Dzień Języka Ojczystego Drukuj
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpg21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w Filii nr 38 odbyły się trzy lekcje dotyczące języka polskiego. Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 21, dowiedzieli się skąd pochodzi język polski, do jakiej grupy języków jest zaliczany, a także o roli języka polskiego w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie młodzież szkolna ćwiczyła swoją ortografię przy grze planszowej i poprawiała sprawność umysłu przy różnego rodzaju kalamburach, wykreślankach i rebusach z językiem polskim w tle.
Kolejne dwa zajęcia adresowane były do najmłodszych czytelników. Podczas tych spotkań Maluchy z przedszkola Chatka Puchatka poznały przeciwieństwa, a ich przewodnikiem  po tym trudnym dla nich temacie był Pomelo.
Zaś przedszkolaki z przedszkola Bajninio - chłopcy w wieku 5 lat- przekonali się, że zawsze lepiej mówić prawdę niż oszukiwać. Dzieci narysowały postać wyobrażonego kłamstwa, a potem sprawdziły czy wygodnie chodzi się na krótkich nogach. Na zakończenie lekcji chłopcy wysłuchali opowiadania „Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw”, autorstwa N. Moost i A. Rudolph.
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg


< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego