Dzień Niepodległości Drukuj
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpgPatriotyzm, bohater narodowy, początki państwa polskiego, legendy i bajki polskie, to główne tematy listopadowych spotkań w Filii 39, związanych z przypadającą w tym miesiącu rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezach wzięli udział uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”. 
W ramach współpracy ze Środowiskowym Hufcem Pracy pani Renata Kopyść przedstawiła postać Tadeusza Kościuszki poprzez prezentację multimedialną Śladami Tadeusza Kościuszki.

Prelekcja przybliżyła odbiorcom tego bohatera narodowego, wskazała miejsca pobytu Kościuszki na Lubelszczyźnie, jego działalność poza granicami kraju. Uczestnicy mieli możliwość poznania wielu ciekawostek związanych z życiem i działalnością wojskową tej postaci historycznej.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych. Biało-czerwone kotyliony wykonane z papieru dzieci mogły wykorzystać podczas obchodów Święta Niepodległości.
W Galerii INNA do końca listopada jest prezentowana wystawa "Chłopcy malowani". Poezja i proza legionów polskich, oparta na tekstach poetyckich  stworzonych w okopach oraz na wspomnieniach piłsudczyków. Ilustracją utworów poetyckich i wspomnieniowych są archiwalne fotografie scen z życia legionistów. Autorką wystawy jest Justyna Polakowska. Zdjęcia i teksty zamieszczone na planszach skłaniają do wnikliwej refleksji.
Anna Czyż
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg

< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego