Wróbelka Elemelka lekcja ptasiego niewielka Drukuj
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg(...) Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały... i zaczęło się przedstawienie dla najmłodszych przygotowane przez aktorów Teatru Enigmatic.

W oparciu o bajki Hanny Łochockiej i wiersze Juliana Tuwima powstał przezabawny spektakl. Scenariusz i adaptacja jest dziełem Urszuli Kmity, przy konsultacji reżyserskiej Alicji Jachiewicz-Szmidt, zaś muzykę przygotował Grzegorz Tylec. Barwną scenografię stworzyła Klara Tomczyk, niezwykle sugestywne kostiumy to zasługa również Urszuli Kmity. Wśród świergotu i ptasich treli przedszkolaki z zapartym tchem oglądały przygody wróbelka Elemelka, co chwilę wybuchając śmiechem. Mała ptaszyna, poznając świat, popada często w komiczne tarapaty, o których widzowie dowiadywali się, przechodząc jednocześnie przyspieszony kurs ptasiego języka. W scenariuszu wykorzystano: bajki Hanny Łochockiej: O Wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku, Jak Wróbelek Elemelek był proszony na wesele z tomu "O Wróbelku Elemelku" oraz Telemelefonik, Jak z kogutem na kościele spotkał się raz Elemelek z tomu "Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele"; wiersze Juliana Tuwima: Mowa ptaków, Ptasie plotki, Ptasie radio z tomu "Julian i Irena Tuwim dzieciom". Zaplanowany w Filii nr 21 spektakl, ze względów technicznych, odbył się 24 listopada w Przedszkolu nr 26, gdzie mogły go zobaczyć wszystkie dzieci. Wkrótce zaprosimy uczniów klas młodszych do biblioteki w Rynku na "Wróbelka Elemelka lekcję ptasiego niewielką"
Anna Rafalska
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
Dziękujemy Aktorom Teatru Enigmatic za barwne opowieści i sugestywne kreacje w spektaklu pod tytułem „Wróbelka Elemelka lekcja ptasiego niewielka”, który mogły obejrzeć dzieci młodsze w Filii nr 21, 19 grudnia 2017 r. W oparciu o bajki Hanny Łochockiej i wiersze Juliana Tuwima powstało świetne, edukacyjne przedstawienie według scenariusza pani Urszuli Kmity.
Anna Rafalska
image_001.jpg
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg


< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego