Rodzinna Gra Miejska Ponikwoda Drukuj
piątek, 12 styczeń 2018
image_001.jpgOd połowy października do końca grudnia 2017 czytelnicy Filii nr 37 wzięli udział w Rodzinnej Grze Miejskiej, zorganizowanej w ramach obchodów 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Gra dotyczyła dzielnicy Ponikwoda, składała się z trzech etapów (biblioteka, kościół, szkoła) i została zorganizowana we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie oraz z Parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie.

Na każdym z etapów uczestnicy gry mieli do wykonania kilka zadań o różnej tematyce i różnym stopniu trudności. Drużyny sprawdziły się między innymi w konkurencjach plastycznych, wymagających zdolności manualnych. Jednym z zadań było wykonanie telefonem komórkowym zdjęcia z użyciem przygotowanych rekwizytów. Gracze mieli także za zadanie odszukać wskazówki ukryte w książkach na bibliotecznych regałach. Oczywiście nie zabrakło konkurencji wymagających wiedzy nt. historii Lublina oraz dzielnicy Ponikwoda.
Za każde poprawnie wykonane zadanie drużyny dostawały punkty, hasła i fragmenty mapki Lublina. Podczas zadania finałowego uczestnicy gry mieli za zadanie ułożyć wiersz z użyciem haseł, które otrzymywali na każdym etapie gry oraz zlokalizować punkt wskazany na zdobytych fragmentach mapy Lublina.
Katarzyna Szymańska, Magdalena Rademacher
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego