Radość Uczenia się przez całe życie Drukuj
piątek, 12 styczeń 2018
image_001.jpgUczenie się we wszystkich fazach życia jest koniecznością, która gwarantuje osobom dorosłym uczestnictwo w życiu społecznym i komfort psychiczny. W Filii 39 odbyły się warsztaty Radość Uczenia się przez całe życie metodą Marii Montessori, przygotowane i prowadzone przez terapeutę osób dorosłych Izabelę Woźny.

Maria Montessori włoska lekarka, antropolog a przede wszystkim pedagog, swoje doświadczenia zdobyte w pracy z dziećmi zaczęła wykorzystywać w aktywizacji osób dorosłych, metodą samodzielnego kształcenia się ludzi dojrzałych. Idea wolnego uczenia się składa się z sześciu faz tworząc jedną całość, od fazy budowania nastroju aż do wyciszenie się czyli duchowego wzmocnienia.
Zajęcia miały na celu wzmocnić duchowo uczestników, u których wykonujących zadania przygotowane przez prowadzącą, następuje wzmocnienie pewności siebie, rośnie wytrwałość i cierpliwość. Wspólne czytanie specjalnie przygotowanych tekstów, słuchając i przeżywając ich treść, jednoczyło grupę i było dodatkowym pozytywnym przeżyciem.
Zdobywanie nowych umiejętności, wykorzystywanie nabytej wiedzy w życiu codziennym przez osoby dorosłe daje radość i satysfakcję uczącym się.
Anna Czyż
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego