Wystawa absolwentów Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie Drukuj
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpgArtyści biorący udział w wystawie prezentowanej w Galerii Biblio pokazują prace wykonane w technikach graficznych i malarskich. W
pracach Fryderyka Rudzińskiego widać wyraźnie, że nie zapomniał on o genezie i źródłach szlachetnej techniki graficznej - miedziorytu. W swoich grafikach odwołuje się do wyobraźni i natury. Jego prace charakteryzują się dużą precyzją opracowania detali. Michał Kawalec ukazuje architektoniczne obiekty miasta Lublin, posługując się panoramicznym formatem obrazu. Łączy klasyczne techniki graficzne z nowoczesnymi. Portretuje swoje miasto konsekwentnie, niczym kronikarz. Anna Staniak rysuje fragmenty natury, ukazując strukturę materii. Surowa prostota czerni i bieli współgra w jej pracach z kształtami anamorficznymi.

Krzysztof Malczewski bawi się formą, sprowadzając całość wykonanych przez siebie kompozycji graficznych do plastycznego żartu. W jego pracach dominuje kolor i ekspresja. Być może są one swego rodzaju ironicznym komentarzem do rzeczywistości? Anna Świerbutowicz-Kawalec eksperymentuje z grafiką. Jej czarno-białe kompozycje graficzne są abstrakcyjne i mogą nasuwać różne skojarzenia. Aleksandra Kaczyńska prezentuje ilustracje, które łączy w dyptyki. Ważną rolę w jej pracach odgrywa symbol i kolor. Joanna Słupska-Maron pokazuje na wystawie figuratywne naturalistyczno-dokumentalne obrazy graficzne. Gra światła i cienia, charakteryzująca jej prace, staje się wyrazem egzystencjalnego niepokoju. Paulina Hortyńska w swoim obrazie malarskim wprowadza dysonans materii malarskiej, burząc dekoracyjność elementów, a uwydatniając strukturę i fakturę płaszczyzny. Wystawę można oglądać do 31 grudnia.
Joanna Słupska-Maron
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg


< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego