Legendy Lublina Drukuj
wtorek, 12 wrzesień 2017
Filia nr 21 zaprasza na spotkanie z autorkami książki "Legendy Lublina"
image_001.jpg


Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina to doskonała okazja do zaprezentowania niezwykłości i tajemnic miasta. Książka "Legendy Lublina" jest projektem łączącym w sobie elementy twórczości artystycznej, edukacyjnej i literackiej. Wierszem spisane legendy i wykonane do nich ilustracje stanowią narrację dziejów Koziego Grodu, opartą na ludowych przekazach, mitach a także faktach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.


Elżbieta Mamcarz - lublinianka, poetka, malarka i piosenkarka.
Ukończyła Akademię Rolniczą z tytułem inżyniera. Zajmuje się pisaniem poezji i książek dla dzieci. Jako wokalistka i recytatorka tworzy programy artystyczne dla różnych grup wiekowych. Pisze teksty piosenek, nagrywa płyty i teledyski.

Jolanta Michalak - urodzona w Lublinie, gdzie mieszka i tworzy. Studia na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie. Studia podyplomowe – KUL 2012 r. - Muzealnictwo i Ochrona Zabytków przy Wydziale Historii Sztuki w Lublinie.Laureatka wielu konkursów plastycznych i rysunkowych. Od 2012 - członek grupy artystycznej „Młodzi Sztuką” działającej przy ZPAP o/warszawski, pod stałym Patronatem Artystycznym – Artistic Guarantee of Art Imperium. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego 2015. Od 2016 - członek ZPAP o/lubelski. Jeden z obrazów artystki znajduje się w zbiorach Galerii Narodowej w Erewaniu.
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego