mieć wpływ na zasypianie, koncentrację uwagi czy pamięć. Wskazał ważną rolę systemu przedsionkowego i mówił o zmiennej wrażliwości, nadwrażliwości i podwrażliwości. Zwrócił uwagę na pasywny i aktywny sposób reagowania u dziecka, a także na to, jak obserwować dziecko. Mamy chętnie korzystały z wiedzy pana Marcina zadając mu pytania i dzieląc się wątpliwościami dotyczącymi własnego dziecka. Takie indywidualne konsultacje są dowodem na to, że warto zapraszać takich specjalistów, bo to dzięki ich wiedzy i ich podpowiedziom my rodzice możemy lepiej zrozumieć nasze dziecko.
Po kilku spotkaniach angażujących głównie rodziców, teraz czas na zabawy z dziećmi, dlatego za tydzień zapraszamy na zajęcia muzyczne.

image_002.jpg
image_003.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego