Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem Drukuj
wtorek, 06 luty 2018
image_001.jpg26 stycznia, tuż przed feriami i niecierpliwie oczekiwanym wypoczynkiem mieliśmy wielki zaszczyt, przyjemność i wyróżnienie gościć wspaniałego erudytę, cudownego nauczyciela i niezwykłego człowieka - pana Michała Rusinka.
Michał Rusinek mieszka i pracuje w mieście królewskim, w którym dawno temu podobno grasował okrutny smok.
Pan Rusinek jest literaturo- i językoznawcą. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki, pisuje książki dla dorosłych i dzieci, felietony o książkach i języku, układa wierszyki i teksty piosenek, zajmuje się tłumaczeniem z języka angielskiego.

Przełożył na język polski wiele książek dla dzieci, jak chociażby opowieści o misiu Paddingtonie, Kubusiu Puchatku, czy Piotrusiu Panie. Bywa przewodnikiem po czasach i miejscach związanych z historią Polski, kolekcjonuje i wymyśla zabawne stwory słowotwory, dziwotwory, zna się na potworach. Prawdopodobnie sam też jest unikalnym potworem o miłej aparycji (sprawdź w bestiariuszu Księga potworów) obdarzonym poczuciem humoru i wieloma talentami. Wie, jak uruchomić wyobraźnię, potrafi wyśledzić pypcie na języku, poraża wiedzą i umiejętnościami językowymi. W dzieciństwie bywał czołgistą.
W Lublinie, w Filii nr 38 MBP  zachęcił dzieci do wspólnej zabawy językiem polskim. Zadawał podchwytliwe pytania i uzupełniał tekst wymyślonymi przez uczniów przymiotnikami. Zachwycił zgromadzoną publiczność, gdy z wielką powagą przeczytał przetłumaczoną przez siebie „Książkę bez obrazków”. Dzieci prosiły o ponowne przeczytanie, podczas którego bawiły się tak samo dobrze, jak podczas pierwszego czytania. Słowa Boli pupek czy kotlet z cukrem pudrem, na pewno na długo zagoszczą w słowniku młodych czytelników. To było wyjątkowe spotkanie. Bardzo za nie dziękujemy i z wielką nadzieją i niecierpliwością oczekujemy na kolejne.

image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
image_013.jpg
image_014.jpg


< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego