Biblio-Koderzy Drukuj
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpgW piątek 23 lutego w Filii nr 38 MBP odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Biblio-Koderów. Niedawno nasza filia przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” i organizuje cykliczne zajęcia dedykowane dzieciom powyżej 7 roku życia. Każde spotkanie składa się z dwóch części. Na początku uczestnicy rozwijają umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów wykonując ćwiczenia bez użycia narzędzi cyfrowych. Następnie przechodzą do poznawania podstaw programowania z wykorzystaniem nowych technologii (komputerów, robotów, tabletów). Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest również rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od odkrywania zakodowanych na kartce papieru obrazków złożonych z kolorowych kwadratów. Po wykonaniu tego ćwiczenia zapoznaliśmy się z Ozobotami - niewielkimi robotami, które dzięki wbudowanym sensorom potrafią poruszać się po linii i rozpoznawać kolory. Na początku Biblio-Koderzy uczyli się jak poprawnie narysować trasę dla Ozobota m.in. jakiej grubości musi być ścieżka. Zobaczyli  jak zmienia się jego kolorystyka  w w zależności od użytych markerów. Sprawdzali również czy czy robot będzie w stanie poruszać się po połączonych trasach.
Warsztaty z robotami spotkały się z tak dużym entuzjazmem, że młodzież niechętnie opuszczała bibliotekę po ich zakończeniu. Ale bez obaw, w najbliższy Piątek odkryjemy kolejne możliwości Ozobotów. Do zobaczenia!
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg


< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego